Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/20/2021 in Posts

 1. No to zrób, ty jesteś administratorem Problem występuje u ciebie na forum, ja tylko zgłosiłem to co widzę.
  3 points
 2. Dzień dobry, właśnie wykonałem aktualizację do najnowszej obecnie wersji IPS 4.6 Beta 1. Zdaję sobie sprawę z braków i błędów PL - myślę, że tak nam będzie łatwiej i szybciej je wyłapać. Moja prośba - zgłaszamy tylko błędy, a nie braki (te widać gołym okiem). Pozdr.
  3 points
 3. Jednemu użytkownikowi znikły odznaki, jaka może być tego przyczyna, innym nie znikły
  2 points
 4. Ja po zaktualizowaniu forum na początku miałem identycznie. Każdy użytkownik miał plakietkę "Rzadki" po czasie jak kilka osób zdobyło tę samą odznakę plakietka "Rzadki" znikła i jest tylko przy odznakach, które posiada mało użytkowników. To już chyba zależy od aktywności użytkowników.
  2 points
 5. jest więcej, faktycznie gimbazowo to wygląda, ale swego czasu była już dyskusja na ten temat tak kosmetycznie: history_email_changed_manual IPS jakoś magicznie wstawia spację po nawiasie : Email address changed to <strong>%s</strong> (previously <strong>%s</strong>)%s. warto byłoby ją klepnąć w miejsce (!): Adres e-mail został zmieniony na <a>%s</a> (wcześniej używany adres <a>%s</a>)(!)%s. bo wychodzi: Adres e-mail został zmieniony na xxx@xx.pl (wcześniej używany adres xx@xx.pl)przez użytkownika. w 10.0.7 brakowało tłumaczenia klucza insert prawdopodobnie zamieniono go w 4.6.0 z editor_insert
  2 points
 6. Kolejna kwestia 😑 Wyodrębniłem poszczególne spolszczenia aplikacji do osobnych plików. Przykładowo w cms dla IPS 4.6, domyślnie spolszczenie zawiera 1045 linijek a wasze 1090. Jak widać o kilkadziesiąt linijek za dużo. Domyślam się że są to pozostałości które IPS usunęło i nie są nigdzie używane a u was zostały. Warto również wspomnieć że frazy nie są ułożone tak jak w oryginalnym pliku (nie zaczynają się od __app) tylko porozrzucane byle jak co utrudnia sprawdzenia które frazy zostały dodane/zmienione. W zasadzie jest to niemożliwe. 👎
  2 points
 7. Myślałem że usuwałem takie teksty już w IPS 4.5. Zerknę na to.
  2 points
 8. Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne słowa rzadki to: nieczęsty, osobliwy, nietypowy, niezwykły, odosobniony, okazjonalny, ponadprzeciętny, sporadyczny, wyjątkowy, unikalny, szczególny, niespotykany, rzadko spotykany, jedyny w swoim rodzaju, oryginalny, niepowtarzalny, pojedynczy, niesłychany, unikatowy, jednostkowy, nieprzeciętny, nieszablonowy, incydentalny, niepospolity, nieprawdopodobny, niecodzienny, niepowszedni, niebywały, nadzwyczajny, jakich mało... W systemach RPG, w grach często stosowane jest określenie, że coś jest rzadkie (do spotkania, do zdobycia) jako poziom przedmiotu (rzadki czyli niespotykany powszechnie). Może Odznaka => Unikalna? Skoro to rzadkie się niezbyt kojarzy
  2 points
 9. Sugerowana poprawka została przyjęta przez członka grupy tłumaczy. Dziękujemy.
  2 points
 10. Brzmi jak efekt duplikacji kluczy i skrypt się gubi. Próbowałeś zainstalować od nowa? Jeżeli masz IPS 4.5 to pobierz wersję spolszczenia 10.0.5.
  2 points
 11. Nie możliwe, to już było przetłumaczone w poprzednich wersjach. Jest przetłumaczona bezpośrednio w pliku także, może klucze ci się zdublowały. "Osiągniecia" są również w pełni przetłumaczone.
