Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nowy pomysł na działające, duże forum na IPB


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas łazi za mną i kmini mi się w głowie pewien pomysł na IPB i nie wiem czy go zrealizować czy nie.

W zasadzie wiem, że coś z tym muszę zrobić ... i to o czym myślę jest jednym z rozwiązań, które biorę pod uwagę.

A wygląda to tak:

Jest sobie duże forum na IPB (jeszcze nie przeszliśmy na 3, ale już wiemy, ze to wkrótce zrobimy)

W czym problem?

Forum jest hmm.. no powiedzmy niszowa tematyka, nie ma takiego drugiego u nas.

Bardzo rozbudowane (każde województwo ma swoje działy, a w działach poddziały :) )

W miarę jak forum rosło rozbudowywaliśmy je... w chwili obecnej index jest tak długi, że roboty google zatrzymują się mniej więcej w 3/4 wysokości forum i i zawracają (jak wszyscy oczywiście wiemy, roboty nie czytają kilometrowych indexów, ani kilometrowych spisów linków - dochodzą do pewnego miejsca i zawracają, i abarot ad nowa)

Forum umownie podzielone jest na dwie części: merytoryczną (górną) i luźną-blablaniową (dolną)

Wymyśliłam sobie, żeby podzielić to forum na dwie części ... żeby na indexie były tylko linki do górnej części forum i dolnej/towarzyskiej.

Czy to da się jakoś sensownie zrobić bez piętrowania kategoria/forum/subforum/i jeszcze subforum?

może ma ktoś jakiś pomysł?

I czy łatwiej to będzie zrobić na dwójce czy trójce?

Ot takie sobie rozmyślania mam przy wieczornym piweczku .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To będzie krótka odpowiedź na dlugi post. :-P

Od niedawna można też na 3 -> (DP30) Show Subforums Changer.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! O coś w tym guście mi chodzi, ale to ma być jedno forum nie dzielone subdomenami/katalogami...

Wiem co by mnie zadowoliło. :)

Na indexie 2 główne kategorie. Do pierdół i konkretów.

I żeby tak zmodyfikować breadcrumba, żeby działał w obrębie danej kategorii. Czyli jak się jest w dziale pierdół i się kliknie na górze na link do głownego forum to żeby wciąż pozostawać w obrębie pierdołowej kategorii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ponad rok temu zacząłem pewne zlecenie polegające na przekodowaniu serii 2.x z jednego forum 'na kilka'.. Do tej pory robię.. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.