Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB czy Vbulletin


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie który skrypt jest lepszy pod względem funkcjonalności , oraz wydajności

Ja powiem że mamy zintegrowane IPB z grą GTA SA MP :huh: i powiem wam że ipb przeciaza tego procka no i serwer do gry ale mniej od ipb , oczywiscie to stoi na dedyku . Także wniosek jest taki że jeśli jest strona popularna , i posiada dużo użytkowników to lepiej wybrać VB , poniewaz baza jest mniejsza i forum powoduje mniejsze obciążenie

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie mogę się wypowiedzieć w takim stopniu jakim bym chciał ponieważ nie znam na tyle vB by go porównywać w zależności od wydajności ( bo niby jak to dokładnie zrobić ) czy funkcjonalności i użyteczności - celowo podkreśliłem to słowo, gdyż forum może być napakowane funkcjami, ale nie można zapomnieć po co to forum jest i dla kogo.

Tutaj mój krótki artykuł o cechach IP.Board, może komuś się przyda przy wyborze IP.Board na swoje forum: Zalety i wady skryptu IP.Board

p.s. poczekajcie na IP.Board 3.0 - to dopiero będzie forum! :]

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzę jak zobaczę :huh:

W każdym razie pisałem to już i dalej tak twierdzę - IPB jest przyjaźniejsze dla zwykłego użytkownika, jak również z punktu widzenia moderatora (choć panel moderacyjny w vB nawet mi się podobał, ale był mało funkcjonalny, może poprawili tam to i owo).

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzę jak zobaczę ;)

W każdym razie pisałem to już i dalej tak twierdzę - IPB jest przyjaźniejsze dla zwykłego użytkownika, jak również z punktu widzenia moderatora (choć panel moderacyjny w vB nawet mi się podobał, ale był mało funkcjonalny, może poprawili tam to i owo).

co do panelu masz zapewne namyśli modcp , z tego co widziałem jest bez zmian :huh:

tutaj masz znalazlem w google grafice

dkman1qj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vbulletin ma mnóstwo zalet których brakuje IPB, działa to też w drugą stronę - część brakującej funkcjonalności IPB da się załatać modami, z VB jest podobnie. Opłaty licencyjne są podobne, warunki użytkowania też. W mojej opinii te skrypty są bardziej do siebie podobne niż różne - a na chwilę obecną nie jestem pewien czy czyste IPB 2.3.5 jest lepsze od czystej instalki VB w najnowszej wersji, które posiada troszkę bardziej nowoczesne rozwiązania wliczając w to dobre podejście do SEO strony. Niemniej jednak początek 2009r. to premiera IPB 3.0 i tu wszystko może stanąć na głowie ponieważ VB nie przygotowuje aż takiej rewolucji w swoim oprogramowaniu jak IPS :huh: Inna sprawa to wsparcie - niby IPS dysponuje większą ilością profesjonalnych zewnętrznych supportów, ale w Polsce to i tak ledwie kilku specjalistów, z czego chyba tylko jeden jest naprawdę aktywny ;)

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vbulletin ma mnóstwo zalet których brakuje IPB, działa to też w drugą stronę - część brakującej funkcjonalności IPB da się załatać modami, z VB jest podobnie. Opłaty licencyjne są podobne, warunki użytkowania też. W mojej opinii te skrypty są bardziej do siebie podobne niż różne - a na chwilę obecną nie jestem pewien czy czyste IPB 2.3.5 jest lepsze od czystej instalki VB w najnowszej wersji, które posiada troszkę bardziej nowoczesne rozwiązania wliczając w to dobre podejście do SEO strony. Niemniej jednak początek 2009r. to premiera IPB 3.0 i tu wszystko może stanąć na głowie ponieważ VB nie przygotowuje aż takiej rewolucji w swoim oprogramowaniu jak IPS :huh: Inna sprawa to wsparcie - niby IPS dysponuje większą ilością profesjonalnych zewnętrznych supportów, ale w Polsce to i tak ledwie kilku specjalistów, z czego chyba tylko jeden jest naprawdę aktywny ;)

masz na myśli DawPiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli modcp :huh:

I skoro nic się nie zmieniło to jest ono w dalszym ciągu źle zrobione ;) Duża ilość opcji zgromadzona w jednym miejscu, czego w IPB brakuje, ale za to niepraktycznie rozstawiona, nigdy nie było pod ręką tego czego się szukało.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
dlamnie zawsze lepsze będzie IPB jest to najlepszy skrypt forum ciągle sie rozwijający ale szkoda że niezrobią polskiego sklepu i szkoda że takie ceny ;/

