Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

krzaki pytanie, ewentualności


Algiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bazę danych, której to tabele są zakodowane jako latin1_swedish_ci wyeksportowałem bazę danych z tego z w/w serwera kodowaniem i wgrywam na drugi serwer i występują krzaki no i teraz mam pytanie jakie można zastosować ewentualności przy tym kodowaniu jeśli zostało wgrane spolszczenie i na uft-8 pracowało, bo interesuje mnie możliwość naprawienia starych postów z krzakami na nowym serwerze. Co można zrobić?? Przeszukiwałem forum ale jest bałagan i nie idzie zastosować po kolei cokolwiek.

Edytowane przez Algiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przeszukiwałem forum ale jest bałagan i nie idzie zastosować po kolei cokolwiek.

A tak się człowiek stara mieć porządek.. Eh..

Przekonwertuj znaki na utf8. Np. programem gżegżółka, lub poszukaj w postach usera swist, który umieścił link do skryptu konwertującego znaki z latin1_swedish_ci na utf8.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem :)

Wejdź na stronę dodawania zawartości, wpisz w polu treści i tytułu jakiś tekst z polskimi znakami, wciśnij Podgląd i powiedz czy znów pokażą się krzaki. Jeśli nie, to oznacza, że problem leży w bazie danych, bo podgląd wpisu nie jest do niej zapisywany.

Jeśli masz dostęp do phpMyAdmin, to spróbuj tak: Zaloguj się, wybierz bazę, przejdź na kartę „Operacje”. Z listy „Metoda porównywania napisów” wybierz „utf8_general_ci” i „Wykonaj”.

Potem wybierz kartę „Eksport”, zaznacz „Zapisz jako plik” i kliknij „Wykonaj”. Pobierz plik.

Przejdź na kartę „Struktura” i na dole klinij „Zaznacz wszystkie”. Z rozwijanej listy poniżej wybierz „Usuń”.

Wyedytuj pobrany wcześniej plik. Windowsowy notatnik może go niepoprawnie wyświetlić, więc skorzystaj z innego edytora (na przykład Vim). Wyszukaj wewnątrz pliku tekst „CHARSET=” i sprawdź co się po nim znajduje (na przykład „latin1”). Zamień wszystkie „CHARSET=coś_tam” na „CHARSET=utf8” za pomocą funkcji typu „Znajdź i zamień”. Zapisz plik.

Przejdź znów do phpMyAdmin i na kartę „SQL”. Pod „Lokalizacja pliku…” kliknij „Wybierz” i wskaż go. Kliknij „Wykonaj”. Powinno działać.

Edytowane przez Arthas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem :)

Wejdź na stronę dodawania zawartości, wpisz w polu treści i tytułu jakiś tekst z polskimi znakami, wciśnij Podgląd i powiedz czy znów pokażą się krzaki. Jeśli nie, to oznacza, że problem leży w bazie danych, bo podgląd wpisu nie jest do niej zapisywany.

Jeśli masz dostęp do phpMyAdmin, to spróbuj tak: Zaloguj się, wybierz bazę, przejdź na kartę „Operacje”. Z listy „Metoda porównywania napisów” wybierz „utf8_general_ci” i „Wykonaj”.

Potem wybierz kartę „Eksport”, zaznacz „Zapisz jako plik” i kliknij „Wykonaj”. Pobierz plik.

Przejdź na kartę „Struktura” i na dole klinij „Zaznacz wszystkie”. Z rozwijanej listy poniżej wybierz „Usuń”.

Wyedytuj pobrany wcześniej plik. Windowsowy notatnik może go niepoprawnie wyświetlić, więc skorzystaj z innego edytora (na przykład Vim). Wyszukaj wewnątrz pliku tekst „CHARSET=” i sprawdź co się po nim znajduje (na przykład „latin1”). Zamień wszystkie „CHARSET=coś_tam” na „CHARSET=utf8” za pomocą funkcji typu „Znajdź i zamień”. Zapisz plik.

Przejdź znów do phpMyAdmin i na kartę „SQL”. Pod „Lokalizacja pliku…” kliknij „Wybierz” i wskaż go. Kliknij „Wykonaj”. Powinno działać.

Super działa mi to co napisałeś ale interesuje mnie jeszcze jedna kwestia mianowicie w jaki sposób udało Ci się naprawić stare okrzkowene posty. Bo chce stare posty odkrzaczyć jakiej metody użyłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algiz: gżegżółka program się nazywa.

Użyłem tego programu i niestety mi nie pomógł no nic trudno. :) Czy ktoś zna jeszcze jakieś rozwiązanie, może komuś udało się naprawić stare posty..

Edytowane przez Algiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

proponowal bym sie zarejestrowac zeby gżegżółka zaczela dzialac :)

Aby używać Gżegżółkę musisz zaakceptować umowę licencyjną.

Dzięki rejestracji zostanie wyłączony irytator. Być może otrzymasz informacje o aktualizacjach programu w miarę powstawania kolejnych wersji (obecnie nie jest to praktykowane).

Nie ma mowy o działaniu. Poza tym potwierdzam to organoleptycznie. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.