Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Który pakiet hostigowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Forum na którym działałam zostało zamknięte, wiec powoli zaczynam zastanowiać się nad swoim własnym, oczywiście IPB ^_^. Proszę o rady, który pakiet byłby odpowiedni.

Poprzednie forum bylo tutaj . A dokładnie to VPS-6. Z usług tej firmy byliśmy bardzo ale to zadowoleni, jednak teraz będę sama i ani finansowo ani technicznie nie jest oferta dla mnie.

Co polecacie z tym pakietów na forum, które na początku pewnie nie będzie miało wielu użytkowników, jednak będzie tam bardzo dużo rzeczy do ściągania:

Pakiety

Jak ich oferta ma się np. do oferty dhosting.pl?

Czy wybór zwykłego hostingu zamiast dotychczasowego VPS bedzię miał wpływ na to ile razy zdarza się, że strona jest niedostępna lub wolno się ładuje z powodu hostingodawcy ? (Do tej pory nie było najmniejszego problemu)

Poza tym na forum będzie też radio, ale do tego to już jest spacjalny pakiet dodatkowy:

web radio

Czy w razie potrzeby można z czasem przejść na wyższy pakiet? Czy dużo było z tym pracy?

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jedno zdanie: żadna polska oferta nie dorówna w stosunku jakość/cena do ofert zagranicznych.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurkuSevdaliAska,

Mam nadzieję, że nie chcesz otworzyć kolejnego forum warezowego. Wracając szybko do hostingów, to na początek odradzam Ci VPS. Kup jakiś prosty pakiet hostingowy i zwiększaj jego parametry wraz ze wzrostem użytkowników na Twoim forum. Większość ludków na tym forum korzysta dhosting.pl - nie są najtańsi, ale wiedzą co to jest Invision Power Board i podejrzewam, że nie wyłączą serwera z kopa gdy w przyszłości zaczniesz im generować obciążenie. Odradzałbym też VPS, trafienie na dobry VPS w Polsce można porównać z grą w totolotka. Z czasem przejdz na serwer dedykowany w kimsufi.pl ... aby częściowo ominąć opłate aktywacyjną wystarczy wejść na webhostingtalk.pl w dział gieła... tam chłopaki częśto odpsrzedają serwery z kimsufi.

Pozdrawiam,

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny,

To moje forum związane będzie z moją pasją, i podobnie jak tamto, które istaniało 10 lat, dotyczyć będzie... tureckiej muzyki ludowej, będzie po... turecku i skierowane będzie do tureckiej spoleczności .

Jak kiedyś otworzę drugie forum poświęcone Turcji ogólnie, to wtedy chyba zdecyduję się na dhosting.pl a póki co, chyba zostanie ten hosting o którym pisałam, bo ani mnie nie stać na VPS ani się na nim nie znam.

Czy moglibyśbie doradzić, który z tych 6 pakietów najlepiej by się nadawał?

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bierz plan 2 - zapytaj wcześniej, czy można zmieniać pakiety bez utraty ciągłości dostępu do serwisów. Jeśli tak to w miarę, jak potrzeby będą rosnąć to zmienisz pakiet na lepszy.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na to:

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_webspace/level4/

* Domain included 1

* Add-on Domains 5

* Traffic unlimited

* Disk space 4 GB

* Email accounts 200

* Sub-domains 400

* Databases 10

* FTP access 30

U nich stoi mój dedyk I7 żadnych problemów ^_^

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście bierzesz w firmie zagranicznej - angielski na poziomie komunikatywnym nie jest Ci obcy? :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej rozumiem niż potrafię sama sklecić, ale ( i to jest kolejny powód dlaczego biorę w tej firmie), pomimo, że są w Holandii, to można się z nimi dogadać w języku, który znam o wiele lepiej niż angielski :P (oczywiście nie mówię o polskim)

Kamil,

O dhosting.pl też myślałam, ale to na inne forum. Jeszcze nie teraz :P

Edytowane przez TurkuSevdaliAska

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z doświadczenia....

Chciałem zaoszczędzić kasę postawiłem forum na kei.pl....

Po 2-4 dniach juz coś tam się waliło... Przekroczyłem CPU czy coś tam i musiałem kolejny raz przenosić forum....

Nie dość, że forum miało dłuższą przerwę to jeszcze musiałem ponieść dwa razy koszty serwera kei.pl, który miałem około 5 dni oraz nowego dhosting.pl.....

A mogłem posłuchać innyc to nie,,, Bo wydawało się drogo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My korzystaliśmy kilka tej firmy o ktorej piszę i nie było żadnego problemu. Miejmy nadzieję, że tak jak na VPS na zwykłym hostngu też będzie wszystko ok.

Jeszcze jedna sprawa związana z hostingiem mi się przypomniała.

Otóż czy jeśli do radia (bo chcę mieć takie coś: http://community.invisionpower.com/files/file/2340-bouncy-radio-center-930/ ) wezmę osobny hosting (specjalny do radia) to czy nie będzię się to gryzło, że to nie ten sam serwer?

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A nie jest czasem tak, że AnthonyKinson ma swój własny hosting dla jego aplikacji radia?

[ + ]

Gryźć się nie powinno.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa związana z hostingiem pod radio:

Jeśli forum będzie na domena.com to czy przez to, że radio będzie na osobnym serwerze może być tam też domena.com, a jak nie to np.radio.domena.com lub domena.com/radio czy ma być zupełnie inna?

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zadajesz pytania na które powinien odpowiedzieć autor tego radia.. Ja nigdy z tego nie korzystałem niestety.. Choć pewnie nie będzie przeciwwskazań odnośnie domeny :P wpiszesz ją w ustawieniach i po problemie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.