Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

wyłączenie oceny zdjęć w Albumie


Rekomendowane odpowiedzi

nie no chwila,

jest owszem ta opcja, ale jak to wyłączę to nie mogę pisać komentarzy a głosować (gwiazdki od 1 do 5) nadal mogę.

Chodzi mi o blokadę głosów (rate image) a nie komentarzy.

Mam w tej chwili okres gdy ludzie wrzucają fotki konkursowe, ale możliwość głosowania chcę im dać dopiero po zamknięciu zgłoszeń.

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tośmy się dogadali. Źle Cię zrozumiałem.

Właśnie to analizowałem i dość dziwna sprawa, bo w skinie faktycznie jest warunek na to:

<if test="canRate:|:$this->registry->gallery->helper('rate')->canRate($album) !== false && $this->memberData['member_id'] != $info['member_id']">

Drugi warunek to taki, że swoich plików się nie da oceniać, ale drugi jest na poziomie kodu dość dziwny, bo warunkiem oceny jest ustawienie o kluczu g_topic_rate_setting, a więc Może oceniać tematy (w forach gdzie dozwolone)? z ustawień grupy (zakładka Forum), a nie Może komentować grafiki w albumach? z zakładki Galeria.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie, po prostu nie zaglądasz tam gdzie napisałem - nie uprawnienia (maski) grup, a ustawienia samej grupy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wyłącz tę opcję (Może oceniać tematy (w forach gdzie dozwolone)?) i wtedy sprawdź, będziemy więcej wiedzieć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No jajca.

Plik: admin/applications_addon/ips/gallery/sources/classes/gallery/rate.php

Znajdź:

    public function canRate( $albumId, $memberId=null )
   {

Dodaj poniżej:

return false;

Powinno pomóc wyłączyć te oceny w galerii.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damn, nie mam tego pliku... ani nawet folderu classes..

[root@host ~]# cd /var/www/vhosts/polishbanditcrew.pl/httpdocs/admin/applications_addon/ips/gallery/sources/
[root@host sources]# ll
total 8
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 279 Jul 29 2010 index.html
drwxr-xr-x 2 pbchetzner2011 psacln 4096 Oct 19 2009 libs
[root@host sources]# ll libs/
total 480
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 279 Jul 29 2010 index.html
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 25103 Jul 29 2010 lib_albums.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 26080 Jul 29 2010 lib_categories.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 19018 Jul 29 2010 lib_comments.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 10299 Jul 29 2010 lib_formfields.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 75426 Jul 29 2010 lib_gallery.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 17093 Jul 29 2010 lib_imagelisting.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 7647 Jul 29 2010 lib_mod.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 14731 Jul 29 2010 lib_notifications.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 5383 Jul 29 2010 lib_rate.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 249165 Jul 29 2010 pclzip.lib.php
-rw-r--r-- 1 pbchetzner2011 psacln 6696 Jul 29 2010 zip.lib.php
[root@host sources]#

ani takiego wyrażenia w całej ścieżce:

[root@host gallery]# pwd
/var/www/vhosts/polishbanditcrew.pl/httpdocs/admin/applications_addon/ips/gallery
[root@host gallery]# grep "public function canRate" * -R
[root@host gallery]#

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rozwiązanie problemu autora leży w uprawnieniach ustawianych w kategoriach samej aplikacji IP Gallery, gdzie mozna zaznaczyć, lub odznaczyć możliwość oceniania albumów i zdjęć. Zobacz ten screen, ścieżkę oraz opis: http://forum.invisio...ej/#entry212686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze to FTP. :)

DawPi miałeś nosa..

jak pisałem wcześniej nie miałem w ogóle folderu classes. Dorzuciłem go z zipka i przy okazji jeszcze raz wrzuciłem wszystkie pliki z opcją "SkipAll" w FTP o ile plik na serwerze istnieje.

Nie mam pojęcia jak mógł się nie wgrać ftpem, a tym bardziej jak http://URLdoACP/upgrade nic nie powiedział przy upgradzie wersji jak go nie było.. ech..

