Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dublowane e-maile


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem mam z e-mailami. Tym razem już bez problemu dochodzą, problem tkwi w czymś innym... IPB wysyła powiadomienia oraz mailingi podwójnie, raz wysłało nawet 3 razy 1 maila do 1 osoby. Pisałem do supportu serwera, ale skoro wcześniej na phpBB by Przemo problemu takiego nie było odsyłają mnie do Was, tzn. sądzą że przyczyna jest po stronie skryptu. Dodam, że np. mailing wysyłany jest zdublowany zarówno przy wysyłce poprzez cron jobs, jak i poprzez tasks w acp. Spotkaliście się z takim problemem?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DirectAdminie nie znalazłem niczego, co by pomogło to ustalić... W ACP nie prowadzę logów dotyczących wysyłania maili (jest ich bardzo dużo) ale jest sporo logów błędów przy wysyłce e-maila, praktycznie przy każdym mailu wyrzuca błąd Could not send the email, ale maile wysyła (2x).

Teraz jeszcze na to wszystko pojawia się to:

Send Bulk Mail(Wyłączone)

Dynamically assigned, no need to edit or change Sat Jul 31 18:03:00 2010

Tak to wygląda, nie pomaga opcja odblokuj zadanie, ani kliknięcie w to czerwone kółeczko do uruchomienia zadania - zaznaczam, że ruch na forum niezbędny do wysyłki przez task jest.

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Teraz jeszcze na to wszystko pojawia się to:

Send Bulk Mail(Wyłączone)

Dynamically assigned, no need to edit or change Sat Jul 31 18:03:00 2010

Słowo bulk powinno Ci podpowiedzieć, że ten task służy do wysyłania masowych maili, a nie pojedynczych.. Choć teraz widzę, że masz problem i z tym i z tym.

Powiem tak: to na 99% wina serwera.. Jaka? Tego Ci nie określę. Nie czytałem o jakimkolwiek błędzie w IP.Board mającym takie skutki, ale ticket do IPS-u wysłać możesz. Nie zaszkodzi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bulk mailem jest teraz ten problem, że zatrzymał i wyłączył się sam, chociaż ma do wysyłki jeszcze kilka tysięcy maili odnośnie powrotu forum online, i nijak nie chce się włączyć...

Jeszcze takie pytanie, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać innych kanałów, czy byłaby taka możliwość abyś - oczywiście odpłatnie - zbadał sprawę? Jeśli tak, byłbym wdzięczny za PW z informacją jakby się to w kosztach przedstawiło (krucho u mnie ostatnio ze środkami, niestety :( )

edit: no i problem z wyłączonym zadaniem rozwiązany, pomyliłem sobie opcje... Za dużo ostatnio pracuję, że popełniam tak proste błędy... :( Pozostaje kwestia kilkukrotnej wysyłki ;)

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bez info, jak to wychodzi z serwera nie wiele można podziałać..

A zróbmy test..

Dodaj taki kod do pliku np. mail.php:

<?php

if( mail( '[email protected]', 'temat', 'jakas wiadomosc' ) )
{
print ' OK ';
}

Plik wrzuć na serwer, do głównego folderu forum, potem uruchom odwiedzając stronę www.adresforum.pl/mail.php i raz to podaj, co się pojawiło na ekranie, a dwa sprawdź, ile maili otrzymałeś na podany adres e-mail.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez urlop i przesiadkę na nowy serwer trochę czasu minęło zanim znów zainteresowałem się tą sprawą, na chwilę obecną wygląda to tak: maile wysyłane przez bulk maila przychodzą pojedynczo, maile - powiadomienia przychodzą pojedynczo, ale już np. maile wysyłane przez formularz kontaktowy (SOS30) Contact Form (SOS Invision) przychodzą zdublowane. Maile wysyłane wyżej podaną funkcją (mail.php) dochodzą pojedynczo.

Tak naprawdę nic nie było fizycznie zmieniane w konfiguracji, najwyraźniej w większości przypadków winny był stary serwer. Nie do końca jednak rozumiem dublowanie przez Contato (wcześniej wymienioną modyfikację). Jedyne co zauważyłem to różnice w Message-Id:

1 mail -> Message-Id: <E1OmYci-0003hG-EP@server.***********.pl>

2 mail -> Message-Id: <E1OmYci-0003hC-Da@server.***********.pl>

Innych różnic nie zauważyłem. Chociaż nie jest to już tak irytujące, bo widzę to tylko ja, to jednak widać, że coś jest na rzeczy i chyba dobrze byłoby mieć to z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro skrypt działa już OK, a aplikacja napisana przez zewnętrzną osobę, to u niej właśnie bym szukał rozwiązania.. Jak widać nie do końca mógł to zakodować poprawnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat można zamknąć. W razie gdybym jakimś dziwnym sposobem problem powrócił, poproszę o ponowne otwarcie wątku.

Dla osób borykających się z problemem dublowania wszystkich e-maili generowanych przez forum w przyszłości: jeśli administratorzy firmy hostingowej zwalają winę na skrypt, zmieńcie serwer :D

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.