Jump to content
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×
 • entries
  112
 • comments
  116
 • views
  147,784

Sprostowanie


Jurij

3,062 views

Szanowni użytkownicy i użytkowniczki forum.nvisionize.pl,

 

 

W nawiązaniu do założonego przeze mnie tematu na forum publicznym: https://forum.invisionize.pl/topic/52860-this-month-at-invision-community-czyli-czym-zajmuje-się-invision-team/ pragnę wyjaśnić, że temat ten został założony w celu luźnej rozmowy (i wymiany prywatnych opinii pomiędzy użytkownikami) przeze mnie jako klienta, użytkownika i miłośnika produktów Invision Power Services, nie miał na celu obrażania kogokolwiek czy dyskryminowania jakiejkolwiek grupy społecznej oraz zawiera tylko i wyłącznie moje prywatne opinie, poglądy, spostrzeżenia i hipotezy. Oświadczam, że redakcja forum.invisionize.pl oraz pracownicy Invision Power Services nie mają z tym tematem nic wspólnego, a wyrażone w temacie hipotezy nie muszą być zgodne z rzeczywistością. Założenie tego tematu było błędem i za ten błąd pragnę Państwa szczerze przeprosić, gdyż teraz widzę że dyskusja w tym temacie potoczyła się w złym kierunku i niektórzy z Państwa mogli się poczuć urażeni zawartymi w tym temacie wypowiedziami.

 

Dlaczego zatem w ogóle założyłem ten temat? Szczerze mówiąc nigdy nie przyszło by mi do głowy poruszać kwestii światopoglądowych na łamach polskiego supportu Invision Power Services, gdyby nie niefortunny zbieg okoliczności. Jak Państwo zapewne wiecie, od ponad 6 lat prowadzę na łamach tegoż forum osobistego bloga. Bloga, którego zacząłem pisać zupełnie przypadkiem, gdyż chciałem przetestować jakie możliwości daje aplikacja IP.Blogs. Przyznaję – forum polskiego supportu Invision Power Services to niecodzienne miejsce na prowadzenie bloga, ale dzięki uprzejmości założyciela forum – DawPi’ego – znalazłem tutaj swoje miejsce w internecie i poczułem się jak w domu. Przez 6 lat napisałem 111 wpisów, które miały łącznie 126000 wyświetleń i zawierały tylko i wyłącznie moje osobiste konserwatywno - liberalne poglądy i opinie na temat spraw dla mnie ważnych: gospodarki, ekonomii, bieżących wydarzeń, polityki czy też branży IT. Jak zapewne wiecie na tym samym forum.invisionize.pl byłem także moderatorem, który codziennie dbał o to, by na forum nie było spamerów, by tematy były we właściwym dziale i miały poprawny tytuł, by nie zawierały wulgaryzmów czy obraźliwych wypowiedzi, by na shoutboxie nie było niepotrzebnych rozmów o sprawach forum i tak dalej. Na forum spędzałem dużo czasu i zaglądałem na nie w każdej wolnej chwili. Nie będę ukrywał, poczułem się na nim jak w domu. I niedawno ku mojemu zdumieniu otrzymałem, jak zapewne większość z Was, mailing od Invision Power Services, który oprócz informacji bieżących zawierał także element światopoglądowy. Nie ukrywam, że ten fakt zaniepokoił mnie do tego stopnia, że zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno to słuszna koncepcja, aby łączyć świat oprogramowania dla forów internetowych z kwestiami światopoglądowymi? Jaki jest w ogóle sens dzielenia klientów Invision Power Services z uwagi na określoną orientację seksualną? Czy nie jest tak, że każdy użytkownik internetu posiadający 200$ na karcie kredytowej lub PayPal może sobie zakupić podstawową wersję IPS Core i bezpiecznej oraz na bieżąco aktualizowanej aplikacji Forums od Invision Power Services bez względu na to jakiej jest orientacji seksualnej, wyznania, charakteru, osobowości czy rasy? Te wszystkie pytania skłoniły mnie do założenia owego tematu w dziale „Rozmowy o IPS Community 4”, gdyż chciałem aby była to luźna dyskusja dotycząca pisma od IPS pomiędzy użytkownikami produktów IPS.