Anyway, pliki dorzuciłem, Twój "workaround" zrobiłem i jest malina - głosować nie można. Jak na razie - wystarczy póki trwa zbiórka fotek do konkursu. Dzięki!!

Myślę że rozwiązanie problemu autora leży w uprawnieniach ustawianych w kategoriach samej aplikacji IP Gallery, gdzie mozna zaznaczyć, lub odznaczyć możliwość oceniania albumów i zdjęć. Zobacz ten screen, ścieżkę oraz opis: http://forum.invisio...ej/#entry212686

Obejrzałem tego screena i wątek ale za psią kość nie mogę znaleźć w ACP tego o czym piszesz: IP Gallery-->Category Manager-->(Po prawej) "Edit Settings" - i zakładka "Permissions"

Tak samo dziwi mnie fakt, że jak w poście 5 http://forum.invisio...ie/#entry212603 nie mam zakładki dotyczącej uprwanień grupy w Galeri.. ?

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam.

Pewnie u semenedara jest jakiś stary plik na FTP, który zostawia taki gratis.

no świetnie, ale jak w takim razie mogę zabronić/zezwolić userom na "rejtowanie" fotek ? z którego miejsca ACP ? Bo ja mam wciąż wrażenie, że spolszczenie ACP nafikało mi takie figle.. Jak wrócić do "stockowego" angielskiego ACP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no u mnie jest taka opcja. Galerię mam aktualizowaną na bieżąco od starych wersji aż do najnowszej 5.0.2

Byłem przekonany że skoro mam ja, to każdy ma to samo. Możliwe że jest tak własnie, że to jakiś plik ze starszej wersji, choć przyznam uczciwie nie wiem. U mnie taka opcja jest, działa doskonale i załatwiam nią dostęp do kategorii dla wybranych grup... Mało to pomocne, ale no, dam więcej screenów tegoż zjawiska:

post-13563-0-83448900-1352129022_thumb.p post-13563-0-32700800-1352129025_thumb.p post-13563-0-38251800-1352129029_thumb.p

Naprawdę nikt więcej nie ma tej zakładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja mam poprzednią wersję galerii tutaj jeszcze.

Choć tak czy inaczej chyba patrzyliśmy w inne miejsca - Ty w edycję albumu, a my grupy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie, w tamtym temacie w którym podałem to jako rozwiązanie, pisałem że to jest właśnie edycja albumu a nie grupy. I tam się dokonuje zmian dotyczących uprawnień. Nowa maska grupy się tutaj automatycznie nie "odfajkuje" nawet jeżeli została stworzona na bazie istniejącej. Wiem to, bo to przerabiałem u siebie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tutaj chyba rozchodzi się o kwestie album/kategoria, a to ponoć zostało spłaszczone w najnowszej wersji.

Zaraz zrobię tutaj aktualizację i się przekonam.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ta zakładka istnieje. Aktualizuję IP Gallery od dosyć starych wersji. Nie była "usuwana i instalowana od nowa" tylko ciągły update do najnowszej wersji. Ale to o czym mówię, robiłem już dawno, bo będzie z pół roku temu, więc na pewno nie na IP Gallery 5.0.2 tylko na jednej ze starszych wersji z serii 4.X.X napotkałem po prostu ten sam problem. Utworzyłem nową maskę grupy, która bazowała na istniejącej. Naturalnie- stworzyłem grupę która została tej masce przypisana. I wszystko działało świetnie OPRÓCZ galerii, w której to ta nowa grupa, nie widziała kategorii a co za tym idzie, nie mogła widzieć albumów i zdjęć w tych albumach. Więc (tak jak na screenach) doszedłem do tego, że nowa maska grupy, aktualizuje się wszędzie (zaznacza uprawnienia do forów, "bazując" na masce z której została stworzona) ale galeria, NIE. Trzeba tę nową maskę, zaznaczyć ręcznie. I to jest rozwiązanie. Można tu również zaznaczyć inne uprawnienia, jak widać na załączonych screenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.