Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z instalacją


matiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość uciążliwy problem z instalacją forum na mysql5 w nazwie, może ktoś z was napotkał podobny problem ???.

Do instalacji wypełniam wszystkie dane (poprawnie na 100%) i pojawia mi się taki oto błąd

Access denied for user 'nazwa_bazy'@'77.55.120.209' (using password: YES)

próbowałem w SQL host wpisać: sql.domena.nazwa.pl:3306, ale instalator wywala stwierdzenie że takowego serwera nie ma ???

Proszę o pomoc i z góry dzięki :)

Edytowane przez Dawid Pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dość uciążliwy problem z instalacją forum na mysql5 w nazwie, może ktoś z was napotkał podobny problem ???.

Do instalacji wypełniam wszystkie dane (poprawnie na 100%) i pojawia mi się taki oto błąd

Access denied for user 'nazwa_bazy'@'77.55.120.209' (using password: YES)

próbowałem w SQL host wpisać: sql.domena.nazwa.pl:3306, ale instalator wywala stwierdzenie że takowego serwera nie ma ???

Proszę o pomoc i z góry dzięki :)

W Sql host z reguły wpisuje się localhost bo tak są konfigurowane serwery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

na nazwa.pl serwer bazy danych jest w formie sql.nazwa_konta.nazwa.pl więc jest wszystko OK.

Jednak, od jakiegoś czasu nazwa.pl ma nowszą wersję SQL i należy po prostu łączyć się przez port. O ile Twoje wpisanie z ':' jest OK np. w przypadku instalacji wordpressa ( sprawdzone ) o tyle w IP.Board wygląda to zgoła odmiennie.

Otwórz plik: ips_kernel/class_db.php

Znajdź:

					   "sql_port"			 => ""		 ,

i między "" wpisz nr Twojego portu na nazwa.pl, czyli 3306 ;-)

Zapisz i wyślij i sprawdź :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.