Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Obciążenie generowane przez IPB -poważny problem


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie da się ukryć, że jedną z przyczyn mojej przesiadki na IPB z phpBB by Przemo była wiara w to, że IPB nie będzie generował takiego obciążenia... Forum działa (a raczej działało, bo znów zostałem zablokowany) na serwerze VPS 2x2GHZ 3GB RAM (mzone.pl) i kolejny raz zostało wyłączone z powodu obciązenia które generuje na serwer-matkę. Support mówi, że mój skrypt potrafi wygenerować load 11 i powyżej, co jest dość dziwne. Dziwne o tyle, że to samo było na phpBB by Przemo i dziwne również z tego powodu, że zdecydowałem się zapłacić im za konfigurację, która miała poprawić sytuację. I nic. Forum działało już na nginxie, teraz znów na apache - problem jest ten sam. Nie potrafię sobie z tym poradzić, nie mam pojęcia co może generować takie obciążenie, tym bardziej że ten VPS zasobów powinien mieć sporo...

Sytuacja wygląda tak, że load jest na poziomie - dajmy na to 1 - i nagle procesor jakby się zatrzymywał, nie pracuje, a load rośnie. Wiem, że może to być spowodowane odczytem/zapisem danych z/do dysku, ale support neguje taką możliwość.

Przepraszam jeśli ten post nadaje się jednak do innego działu, ale naprawdę jestem załamany - liczyłem, że ten skrypt pomoże rozwiązać wszystkie problemy z obciążeniem generowanym przez Przemo, ale jak widać nie poprawiło się nic.

Ma ktoś może jakikolwiek pomysł? Czy to możliwe, żeby forum z ruchem około 50 online (w porywach do 70), 66000 postów, 78000 użytkowników może zarzynać takiego VPS'a? Naprawdę nie wiem już co mam robić.

Z góry dziękuję za każdą uwagę/wskazówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x2GHZ 3GB RAM zajechane przez 50 userów ? nie mogę sobie tego wyobrazić.

chyba że masz nawalone pełno hook'ów i przy każdym wczytaniu strony są dziesiątki zapytań sql

p.s.

66000 postów, 78000 użytkowników

trochę dziwnie wygląda jak więcej użytkowników niż postów :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na szybkości (pingi) spróbuj przejść na hostgator.com - Business Plan . Genialny support, bardzo niska cena.... jeśli forum ma pójść to pójdzie... i przynajmniej masz pewność, że jedna z polskich firm Cię nie dyma... co jest dość powszechne w Polsce. Z mojego 4 letniego doświadczenia z prowadzeniem for mogę śmiało powiedzieć, że nigdy bym nie skorzystał z usługi Polskich firm hostingowych.

Pozdrawiam,

EDIT: Dodam tylko, że nie akceptują tam stron z pewnych branż... a patrząc na Twoje staty, warto jest to sprawdzić. :thumbsup:

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest świeżo po przenosinach z phpBB by Przemo, ma wgrane dosłownie kilka niezbędnych modyfikacji (żadna choinka...). Też nie mogę tego zrozumieć, jakim cudem serwer jest zajeżdzany przez tak w sumie nieduże forum. Jak możnaby odchudzić forum nie rezygnując z najwygodniejszych funkcjonalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecali z oferty firm zagranicznych (tylko) a co dobrze współdziałało by z Invision Power Boardem? Nie chciałbym znów "wpaść" na takiej ofercie jak obecna, to jest po prostu porażka. Co byłoby odpowiednie dla moich potrzeb (dane wymieniłem wyżej)? Zależy mi na stabilnej pracy serwera z IPB no i oczywiście na w miarę przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak przed zmianą serwera poszukał przyczyny. Czasami jakaś modyfikacja lub skopane zadanie crona może zabić serwer.

Load na poziomie 11 wskazuje, że coś jest nie tak.