  1 point
 12. Tak tylko napomknę że status obecnie jest wykorzystywany do "backlinków" i robi się spam. Widać że nowe profile tworzone są tylko po to aby dodać link. https://forum.invisionize.pl/profile/33697-pawłowski/ https://forum.invisionize.pl/profile/33691-dario29/ https://forum.invisionize.pl/profile/33687-daniel27/ https://forum.invisionize.pl/profile/33685-adam92/ Można ustawić status od x postów to samo tyczy się zakładki "About Me".
  1 point
 13. Pamiętam jak przez spację tworzyły się błędy w niektórych miejscach np, wyjeżdżanie napisu po za blok. W wersji testowej zmieniłem to, ale będę musiał potestować jak się teraz to sprawuje. Lekko poprawione Fixed @SeNioR Proszę na drugi raz zgłoś błędy tutaj https://forum.invisionize.pl/forum/84-błędy-spolszczeń/ Będzie mi o wiele łatwiej, niż szukać prawie wszędzie gdzie zgłosiłeś jakiś błąd.
  1 point
 14. Nexus: + altcontact_email_desc altcontact_none tam też URL lekko uległ zmianie.
  1 point
 15. @Damiann. Rozumiem, być może tak ma faktycznie być Nexus. 4.6. Zmienił się lekko URL. <word key="manage_orders_in_billing" js="0"><![CDATA[You can manage your orders in <a href='{internal.front.app=nexus&module=clients&controller=invoices.clientsinvoices}'>Your Orders</a>]]></word> <word key="track_orders_in_billing" js="0"><![CDATA[You can keep track of the status of this order in <a href='{internal.front.app=nexus&module=clients&controller=invoices.clientsinvoices}'>Your Orders</a>]]></word> A u was: <word key="manage_orders_in_billing" js="0"><![CDATA[Możesz zarządzać zamówieniami w sekcji <a href='{internal.app=nexus&module=clients&controller=invoices}'>Twoje zamówienia</a>]]></word> <word key="track_orders_in_billing" js="0"><![CDATA[Możesz śledzić status tego zamówienia w sekcji <a href='{internal.app=nexus&module=clients&controller=invoices}'>Twoje zamówienia</a>]]></word>
  1 point
 16. Cześć. Przy rejestracji pojawił mi się błąd Przepraszamy, wystąpił problem Coś poszło nie tak, jak powinno (>ლ) Proszę spróbować ponownie. Rekord jednak został dodany do bazy. Przy edycji profilu ten sam błąd i nie da się go w ogóle zaktualizować.
  1 point
 17. @DawPizmienili strefe czasową, i pojawiły się odznaki u tego użytkownika, więc to chyba to było przyczyną.... tylko w panelu nadali widnieje zła strefa czasowa, może trzeba poczekać aż się przemieli wszystko
  1 point
 18. To jest zakodowane na sztywno do 5 osób: /** * Add profile visitor * * @param \IPS\Member $visitor Member that viewed profile * @return void */ public function addVisitor( $visitor ) { $visitors = json_decode( $this->pp_last_visitors, TRUE ); /* If this member is already in the visitor list remove the entry so we can add back in the correct order */ if( isset( $visitors[ $visitor->member_id ] ) ) { unset( $visitors[ $visitor->member_id ] ); } /* We want to limit to 5 members */ else if ( \is_array( $visitors ) AND \count( $visitors ) >= 5 ) { $visitors = array_reverse( $visitors, TRUE ); array_pop( $visitors ); $visitors = array_reverse( $visitors, TRUE ); } /* Add the new entry */ $visitors[ $visitor->member_id ] = time(); /* Encode and save*/ $this->pp_last_visitors = json_encode( $visitors ); $this->save(); } Można by zrobić prostego moda który by nadpisał tę funkcję z wyborem X ostatnich ludzi.
  1 point
 19. A to zmienia postać rzeczy - nie wspominałeś, że to jakaś aplikacja - temat też dodałeś w ogólnym supporcie, a nie przeznaczonym na modyfikacje. Przenoszę. I jak @aXen słusznie zauważył - zgłoś się do autora tej płatnej aplikacji. Skoro coś nie działa to jego obowiązkiem jest się tym zająć. Do serwerowni.
