Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Statystyki mailingu


Dr R.I.P

Rekomendowane odpowiedzi

Może na początku takie coś: ilość wiadomości wysłanych, ilość wiadomości przeczytanych, ilość kliknięć na linki wewnątrz wiadomości chyba że nie ma takiej możliwości :P

Linki zawarte w wiadomości musiały by być tzn. linkami referencyjnymi (ale i tak user mógłby skopiować link i wyciąć fragment który informuje że był to link z mailingu), co do ilości przeczytanych wiadomości to trzeba by dołączyć do każdego maila potwierdzenie przeczytania, oczywiście przed wysłaniem takiego potwierdzenia skrypt czy program pyta się użytkownika czy chce wysłać potwierdzenie, a druga sprawa to obsługa takich potwierdzeń :)

Podsumowując wolałbym nawet nie patrzeć na sumkę jaką by ktoś sobie zażądał za taką modyfikacje bo wydaje mi się że to nie takie proste i trochę musi kosztować.

PS.Oczywiście to moja koncepcja nie znam się na php ani na mechanizmie działania ipb więc radzę ci poczekać co powie DawPi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Napisanie czegoś takiego jest możliwe, jednak podatne na bardzo duże przekłamania - każda akcja zapisująca dane zdarzenie musiałaby wyjść jawnie od użytkownika.

Pisać można - na ile takie statystyki będą wiarygodne - tego nie oszacuję nawet.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie czegoś takiego jest możliwe, jednak podatne na bardzo duże przekłamania - każda akcja zapisująca dane zdarzenie musiałaby wyjść jawnie od użytkownika.

Pisać można - na ile takie statystyki będą wiarygodne - tego nie oszacuję nawet.

Ok, dzieki za te dwa posty uświadamiające :) Rezygnuje z tego. A można by napisać taką modyfikację, który wyśle mail do wszystkich aby potwierdzić autentyczność maila? Jeśli nie wcisnąłby, zostałby przeniesiony do grupy, która nie jest widoczna z poziomu forum, ale dla bulk mailera tak. Gdy osoba kliknie w link zostanie przeniesiona do grupy normalnych emajli. Mam nadzieje, że napisałem to jasno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za te dwa posty uświadamiające :) Rezygnuje z tego. A można by napisać taką modyfikację, który wyśle mail do wszystkich aby potwierdzić autentyczność maila? Jeśli nie wcisnąłby, zostałby przeniesiony do grupy, która nie jest widoczna z poziomu forum, ale dla bulk mailera tak. Gdy osoba kliknie w link zostanie przeniesiona do grupy normalnych emajli. Mam nadzieje, że napisałem to jasno...

pewnie, że można :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za te dwa posty uświadamiające :) Rezygnuje z tego. A można by napisać taką modyfikację, który wyśle mail do wszystkich aby potwierdzić autentyczność maila? Jeśli nie wcisnąłby, zostałby przeniesiony do grupy, która nie jest widoczna z poziomu forum, ale dla bulk mailera tak. Gdy osoba kliknie w link zostanie przeniesiona do grupy normalnych emajli. Mam nadzieje, że napisałem to jasno...

Czemu po prostu nie ustawisz aktywacji konta (rejestracji) poprzez wysyłanie linku na email?

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nikt ot tak chyba tego nie napisze. Możesz to komuś lub gdzieś zlecić ( np. poprzez ogłoszenie w dziale Giełda ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
A można by napisać taką modyfikację, który wyśle mail do wszystkich aby potwierdzić autentyczność maila?

Rozumiem, że masz wyłączone sprawdzanie maila podczas rejestracji ? :bounce:

Jeśli nie wcisnąłby, zostałby przeniesiony do grupy, która nie jest widoczna z poziomu forum, ale dla bulk mailera tak

Jaki to ma sens ?

Gdy osoba kliknie w link zostanie przeniesiona do grupy normalnych emajli. Mam nadzieje, że napisałem to jasno...

Hym, niby jasno, ale jakoś tak nieskładnie i wg mnie nielogicznie ;-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawPi miałem wyłączone potwierdzenie na mejl, włączyłem z jakiś miech temu i na 100% znalazło by się z 1000 fake'ów. Jeśli chodzi o przeniesienie do grup tylko widzianych przez mass mejling jest to szalenie sensowne, ponieważ, nie musiałbym tworzyć grupy widzianej przez każdego i widocznej na dole strony, przy Administratorze itd. Jeśli ktoś potwierdzi poprzez kliknięcie w link zwrotny... wtedy będę wiedział, że ta skrzynka nie jest fałszywa, podana kiedyś by tylko się zarejestrować... nie lubie oszukiwać ludzi, dlatego jest to dla mnie ważne, sprzedając mejling i czerpiąc kapitał na utrzymanie forum. Teraz moja wizja jest Tobie bliższa ? :bounce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Jeśli nie wcisnąłby, zostałby przeniesiony do grupy, która nie jest widoczna z poziomu forum, ale dla bulk mailera tak.

No, ale..... ! Skoro nie wcisnąłby ( bo np. mail jest fake ) to po co robić to konto ( i de facto tego maila ) widocznego dla bulk mailera i potem wysyłania na takie fake konto maili ?

Inaczej mówiąc - jeśli nie kliknie powinno go przenieść do grupy załóżmy o nazwie 'fake' - jednak co w przypadku jak ktoś się nie logował na forum od miecha, czy dwóch, a konto ma prawidłowe? :bounce:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tutaj chodzi tylko o to żeby wysyłać mejle do tych prawdziwych skrzynek, nie po to żeby fizycznie użytkownikom dać jakaś tam inną rangę niż user. Ok, wyjaśnię to krok po kroku. Modyfikacja wrzuca WSZYSTKICH do grupy fake, aby z niej wyjść (widoczne tylko w bulkmailerze) musi kliknąć w wygenerowany link i w ten sposób wiem że MEJL nie jest fake i mogę wysyłać mailing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Właśnie, tutaj chodzi tylko o to żeby wysyłać mejle do tych prawdziwych skrzynek, nie po to żeby fizycznie użytkownikom dać jakaś tam inną rangę niż user. Ok, wyjaśnię to krok po kroku. Modyfikacja wrzuca WSZYSTKICH do grupy fake, aby z niej wyjść (widoczne tylko w bulkmailerze) musi kliknąć w wygenerowany link i w ten sposób wiem że MEJL nie jest fake i mogę wysyłać mailing.

Omg, to było tak od razu, a nie o jakiejś widoczności etc. ;]

Innymi słowy: potrzebujesz sprawdzenia kont mailowych użytkowników - jeśli ktoś nie potwierdzi konta ląduje w grupie o nazwie XXX lub ostatecznie jego konto będzie skasowane. Dobrze, ale wiesz, że użytkownik może się nie logować z różnych powodów przez jakiś czas lub nie odczytać maila z potwierdzeniem konta, a mieć prawidłowego maila

Tak czy inaczej jeśli jesteś zainteresowany taką modyfikacją to zapraszam -tutaj- lub -tu-.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.