 

/Tutaj mała dygresja udzielająca odpowiedzi użytkownikowi housemd dlaczego akurat tutaj, a nie na moim prywatnym forum zadałem to pytanie:

 

Szanowny housemd: Przyczyna jest banalnie prosta. Gdyby firma Sony, o produktach której prowadzę swoje forum, przysłała mi maila proponującego budowanie bezpiecznej przystani dla promowania konkretnie wyszczególnionej społeczności kosztem innych, z pewnością poddałbym takie zachowanie debacie publicznej na moim własnym forum. Jednakże pisanie o akcjach firmy Invision Power Services, która z firmą Sony nie ma żadnego związku na łamach forum poświęconego produktom Sony uważałem za bezzasadne, natomiast wydało mi się logiczne, że na ten temat powinni podyskutować użytkownicy produktów Invision Power Services. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wyczerpuje Pańskie pytanie, w przypadku dalszych pytań czy wątpliwości zachęcam do zadawania dalszych pytań pod tym wpisem, w wiadomości prywatnej czy przy użyciu prywatnych komunikatorów. /

 

Tutaj niestety nastąpił niefortunny konflikt interesów, którego początkowo nie dostrzegłem, ale dziękuję użytkownikowi housemd za zwrócenie mi na ten problem uwagi. Mianowicie pismo od IPS dotyczyło zarówno mnie jako klienta IPS, a tym samym mnie jako moderatora forum.invisionize.pl. Jako klient IPS byłem ciekaw Państwa opinii na temat wyżej wymienionych zagadnień nie dostrzegając niebezpieczeństwa faktu, że jako moderator nie powinienem wyrażać publicznie swoich prywatnych opinii na łamach forum. Zapewne gdybym poruszył ten temat na moim prywatnym blogu lub na innej stronie nie związanej z forum.invisionize.pl nie byłoby problemu. Jednakowoż wówczas rozumowałem, iż przecież nie każdy czytelnik mojego prywatnego bloga musi być klientem Invision Power Services, natomiast forum.invisionize.pl jest skonkretyzowaną społecznością skupiającą głównie klientów Invision Power Services. Dlatego założyłem ten temat jako klient IPS, a nie moderator. Za co serdecznie wszystkich przepraszam.

 

Pragnę przeprosić również za zbyt mocne i przerysowane określenia, które padły w wyżej wymienionym temacie, mające na celu wyrażenie mojej prywatnej opinii szarego klienta Invision Power Services o tym, że orientacja seksualna ani żadne wykonywane czynności seksualne nie powinny mieć absolutnie żadnego wpływu na równy dostęp do usług i produktów firmy Invision Power Services, które to określenia nie powinny paść ze strony moderatora. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten fakt i przepraszam, że nie dostrzegłem tego od razu, ale podkreślam że pisałem ten temat jako użytkownik produktów IPS, a nie jako moderator. Jak widać, nawet moderator potrzebuje czasem moderatora – osoby która z perspektywy niezaangażowanego w sprawę obserwatora zwróci uwagę na błąd, którego popełnianie jest rzeczą ludzką i niestety nawet moderator czasami się myli. Moderator to też człowiek, nie zapominajmy o tym. Dlaczego tak się stało, czy to z powodu niefortunnego zbiegu okoliczności połączenia pisma od IPS wraz z tematyką światopoglądową, przemęczenia intensywnymi w ostatnim czasie obowiązkami życia codziennego, czy też z powodu mojej nieuwagi – nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Być może każdy z tych czynników miał w tym swój udział. Faktem jest, że niepostrzeżenie zatarła się granica pomiędzy moimi obowiązkami moderatora jak i prywatną opinią użytkownika produktów IPS, za co szczerze pragnę wszystkich przeprosić i zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby podobna sytuacja nie miała nigdy miejsca w przyszłości. Szczerze przepraszam za zaistniałą sytuację, mam nadzieję że moje wyjaśnienie rozwiewa wszystkie wątpliwości, że mój błąd zostanie mi przebaczony i będziemy mogli wspólnie nadal rozwijać najlepszy Polski support Invision Power Services. W razie dalszych wątpliwości proszę o kontakt w komentarzu czy komunikatorze, a postaram się udzielić możliwie najbardziej wyczerpującej odpowiedzi.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Jurij

 

1 Comment


Recommended Comments

Cytat

Tutaj mała dygresja udzielająca odpowiedzi użytkownikowi housemd dlaczego akurat tutaj, a nie na moim prywatnym forum zadałem to pytanie

skoro wymieniamy się dygresjami @Jurij, to miej na uwadze, że jeśli kierujesz kontekstem bezpośrednio do mnie to funkcja wspominania o kimś "po małpie" w IPS Community działa naprawdę dobrze. Użyj czasem ;) Trafiłem tutaj zupełnie przypadkiem i dopiero zagłębiając się w lekturę zobaczyłem, że kierujesz uwagi w moją stronę :) 

Cytat

Jednakże pisanie o akcjach firmy Invision Power Services, która z firmą Sony nie ma żadnego związku na łamach forum poświęconego produktom Sony uważałem za bezzasadne, natomiast wydało mi się logiczne, że na ten temat powinni podyskutować użytkownicy produktów Invision Power Services.