  1 point
 20. Poprawiłem gdzie się dało. Oczywiście nie unikniemy tego np. w plikach ze względu na nazwy własne:
  1 point
 21. Zdecydowanie do poprawy, trzeba to zgłosić.
  1 point
 22. Kod błędu ucieka na dół, teraz zauważyłem.
  1 point
 23. No widocznie nie bo tego w pliku jest pełno. poniżej tylko przykład, zapewne jest tego o wiele więcej 😕 <word key="security_no_recommendations" js="0">Brak zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Brawo - to bardzo dobra wiadomość !!! ╭( ・ㅂ・)و ̑̑</word> <word key="generic_error" js="0"><![CDATA[Coś poszło nie tak, jak powinno (>ლ) Proszę spróbować ponownie.]]></word> <word key="tab_error" js="0"><![CDATA[Coś poszło nie tak, jak powinno (>ლ) Sprawdź podane wartości w zaznaczonych zakładkach i spróbuj ponownie.]]></word> <word key="error_title" js="0">Ups! Coś poszło nie tak! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ</word> <word key="401_error_title" js="0">Ups! Coś poszło nie tak! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ</word> <word key="403_error_title" js="0">Przepraszamy, nie masz do tego uprawnień!</word> <word key="404_error_title" js="0">Przepraszamy, nie możemy tego znaleźć! ლ(ಠ_ಠლ)</word> <word key="500_error_title" js="0">Wystąpił błąd serwera lub konfiguracji</word> <word key="page_doesnt_exist" js="0">Niestety taka strona nie istnieje w naszych zasobach. ლ(ಠ_ಠლ)</word> <word key="page_not_found" js="0">Nie odnaleziono strony. ლ(ಠ_ಠლ)</word> <word key="board_error_title" js="0">Błąd (⊙_☉)</word> <word key="pages_gateway_url_not_exist" js="0"><![CDATA[Nie można znaleźć adresu URL ~(>_<。)\]]></word> Nie wiem jak wygląda tłumaczenie takiego spolszczenia ale pobierając paczkę, każda aplikacja ma osobny plik lang.xml. Nie wspominając o wtyczce "Export Lang per App" którą wydał @DawPi
  1 point
 24. ok, następna rzecz to wypadałoby też zwracać uwagę na długość fraz i dopasowywać je długością do oryginalnych. Niektóre frazy nie muszą być tłumaczone identycznie jak oryginalne, można je skrócić. Chodzi głównie o urządzenia mobilne, bo w niektórych miejscach zbyt długie frazy powodują nachodzenie elementów na siebie, co psuje wygląd UI Domyślne tłumaczenie:
  1 point
 25. Kolejna propozycja to wydawanie osobno każdego pliku językowego dla poszczególnych aplikacji. Jeżeli ktoś nie ma aplikacji "Downloads", "Pages" i innych (a większość nie ma) to po co ma instalować dla nich język? Bez sensu bo masa niepotrzebnych, nieużywanych fraz jest niepotrzebnie ładowana z pliku root_js_lang.js Dodatkowo apka (BIM) Chatbox FREE nie jest oficjalną aplikacją IPSu więc tym bardziej, tłumaczenie powinno być w osobnym pliku i uwzględnione jako "opcjonalne". Liczba zawartości = Posty (zostało to zmienione na Posts w IPS 4.6) Rejestracja = Dołączył* (w niektórych miejscach wymagane jest aby to był czasownik, a nie mianownik, poza tym tak jest w domyślnie w IPS, Joined czyli Dołączył a nie żadne "Rejestracja"). * nie musi być w formie żeńskiej bo chodzi o profil użytkownika. Formy męskie mogą odnosić się do obu płci.
  1 point
 26. Mam pytanie dotyczące Lenny Face i podobnego tekstu (>ლ) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͠° ͟ʖ ͡°)( ͡~ ͜ʖ ͡°)( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)( ͡o ͜ʖ ͡o)(° ͜ʖ °)( ‾ʖ̫‾) dlaczego dodajecie je w spolszczeniu? Rozumiem że ekipie tłumaczącej podobają się uśmieszki z wykopu, ale teraz jako jedyna ekipa wydająca spolszczenie, jesteście w zasadzie odpowiedzialni za polską paczkę językową i powinniście wydawać "czystą" wersję bez tych uśmieszków. Kiepsko to wygląda na forum prawniczym czy na forum gdzie ludzie nie piszą tylko o grach i głupotach...
