Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kilka pytan dot. skinowania...


FlashT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Utworzylem nowego skina w admince... podmienilem obrazki z master, w sensie utworzylem nowy katalog z analogicznymi obrazkami w moim stylu... ale nadal duza czesc zostaje niezmieniona - prawdopodobnie przez css... problem w tym ze nie wiem gdzie mam niby ustawic ktorego css'a ma dany skin uzywac? Bo mam tam do wyboru tylko katalog emotow i obrazkow.

Pozdrawiam,

FlashT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum FlashT,

wg mnie sprawa dotyczy twardego skopiowania plików. Przejdź do narzędzi skinów i uruchom to narzędzie:

ACP :D:a: Wygląd :a: Narzędzia :) Narzędzia skinów :) Wybierz skin do przebudowy :D <Wszystkie szablony> :):D Przebuduj skin

Następnie sprawdź forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Generalnie problem polegal na tym, iz mialem wylaczone czytanie skinu z css... Nie posiadam polskiej wersji IPB, wiec u mnie ta opcja ma nazwe "Edit User Set -> CSS Options -> Cache CSS to text files?"... wlaczenie tego spowodowalo czytanie css bezposrednio z pliku a zatem to o co chodzilo.

Po wielu godzinach przeszukiwania internetu zauwazylem, ze nie ma zadnego skinmakera do IPB poza wbudowanym w adminke edytorem... mozliwe ze wezme sie za pisanie takowego, jednak chcialbym sie jeszcze dopytac o kilka kwestii... na razie jedna...

W jaki sposob zalozmy taki zrobiony skin przeze mnie w admince moge udostepnic innym? Z tego co zauwazylem wiekszosc skinow opartych jest o XML ... nie wiem czy nie prosciej bedzie zrobic skin editora dla HTML... na poczatku program ma byc prosty, pozniej (moze) bedzie rozbudowywany... duzo ludzi w internecie szuka prostej metody na robienie skinow (albo przynajmniej modyfikacje)... no i wlasnie takowa chcialbym udostepnic.

Pozdrawiam,

FlashT

Edytowane przez FlashT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie większość, a wszystkie skiny, które udostępnione muszą zostać potem zaimportowane w ACP, gdzie to IPS wykonał to na zasadzie importu z plików xml/xml.gz.

Trochę nie rozumiem tego zamysłu skinedytora? Możesz go przybliżyć?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tego zamysłu skinedytora? Możesz go przybliżyć?

Generalnie ma byc prosciutki (dla kazdego). Masz sobie to swoje forum (jaki preview) ... klikasz w element jego i zmieniasz obrazek lub kolor, ewentualnie w trybie pro - po prostu cssa dla danego elementu... Dlatego mnie zastanawia jak po takich zmianach zapisac takiego template'a do importu dla forum... Z zalozenia edytorek ma byc lokalny, nie ma pracowac na realnym forum, a na swoim wlasnym preview w ktorym beda wszystkie elementy na jednym screenie. Nie ma tez na celu zrobienia super-duper-ultra-oryginalnego skina, a jedynie zmiane wygladu defaultowego.

Pozdrawiam,

FlashT

Edytowane przez FlashT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Gdyby to była prawdziwa aplikacja, w sensie z dużą ilością opcji, generowaniem xmli to myślę, że mogłoby być ciekawie, wydane i dostępne tylko u nas.. Ah, marzenie. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze myslalem, aby jak juz to rozbuduje, ze bedzie sie dalo zrobic prawie wszystko, to bym ta aplikacje zrobil komercyjna... a do momentu, kiedy bedzie po prostu simple skin designerem to freeware.

Edit:

Zastanawiam sie tylko czy w ogole warto... czasem mam wrazenie ze taka aplikacja nie bedzie sie wiele roznila od TopStyle...

Edytowane przez FlashT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I taki pomysł mi się podoba.. Może wersja free i pro? Pro płatna ze wszystkimi opcjami, a free jakoś okrojona? Nie wiem dokładniej, jak miałoby to wyglądać, ale pomysł bardzo ciekawy! :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

ACP :):) Wygląd :D Skiny i szablony

Klikasz potem na skin, wynajdujesz rodzinkę bitów skina, a potem pojedyncze bity i edytujesz. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie rozumiesz...

eh, no dobra, bo widzę, że Ci się nie chce poszukać, jak to działa.

Generalnie skin jest zapisany w bazie danych i cache'owany do plików skąd jest pobierany i wyświetlany na forum. Zatem jakakolwiek zmiana w plikach odniesie skutek - będzie widoczna na forum, ale każdorazowa zmiana czy aktualizacja owe zmiany wykasuje. Dlatego edytuje się skiny w ACP, kiedy to dane są zapisywane do bazy i aktualizowane w plikach.

O xml jest mowa tylko w temacie eksportu i importu skinów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, pokaż.

Piersza wersja programu bedzie bardziej internal, na szybko i brzydko, wiec pokaze bardziej skina ktory powstal, jednak w srode mam obrone pracy wiec musze odlozyc do tego czasu prace nad projektem...

Tak swoja droga wrzucilem kod z adminki (kod edycji template'u, nie styli) do dreamweavera i strasznie to wyglada... same bledy wg niego... (wersja CS4), nic nawet nie przypomina rzeczywistego wygladu forum... moze miniminimini-malnie :) .... nie wiem z czego to wynika... ale zdaje sie ze w IPB jest straszny balagan, jesli chodzi o kod :)

Edytowane przez FlashT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dlaczego wysuwasz tak daleko idące wnioski? W dodatku bardzo nietrafione. Gdybyś się przypatrzył temu kodowi to byś zobaczył, że jest tam bardzo dużo zmiennych, warunków, pętli etc.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie ma niestety. To rodzaj kodowania stosowany tylko w IP.Board. By to edytować należy znać strukturę skina forum, operować na tych zmiennych etc.

Tak jak widać, nie takie łatwe, jak na początku Ci się wydawało.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmieni faktu, ze i tak w zdecydowanej wiekszosci moj program ma operowac na stylach, a nie na templateach... no nic zobaczymy... od czwartku troche dluzej nad tym posiedze i moze gdzies w poniedzialek wydam nawet jakis pre-release...

Edytowane przez FlashT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.