Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pola klas i ich zasięg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się z pewnym problemem, który nie powinien zaistnieć... Otóż, stworzyłem sobie klasę Ajax, która ma odpowiednio, pokazywać Popup z danymi i następnie, też via Ajax wysyłać dane. Wszystko tu działa, problem leży po stronie przekazania parametrów. Przekazuję je via JSON do funkcji i działają na 100%, nawet ukryte pola. Ale w tej funkcji ładuję klasę, która robi to samo w PHP, ale z parametrów $isAjax na TRUE. I problem pojawia się dokładnie w tym miejscu - obiekt $this->request nie ma zasięgu do metody, dlaczego? Jak takie coś rozwiązać?

Pozdrawiam,

Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zainicjowałeś tę właściwość ( nie metodę )?

Kodem:

$this->request    =& $this->registry->fetchRequest();

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainicjowałeś tę właściwość ( nie metodę )?

Kodem:

$this->request =& $this->registry->fetchRequest();

Witaj,

Tak, oczywiście. Ale problem nie leży w klasie modułu, zresztą rozwiązanie znalazłem - makeRegistryShortcuts, w klasach ipsCommand i ipsAjaxCommand, ale nie działają. W funkcji Ajax wywala błąd, a wg. get_class_methods(), w publicznym module jest dostępna, ale w Ajax już nie działa. Możesz sprawdzić

PS. Sprawdziłem dla Ajax i dla klasy, którą wywołuje i metoda makeRegistryShortcuts jest w liście, więc dlaczego nie działa?

Oto kod funkcji, który wywala się w linijce "$logsClass->makeRegistryShortcuts( $this->registry );"

	/**
* Send Forum Gold
*
* @param	void
* @return	array
* @access	private
*/
private function doSendForumGold()
{		
	/* Load Classes */
	$this->library = $this->registry->getClass( 'ForumGoldLibrary' );

	/* Proceed to... Sending Forum Gold! */
	require_once( IPSLib::getAppDir( 'fg' ).'/modules_public/logs/logs.php' );
	$logsClass = new public_fg_logs_logs( $this->registry );
	$logsClass->makeRegistryShortcuts( $this->registry );

	/* Command send... Waiting... */
	if( !$logsClass->sendForumGold( TRUE ) )
	{
		$this->returnJsonError( $logsClass->errorCode );
	}

	/* OK, update recipient, next sender and send required informations! */
	$this->returnJsonArray( array( 'success' => '250.00' ) );
}

Edytowane przez Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odezwie się ktoś czy mam pisać do IPS?

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeszcze nie działałem na tyle z AJAXem, więc na tym polu niewiele mogę pomóc. Jednak IPS Ci nie pomoże, a być może ktoś na forum IPSu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie działałem na tyle z AJAXem, więc na tym polu niewiele mogę pomóc. Jednak IPS Ci nie pomoże, a być może ktoś na forum IPSu.

Hej,

OK, dzięki, spróbuję rozwiązać ten problem, udać się musi, ponieważ zauważyłem po fakcie, że system warnów działa na zasadzie przekazywania parametrów.

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.