Masz rację, że pisanie o "akcjach" powinno mieć odpowiednie miejsce, ale 

 • primo - forum.invisionize.pl - jako portal wsparcia dla użytkowników produktów IPS ma się do tego jak drzwi do lasu,
 • secundo - bardziej odpowiednim miejscem byłoby https://invisioncommunity.com/forums/forum/493-general-chit-chat/ (skoro opis tego forum to "

  Feel free to join in, mingle and discuss whatever you want!"),

 • tertio - Twoje "konserwatywno - liberalne poglądy" nie uzyskałyby w powyższym miejscu zapewne odpowiedniego poklasku, pomimo tego, że zarówno tam jak i tu są praktycznie Ci sami użytkownicy vel klienci IPS.
Cytat

nawet moderator potrzebuje czasem moderatora – osoby która z perspektywy niezaangażowanego w sprawę obserwatora zwróci uwagę na błąd, którego popełnianie jest rzeczą ludzką i niestety nawet moderator czasami się myli. Moderator to też człowiek, nie zapominajmy o tym. 

Masz 100% rację, nie ma osób nie popełniających błędów, ważne jakie doświadczenie na przyszłość wyniesiemy z danej sytuacji. Uczmy się na błędach, popełniajmy je, jak najbardziej, ważne jednak aby nikogo nie urazić i aby adwersarz szanował Cię za styl a nie za argumenty. Szanujmy się wzajemnie, nie ważne co w życiu robimy i czym się zajmujemy. Nie ważne o kim piszemy, zawsze pamiętajmy, że po drugiej stronie, za dziesiątkami węzłów sieciowych i urządzeń siedzi jednak człowiek.

 

Osobiście nie przekonuje mnie argument "niefortunności" zdarzeń, bo szedłeś w dyskusji w zaparte, jednak szanuję Cię @Jurij za (pomimo wszystko!) kulturę wypowiedzi. Dyskutowałeś jednak na poziomie (post factum "określeń" których użyłeś) ale za to mało rzeczowo (bez próby zrozumienia drugiej strony). Widzisz, ja jestem hetero, ojciec dzieciom, mąż i pies na swoją babę :) jednak "nie zniese" marginalizowania czy ograniczania kogokolwiek w czymkolwiek- i to nie ważne kto z kim i co sobie w doopę wsadza. Twoje argumenty pasowały mi do zaniepokojonego Polaka, nakarmionego "wyklętym" gównem prawicowej propagandy, jednak i Tobie i mnie nikt nie ogranicza prawa do ich posiadania. Z opinią jest jak z dziurą w d*pie - każdy ma swoją, jednak dzielenie się "delikatnymi" światopoglądowymi obawami nie do końca uważam za trafiony pomysł. Zwłaszcza w kontekście posiadanej ówcześnie funkcji na forum ize. Gdybyś napisał to dzisiaj, uśmiechnąłbym się litościwie na losem kolegi z forum o krzywym spojrzeniu na świat i poszedł swoją drogą, a tak zrobił się lekki syf bo nie uważam, aby @DawPi identyfikował się z poglądami kolegi z personelu swojego forum (jakiekolwiek kontrowersyjne lub nie one by nie były). Moderator powinien być osobą studzącą nastoje, nie je podgrzewającą. Wyczucie, takt, kultura wypowiedzi i NEUTRALNOŚĆ w każdej kwestii to atuty dobrego modera. 

 

Nie mnie osądzać karę jaka Cię spotkała (utrata funkcji) - powiem tylko tyle, że nie miałem z tym nic wspólnego a szef wszystkich szefów na ize miał do niej pełne prawo bo jak mówią - "jego cyrk - jego małpy". 

 

Padło słowo przepraszam - dla mnie koniec tematu. Zyskałeś w moich oczach i bardzo Cię za ten gest cenię - nie ważne są wyświetlenia - ważny jest styl jak kończy się pewne sprawy. Zrobiłeś to dobrze @Jurij i przybijam Ci wirtualne high-five :) Może nie ma to dla Ciebie znaczenia - ale w życiu ważne są małe sprawy a ja w przyszłości będę na ize cenił Cię za to jak wybrnąłeś z tej trudnej dla siebie i czytających Twoje wpisy czytelników sytuacji :) 

 

Nie śmiećmy więcej na ize takim gównem a każdemu wyjdzie to na dobre ;) piona ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.