Tak często kupujesz, że potrzebujesz polskiego sklepu? Teraz google umożliwia tłumaczenia online - nie powinno być problemu, a jeśli masz jakieś to zawsze możesz napisać tutaj - na pewno ktoś pomoże ;-)

Odnośnie cen - jakość kosztuje :huh:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlamnie zawsze lepsze będzie IPB jest to najlepszy skrypt forum ciągle sie rozwijający

Widac, że po prostu nie znasz innych skryptów... Sądzisz, że vBulletin, SMF czy phpBB to skrypty, które stoją w miejscu? :)

ponieważ VB nie przygotowuje aż takiej rewolucji w swoim oprogramowaniu jak IPS

Nie ma jeszcze żadnych informacji o vBulletin 4.0 (poza tym, że będzie nowy domyślny styl), nad którym obecnie pracuje ekipa Jelsoft. Mam nadzieję, że pokażą coś nowego. ;)

Poniżej zamieszczam screeny z menu Panelu Administracyjnego vBulletin.

vb1dg5.th.jpg vb2eg8.th.jpg vb3vp1.th.jpg vb4nu2.th.jpg vb5nx1.th.jpg

Rozwinąłem wszystkie zakładki, aby były widoczne opcje.

Oraz screen strony głównej AdminCP:

vb6qa5.th.jpg

Odnośnie samego panelu: moim zdaniem jest zbudowany dużo lepiej niż ten w IP.Board (prowadziłem przez prawie 2 lata forum oparte na IPB więc mogę coś o tym powiedziec). Rozmieszczenie jest intuicyjne, nowi użytkownicy (zwłaszcza po zainstalowaniu tłumaczenia forum + AdminCP, które jest darmowe) w ciągu kilku dni mogą dobrze poznac forum "od kuchni".

Domyślny styl vBulletin jest przyznaję biedniejszy niż IPB, ale na vBulletin.org są dostępne tysiące darmowych skinów, z których każdy coś dla siebie powinien wybrac. Oprócz nick do użytku (również za darmo) jest kilkadziesiąt tysięcy modyfikacji. Ich instalacja (zarówno skinów jak i dodatków) jest bardzo prosta. Sprowadza się do umieszczenia odpowiednie posegregowanych już plików na FTP oraz zaimportowania pliku przez instalator wbudowany w Panel Administracyjny.

Co z optymalizacją?

vBulletin jest jednym z najlepiej zoptymalizowanych już w standardowych ustawieniach skryptów. Poza tym są dziesiątki opisanych sposób na dodatkową optymalizację tak jak cache postów, ograniczenie liczby zapytań do bazy, przeniesienie niektórych elementów bazy danych na serwer FTP.

Aktualizacje

Zespół tworzący vBulletin na bieżąco uzupełnia błędy wykryte w skrypcie poprzez udostępnianie użytkownikom łatek (Patch Level), których instalacja jest prosta (to tylko kilka plików do nadpisania na FTP).

Bezpieczeństwo

vBulletin niejednokrotnie był i nadal jest uznawany za najbezpieczniejszy skrypt dla forum. Obecnie IPB wyrównało poziom jednak przez długi czas to vB był liderem bezpieczeństwa. Są to na dzień dzisiejszy dwa najlepiej zabezpieczone skrypty.

Podsumowanie

Na podsumowanie tej bardzo krótkiej specyfikacji vBulletin mogę napisac: jest to skrypt funkcjonalny dla użytkowników, oferujący wiele możliwości już w podstawowej wersji i konfiguracji. Wystarczy kilka dni, aby stworzyc pełne funkcji, bezpieczne i profesjonalne forum.

Chciałbym napisac więcej, wtej chwili nie mam jednak tyle czasu... Już mam w planach prezentację bogatszej specyfikacji vBulletin.

Pozdrawiam

Edytowane przez Voldo

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ty tylko poczekaj na wersję IP.Board 3.0 ;-) Jak tylko znajdę chwilę czasu to będę kontynuował ten plan http://ipb.ipslink.pl/Opinie-o-IPBoard-30-t600.html :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
ale jesli wszystkie skrypty którwe wymieniłeś to wezme phpBB najlepiej sie rozwija

Jakieś konkrety? Bo wiesz, mówić to sobie można :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Minusy:

- Licencja (support) tylko na 6 miesięcy (ale 25 $ przy dzisiajszym kursie to mało)

I ostatecznie tu masz darmowy support :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.