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie o tyle sprawa jest dziwna, że teraz np. load average prezentuje się następująco: 1.50 1.25 1.67 ale już za chwilę lub za godzinę to może być 5.4... Sprawdzałem mniej więcej w logach, zmieniłem hourly clean up na 1 raz w ciągu doby (bo zauważyłem że to też podbija load...). Czy opłaca się zadania czyszczenia nieużywanych procesów uruchamiać częściej niż co 40 minut? Czy można w ogóle wyłączyć optymalizację tabel (tragicznie to winduje load)?

edit: teraz load to 0,27, a jeszcze przed chwilą było 4,8 (limit ustawiony w ACP na 3,0!) - sprawdzałem w logach, nic w tym momencie się nie wykonywało...

edit2: load 0,18 - a za chwilę skoczy niebotycznie :thumbsup:

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą optymalizacją jest ten problem, że jak ją uruchomię (pomimo limitu 3,0 load narzuconego w acp) wywala się praktycznie serwer. Teraz mam "ostatnie ostrzeżenie" - sytuacja o tyle patowa, że niedługo wyjeżdzam na wcześniej zaplanowane wakacje i dostęp do sieci będzie utrudniony (chociaż i tak chwała netbookom, że są takie mobilne - pewnie wieczorami coś czasu się znajdzie, ale jak mnie odłączą to koniec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to wyłącz i uruchamiaj w PMA - jeśli po takiej operacji znów Cię zablokują, to się przenieść, a ich obsmaruj na wszystkich możliwych forach.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi kusząco... wiecie - nie byłbym taki zdenerwowany, gdyby nie fakt, że najpierw działało na nginxie i było wedle ich uznania źle, zapłaciłem im za jedyną konfigurację według nich słuszną (apache) bo chciałem mieć pewność, że nie zrzucą znów winy za obciążenie na moją złą konfigurację. Zrobili. Tego samego dnia wieczorem wina padła na phpBB by Przemo - wymieniłem skrypt na IPB (tego nie żałuję, tak czy siak chciałem to zrobić - stało się po prostu szybciej niż planowałem) i dalej jest źle. Według nich najlepiej gdybym usuwał stare posty, użytkowników starszych - ale to nie o to chodzi - sami wiecie z doświadczenia, że np. gdyby stare tematy z tego forum były usuwane, to nowi użytkownicy (w tym ja) musieli by je od nowa powielać by zadawać te same pytania dotyczących tych samych, rozwiązanych wcześniej problemów - to jest bez sensu! Teraz proponują serwer dedykowany... jasne. Może od razu 8 rdzeniowy.

Przepraszam, że wylewam swoje gorzkie żale tutaj, ale no po prostu mam już tego dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z VPS'ami opartymi o wirtualizację HyperVM/OpenVZ już to tak jest, aczkolwiek 50 osób online nie powinno zamulić tak VPS'a o podanych parametrach. Sam na 3GHz, 2GB ram mam 3 serwisy w tym IPB 12tys użytkowników, 100-120 online i nie ma żadnych problemów. Z czystym sumieniem polecam SerweryDlaCiebie.pl, serwery w lokalizacji Niemieckiej, więc znacznie niższy ping niż do USA, czy nawet Francji. Zainstaluj sobie munina, do tego dwie dodatkowe wtyczki i sprawdź czy to Ty zamulasz rzeczywiście maszynę i jeśli tak to co taki load powoduje.

- http://exchange.munin-monitoring.org/plugins/cpu_by_process/details

- http://exchange.munin-monitoring.org/plugins/memory_by_process/details

Na potwierdzenie jakości SerweryDlaCiebie kilka wykresów, uptime 97 dni, działa jak marzenie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooooooo taki load przy tulu userach.

Cos masz nie tak kolego drogi!

