Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Spolszczenie - problem z kodowaniem


Nitrous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Manager

Witaj,

przepraszam, że nie odpisywałem, ale nie miałem fizycznej możliwości.

Generalnie to widzę, że w bazie masz znaki zapytania zamiast polskich, zatem nic tutaj innego nie można poradzić, jak wykonać wszystko od nowa. Nie ma fizycznej zmiany znaków zapytania na polskie znaki. Ta zmiana kodowania tabel wpłynie pozytywnie na NOWE posty, ale nie na ISTNIEJĄCE. Niestety.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

porażka mam wszystko ustawione na utf8_unicode_ci i piszę dla testu nowy post to na forum jest dobrze a w bazie jest źle ;/

To raczej dobry objaw. W bazie nie jest 'źle', ale inaczej. Zapisuje poprawnie i również poprawnie wyświetla. Ja bym się nie martwił, że forum dobrze działa. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

ale ok to czemu na forum mam wszystko okej w postach a jak zerknę w bazę danych to są krzaki itp

Pokaż te 'krzaki'? Zapisywane znaku w utf8 nie zawsze są 'polskie'. Czasem są to owe krzaki.

później będą znowu problemy jak będą chciał przenieść bazę danych na inny serwer

Właśnie nie. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wszędzie utf8_unicode_ci ;>a i jeszcze jedno w spłoszczeniu mam jakiś błąd nadole tam gdzie są statystki liczba użytkowniów itp itd wyskakują mi znaki zapytania można to gdzieś w spłoszczeniu edytować jak tak to w kturym to jest folderze

Edytowane przez Krzysztof_kf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

mam wszędzie utf8_unicode_ci ;>a i jeszcze jedno w spłoszczeniu mam jakiś błąd nadole tam gdzie są statystki liczba użytkowniów itp itd wyskakują mi znaki zapytania można to gdzieś w spłoszczeniu edytować jak tak to w kturym to jest folderze

Czytać nie można. Możesz przepuszczać swoje posty przez jakiś sprawdzacz błędów?

Nie łączymy tematów ze sobą. Ten dotyczy kodowania - sam już nie wiem czego - czy forum, czy spolszczenia.

Generalnie skoro są gdzieś znaki zapytania to trzeba to edytować i je poprawić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zrobiłem przed chwilą kopię bazy danych dla testu przed kopią wpisałem 3 posty na forum było poprawnie przy wgraniu kopi bazy danych znowu są krzaczki pytajniki więc powiem tak nie mam na przyszłość zamiaru edytować kilka tysięcy postów ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ponieważ problem jest z POPRZEDNIMI POSTAMI, nie tymi NOWYMI, wpisanymi po przenosinach.

Wniosek: wykonujesz źle przenosiny. Tutaj upatruj tego, by wszystkie znaki były OK.

Zrób kopię bazy z poprawnymi znakami, przekonwertuj ją gżegżółką na utf i wtedy wgraj. Pisaliśmy o tym już kilkukrotnie przy okazji innych tematów, zalecam ich lekturę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Trzeba zrobić to wszystko umiejętnie. Jeśli nie dysponujesz wiedzą w tym zakresie to masz dwa wyjścia:

  • doszkolić się,
  • zlecić to komuś.

Nie wiem, jak jeszcze mogę Ci pomóc.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie rozumiem Twojej irytacji. Temat ciągnie się od pięciu stron, a Ty nadal nie potrafisz tego zrobić. Samo się nie zrobi. Nie ma magicznego przycisku 'zrób za mnie'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej irytacji. Temat ciągnie się od pięciu stron, a Ty nadal nie potrafisz tego zrobić. Samo się nie zrobi. Nie ma magicznego przycisku 'zrób za mnie'.

Jest :D Pojawia się jak kasę wyłożysz na stół wtedy np. nazywa się ''DawPi zrób za mnie" :D W każdym razie ja Nitrousem sobie już poradziliśmy więc temat od nas można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.