Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak przygotować sie na 3.0


halley

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przygotować się na IPB 3.0?

Już wiemy, że dobrze jest sprawdzić swój hosting czy podoła nowemu skryptowi, ok. Sprawdziliśmy i z tego, co pamiętam wielu napisało, że jest ok. Ale hosting to nie wszystko! Mamy różne modyfikacje zainstalowane, ustawienia w panelu itp.

Jak myślcie czy trzeba jakoś przygotować samo forum do upgrade na 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj halley,

cóż, odpowiem tak, na ile pozwala mi dotychczas zdobyta wiedza. Forum nie trzeba przygotowywać. Forum będzie całkiem nowe. Jedyne co się ostanie to plik conf_global.php oraz prawdopodobnie katalog uploads/. Żadne mody nie będą działać. Oczywiście ustawienia powinny zostać zachowane ( nazewnictwo, wartości ) jednak dojdzie sporo nowych i je również będzie potrzeba skonfigurować.

IPS jeszcze nie napisał upgradea, nie wypowiedział się oficjalnie w tej kwestii. To 'tylko' to, co udało mi się wyczytać na becie IPSu. Oczywiście na zdrowy rozum tak to będzie wyglądać. Co potwierdzało wiele osób z IPSu.

Po prostu nowe IP.Board to tak naprawdę nowy kod w szacie starej marki.

Jeśli coś pominąłem, a o coś chciałbyś zapytać to śmiało. ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ftp będzie całkiem czyste na nowo poza folderem uploads, jak zauważył DawPi. Mnie natomiast ciekawi jak możemy "wyczyścić" bazę danych. Wiadomo, że wszystkie logi spiderów i inne to można w prosty sposób, ale co z tabelami/polami w bazie, które zostały dodane przez różne modyfikacje (a one nie mają skryptu deinstalacyjnego) ? Mam odpalić testowe forum i porównywać budowy i istnienie tabel w czystej kopii z moją kopią? Już od przejścia z 2.1.x na 2.3.x myślałem o takim czyszczeniu, ale chyba coś mi wtedy nie wyszło. Jakieś pomysły jak to sprawnie przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię śmieci ^_^

Ale po co usuwać. Nie lepiej poczekać jak ktoś przerobi daną modyfikację pod IPB 3. Być może będzie korzystać z tych samych tabel, więc nie utracisz wartościowych danych (np. punktów w systemie podziękowań itp)

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.