  1 point
 27. OK daj cynę co wymyślą - nie ma co wchodzić w ich kompetencje.
  1 point
 28. Wszystko wyłączone, mam tylko domyślny skin. Oraz ciekawostka, po wklejeniu linku do zdjęcia to ono się pokazuje. Natomiast po wejściu w album jest informacja że nie ma zawartości. Support IPS też się już tym bawi. U mnie zawsze jakieś dziwne rzeczy się dzieją. 😅
  1 point
 29. Hm, i to przy wyłączonych wszystkich modach i na domyślnym skinie? Sprawdź proszę i daj znać. Po nitce do kłębka.
  1 point
 30. Któryś album nie ma przypisanego autora. Trzeba by przejrzeć bazę i zobaczyć dokładnie. OK, to w sumie ten błąd można było rozumieć dwojako. Powiedz mi - w jakim dokładnie miejscu się ten błąd pojawia?
  1 point
 31. Raportowałem że ten skin: , a nie jak Ty piszesz że jest sprzedany. Raportowałem go bo miałem tego skina użyć do innego projektu nieopartego o CS 1.6 czy CSGO. Dlatego w ów czas poprosiłem o zamknięcie bo miałem użyć tego stylu który teraz sprzedaję do projektu, ale go nie użyję ponieważ mam inny styl bliżej spełniający moje kryteria ktory wystarczy zaktualizowac do 4.6 oraz poukładac resztę do postawienia tego czego chcę wiec ten wrócił na sprzedaż. Podsumowując: Styl Obecny sprzedaję bo mi nie jest potrzebny a myślałem że na nim postawię coś innego, dlatego mój 2 post ze sprzedażą.
  1 point
 32. rare_badge Rzadki => Unikat rare_badge_percent Pokaż odznakę jako 'rzadką' => Pokaż odznakę jako 'unikat' taka mała propozycja... może być ?
  1 point
 33. Zmieniłem na unikat, na razie wygląda to dobrze i myślę że może zostać. Dzięki za propozycję! Zachęcamy do zakładania więcej takich tematów
  1 point
 34. Jeśli pobierałeś z Marketplace to nie możesz. Można odlinkować język jako z Marketplace i wtedy wgrywać nasze spolszczenie.
  1 point
 35. to dogadajcie się unikatowy jest git 👍
  1 point
 36. Cześć, mam kilka propozycji: - 5tys. -> 5 tys. - według mnie powinna być spacja, bo to nie to samo co "5k" w angielskim tłumaczeniu i wygląda to tragicznie - - co dziennie? jeżeli to przez ograniczenia (np. z angl. "every <zmienna>" to wystarczy zrobić np. "co dzień") - - przecinek jest niepoprawny, ponieważ wychodzi na to, że jest około 3 i pół zawartości. Jak już to powinna być kropka
  1 point
 37. Szczególny ma zupełnie inne znaczenie i traktował bym to jako błąd w tłumaczeniu. Przychyliłbym się do słowa unikatowy.
  1 point
 38. 1 point
 39. Któryś album nie ma przypisanego autora. Trzeba by przejrzeć bazę i zobaczyć dokładnie.
  1 point
 40. Locale na serwerze polskie?
  1 point
 41. Poprawione! @WALDEk
  1 point
 42. Raczej przetłumaczyłbym to na samo "Własne" z racji tego, że jest jeszcze wiele miejsc gdzie ten klucz jest wykorzystywany. Poprawione, ale następnym razem udaj się do prawidłowego działu: https://forum.invisionize.pl/forum/84-błędy-spolszczeń/ Dzięki!
  1 point
 43. Wykryłem błąd, poprawka jest już dostępna.
  1 point
 44. Dziękuję. Nikt inny nie zgłaszał aż dziwne. Problem tylko taki że mobilka / desktop nie da się osobno ustawić:)
  1 point
 45. Zrób automatyczną promocję do X grupy z Y (wyjściowej, domyślnej), a w grupie X odznacz możliwość dodawania statusów poprzez ustawienie w grupie o nazwie Może dodawać aktualizacje statusu?.
  0 points
 46. ale napisać strefa czasowa Polska, czy to jakieś oznaczenia są konkretne ?
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.