Ja na i7 w tym momencie online 890 userów load mam:

Wersja v3.1.2 (ID:***)

MYSQL Wersja MYSQL 5.**

Wersja PHP 5.2.** (litespeed) ( Informacje o PHP )

Wyłączone funkcje PHP Brak informacji

Załadowano rozszerzenia PDO, Reflection, SPL, SQLite, SimpleXML, apc, bcmath, calendar, ctype, curl, date, dom, filter, ftp, gd, gettext, hash, iconv, ionCube Loader, json, libxml, litespeed, mbstring, mcrypt, mhash, mysql, mysqli, openssl, pcre, pdo_mysql, pdo_sqlite, posix, session, sockets, standard, tokenizer, xml, xmlreader, xmlwriter, zip, zlib

Tryb bezpieczny Wyłączony

Oprogramowanie serwera Linux ****.serveradmin.pl 2.6.33.4 #1 SMP Thu May 13 21:39:59 CEST 2010 x86_64

Uruchomione procesy na serwerze 0.49

Pamięć serwera 7999 MB

Dostępna pamięć serwera 4411 MB

Podaj adres do strony a najlepiej zmień serwer polecam:

http://www.linuxpl.com/

Jak widzisz ja się u nich serweruje

Serwery umieszczone są w profesjonalnej serwerowni w Norymberdze i Frankfurcie. Serwerownia jest dobrze wyposażona m.in w zapasowy generator prądu dizla podtrzymujący baterie na 15 minut, kamery monitorujące pomieszczenia z serwerami. Przepustowość łącza wynosi blisko 92 GBit. Gwarantujemy uptime 99,9 % w skali roku. Łącze ma bezpośrednie połączenie do:

# 20 GBit/s Noris Network

# 10 GBit/s Deutsche Telekom

# 10 GBit/s LambdaNet

# 10 GBit/s Aixit

# 10 GBit/s DE-CIX

# 10 GBit/s Tiscali

# 10 GBit/s TeliaSonera

# 10 GBit/s Init7

# 1 GBit/s KPN EuroRings

# 1 GBit/s N-IX

Zmień ta serwerownie!!!

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Według nich najlepiej gdybym usuwał stare posty,

Zmień ten serwer, proszę Cię. Zrzucanie winy na dane składowane w bazie danych ( bez względu na jej rozmiar ) to jakaś dziecinada.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka jakie usuwanie postów łooooo.

Tam pracują jacyś amatorzy moja baza ma 2.6gb! i nie ma żadnych problemów i nigdy nie było a miałem jeszcze do niedawna podobna maszynę do twojej(podobne parametry).

ps linux akceptuje strony z wszystkich branż :)http://www.linuxpl.com/

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj! To jakaś farsa - sprzedawać "rootVPS-y" które "generują load" na maszynę!

A już tekst z odciążeniem maszyny przez kasowanie postów wbił mnie w ziemię.

edit: tak sobie myślę, że faceci sobie z Ciebie jaja robią chyba, bo niemożliwe żeby byli takimi ignorantami.

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tak jak mówię - najbliższe 13 dni muszę zostać na obecnej maszynie bo po prostu nie będę miał możliwości pracy przy forum... Trochę się zdenerwowali jak przytoczyłem im niektóre opinie z tego tematu, "Jednak pewnie nie widzieli (Support IPB) zbyt wiele poza IPB skoro tak piszą. Na naszym serwerze działa nasz support i nasi administratorzy, a nie support IPB, więc proszę nie przytaczać mi ich opinii."

Ehh, beznadziejna sytuacja, ale dziękuję serdecznie wszystkim za udział w tym wątku - jesteście naprawdę bardzo pomocni :thumbsup: Prosiłbym Ciebie DawPi o niezamykanie tego tematu. Sprawa jest, jak to się mówi, rozwojowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, kto tam pracuje? Chryste, jak tak można podchodzić do kogoś kto Ci płaci za usługę. Wiadomo, że krytyka boli i nie jest z nią dobrze, ale skoro jej przyjąć nie mogą - dalej są zaślepieni i wierzą w bajeczki to no cóż - czas zmienić serwerownie.

Możliwe, że czytają skoro podałeś się na wypowiedzi powyżej. Jednak nie podchodzą do tego lekko, w końcu my działający na skrypcie musimy gdzieś go ulokować i uruchomić. Renoma świadczy o firmie i chyba zaczynają ją tracić.

Tak jak mówili wszyscy wyżej, uciekaj jak szybko się da. Bez sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.