Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dysk zewnętrzny - kupujemy dysk!


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Hej haj helloł!

Chciałbym zakupić dysk zewnętrzny. Tylko mam problem z wyborem. Generalnie wolałbym 2,5, choć i tak będzie używany tylko w domu i mógłbym wziąć 3,5, ale zawsze to dodatkowe zajęte miejsce na UPS-ie, gdzie już nie bardzo mam, jak wpiąć nowe urządzenia.

Pojemność :D myślałem o czymś sporym ( a co! ) - raczej minimalnie 1TB.

Co używacie, z czego jesteście zadowoleni, a z czego nie?

[ + ]

W sumie to te 640GB też było OK, jakbyście mnie przekonali.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, znajdź pan 1TB do laptaka!

Obecnie na rynku dysków 2,5" zdecydowanie króluje Hitachi 7k500 - jest najcichszy i najszybszy. Ale będziesz ograniczony do 500GB.

http://www.ceneo.pl/6473602

Do tego jakaś tania, markowa obudowa (ja pół roku temu zdecydowałem się na Wellanda - ciekawy wygląd, dobrze zrobiona, wkurzające trochę plastiki na brzegach, ale na pracę nie mogę narzekać):

http://www.ceneo.pl/359288

Jeśli będziesz szukał większej pojemności, to musisz się nastawić na 3,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg tego, co napisałem, miałem na myśli:

  • 2,5 - na USB ( bez dodatkowego zasilania ),
  • 3,5 - z zasilaniem :D

szala się przechyla w stronę 2,5..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam LaCie 500GB F.A. Porshe Design - kupiłem go co prawda ponad 2 lata temu, ale nadal bardzo go sobie chwalę. Jest szybki a do tego ma dość ciekawą oprawę wizualną :D Wygląda tak:

hd_porschedesktop.jpg

Dyski 2,5 cala są dość ciekawe, ale jednak droższe od większych odpowiedników. Zależy do czego potrzebujesz dysku - stwierdziłeś sam wcześniej, że raczej do zastosowań domowych, więc myślę że nie ma sensu przepłacać a lepiej kupić coś większego (1TB lub w wersji bardziej hardcore'owej 2TB - np. taki?) w rozsądnych pieniądzach*.

Czego byś nie wybrał proponowałbym zastanowić się nad szyfrowaniem danych (TrueCrypt + algorytm Twofish) bo i tak wyniesiesz go poza dom :ups:

* nie dotyczy wariantu 2TB B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Interfejs - myślałem nad czymś na USB. Nie kopiowałbym plików codziennie po kilka razy. Raz na kilka dni bym zapuścił SyncBack.

Przede wszystkim liczy się dla mnie pewność, że zapisane dane się nie ulotnią. :D

Wydać - najpierw przedstaw propozycje, a o cenie porozmawiamy na końcu. :ups:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Stacjonarny. Wiem, że USB 3 jest zgodne, ale skoro i tak tego nie wykorzystam to po co przepłacać? :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Fajnie, a coś bez zasilania na oddzielny zasilacz? :D

Wiesz, niby ma stać w domu, ale nie znaczy, że zawsze. :ups:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jednak cena ponad 600zł do ok. 300-400zł za inne tego typu cudo to za dużo.. :-)

Dzięki za chęci, doceniam je. Czym się kierujesz podczas wyboru ofert dla mnie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie, a do czego to będziesz podpinał? Jeśli laptop to jaki? Masz tam np. E-SATA?

Pytam bo sam na początku czerwca zastanawiałem się nad dyskiem zewnętrznym. Laptop ma E-SATA więc szukałem tego interfejsu. Do tego zależało mi na 2,5calowym sprzęcie. Ostatecznie kupiłem 500GB dysk WD (5400rpm) i włożyłem go w obudowę Unitek. Może nie wygląda tak rewelacyjnie jak niektóre produkty markowe, ale dało mi E-SATA. A z tym idą wyższe transfery:) Dla mnie było warto:)

-=mtbikes.pl - rowery, rower, vortal rowerowy=-

Wszystko o rowerach! Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi jeżeli nie chcesz zasilacza to zostaje dysk 2,5 cala tylko taki pójdzie na usb przy pojemności 1 TB to sam porządny dysk kosztuje 540 zł

ja osobiście używam kieszeń na dyski twarde którą mam w stacjonarnym i mam ze 3 dyski które używam jako magazyny danych, do przenoszenia danych większych rozmiarów ma dysk 2,5 cala 160 GB w obudowie icebox

nie widziałem obudowy z wewnętrznym zasilaczem pod 3,5 cala

musisz przemyśleć priorytety :D

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nim, porównywałem z moim (wcześniej pisałem o nim). Nie jest tak szybki jak mój 3,5 calowy, ale bardzo mobilny - to jego olbrzymia zaleta. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu, do tego ma naprawdę niezłe etui. Myślę, że - o ile 500GB ci wystarczy - powinieneś być z niego zadowolony :a:

P.S. Skoro kupujesz malutki = potrzebujesz mobilnego = zainteresuj się szyfrowaniem danych :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro kupujesz malutki = potrzebujesz mobilnego = zainteresuj się szyfrowaniem danych :P

Z opisu:

• technologia SafetyKey™ chroni wartościową zawartość dysku

Czyli zda egzamin. Nie ukrywam, że część danych wolałbym nie ujawniać i to bardzo dobre rozwiązanie.

Pytanie raczej do bardziej zaawansowanych użytkowników: rzadszą awaryjność cechuje który rodzaj dysków:

  • zasilane na USB,
  • zasilane dodatkowym zasilaczem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o TrueCrypt, ja z niego korzystam zarówno na laptopie jak i na dysku zewnętrznym i mam pewność, że nawet w przypadku kradzieży moje dane są bezpieczne i nikt ich nie odczyta (bardzo dobry klucz i dłuuugie, naprawdę mocne hasło) - nie wiem jak to jest w przypadku SafetyKey.

[OT] Dowód na potwierdzenie moich słów, że o ile zadbamy o dobre hasło to możemy się czuć bezpiecznie. Jeśli chcesz mogę ci przesłać bardzo dobry poradnik dotyczący TrueCrypta, przydałby ci się także do netbooka - ja np. teraz pracuję na Samsungu N130 w pełni zaszyfrowanym (szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się podczas pracy w locie) [/EOT]

edit: co do awaryjności to myślę że jednak trwalszy byłby dysk zasilany przez USB - w razie czego wystarczy wymienić sam kabel (uniwersalny), w przypadku zasilacza zewnętrznego jest trudniej i drożej. No a jeśli zepsuje się coś wewnątrz dysku, no to koszty ewentualnej naprawy będą porównywalne... To moje przypuszczenia.

Edytowane przez croco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli chcesz mogę ci przesłać bardzo dobry poradnik dotyczący TrueCrypta, przydałby ci się także do netbooka -

Poproszę! :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.