Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Poprawiajcie niedouczonych


Rekomendowane odpowiedzi

Taka moja mała uwaga, jeśli ktoś robi błędy ortograficzne, dajcie linki do jakiś słowników czy google z tym słowem poprawnym.

Tak jak niektórzy na to nie zwrócą uwagi, tak niektórym będzie wstyd i może już więcej tego błędu nie popełnią.

prywrucic
usunełem

Takie słowa świadczą o tym że autor nie ma kompletnie szacunku do nas mimo że to "tylko" błąd ortograficzny, nie chciało mu się spojrzeć na to czy wyraz jest podkreślony przez wbudowany słownik języka polskiego który jest już w większości przeglądarek (mimo że to dziecinada i zbędne rozpieszczanie, przez to nie myślimy). Dysleksja nie ma tu nic do rzeczy i ludzie co się tym zakrywają są niepoważni.

Tego typu "kwiatki" dość mocno obniżają ogólny poziom forum IMO.

Tyle. AVE~

Edytowane przez macsch15
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczególnie, kiedy się spieszy

Gdzie Ci się spieszy? Przecież sprawdzenie pisowni to tylko chwilka. :)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbanować wszystkih! Nie bendzie niczego!

sóper pomys prwie jka kszystof kononwicz!!!

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "skrobanie", to, jak pisał macsch15, oznaka braku szacunku wobec innych userów. A jak ci się śpieszy, to sobie usiądź - policjantowi też będziesz tłumaczył, że przejechałeś gościa na pasach, bo ci się śpieszyło?

Pomysł macsch15, by zwracać na to uwagę, bardzo sensowny, choć wskazywanie poprawnej zasady, wydaje mi się trochę przesadzone i zbyt pracochłonne - wystarczy taki wyraz zaznaczyć na czerwono. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: ktoś komuś zabronił poprawiać takie osoby? Jak boicie się, że DawPi nakrzyczy za post nie związany z tematem to zaraportujcie niewłaściwe treści.

Oczywiście żeby nie było, że jestem dziwny i nienormalny, to uprzedzam, że mnie też denerwuje jak ktoś popełnia błędy, ale to o czym napisał macsch w pierwszym poście jest niewykonalne ;)

Na tym forum jest atmosfera jaka jest bo nie napiętnujemy ludzi, a już widzę do czego dojdzie jak zaczniecie poprawiać wszystkich. Ujmując to prosto w dwóch słowach - będzie ostro.

Jak dla mnie to nie trzeba takich apeli. Zamiast pisać propozycje zacznij poprawiać ludzi, a reszta pójdzie w Twoje ślady. Pamiętaj jedynie by robić to kulturalnie i nie atakować osób, które przez swoją ignorancję popełniają proste błędy ortograficzne.

PS. i tak plusik Ci się należy za inspirację ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaszło nieporozumienie - od pilnowania zasad i zwracania uwagi jest administracja forum (tutaj może być wsparta przez tłumaczy :) ). To nie jest rola userów. Natomiast kiedy uprawnieni nie zwracają na takie rzeczy uwagi, robi się właśnie ostro, bo nie wszyscy wytrzymują tą dadaistyczną "modę" i zaczynają sami "poprawiać" niesfornych (śpiesznych ;) ) pisarzy. Robią się duże offtopy, rozmywające temat.

Z drugiej strony, jasność przemyślanych wypowiedzi ułatwia pomoc. Często problemem jest zrozumienie o co naprawdę "delikwentowi" chodzi i ustalenie tego zajmuje pół tematu, ze szkodą dla wszystkich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać propozycje zacznij poprawiać ludzi, a reszta pójdzie w Twoje ślady.

Tak, co nie zmienia faktu że większy priorytet ma uwaga od administratora niż użytkownika. ;)

Pamiętaj jedynie by robić to kulturalnie i nie atakować osób, które przez swoją ignorancję popełniają proste błędy ortograficzne.

Nie powiedziałem że mamy to robić Niekulturalnie, wręcz przeciwnie, chodzi o to żeby dać do świadomości ze ten ktoś popełnił błąd i dać poprawne słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... a Twój post #10 w tym temacie nie jest przepełniony niepotrzebnym sarkazmem? O to mi właśnie chodzi, tak by to wyglądało.

Tak, co nie zmienia faktu że większy priorytet ma uwaga od administratora niż użytkownika. ;)

Tutaj też raczej martwić się nie musisz, ale skoro sądzisz, że DawPi kiepsko administruje forum to było pisać, że ta uwaga jest do niego :P

@Gonzo

Od pilnowania porządku jako takiego jest oczywiście administracja, ale przypilnować może każdy. To nie jest coś niestosownego zwrócić drugiej osobie uwagę na błąd, który popełniła, czy wyjaśnić dlaczego robi coś źle. Jesteśmy społecznością i musimy wzajemnie się wspierać.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

@Gonzo

Od pilnowania porządku jako takiego jest oczywiście administracja, ale przypilnować może każdy. To nie jest coś niestosownego zwrócić drugiej osobie uwagę na błąd, który popełniła, czy wyjaśnić dlaczego robi coś źle. Jesteśmy społecznością i musimy wzajemnie się wspierać.

Oczywiście, że tak, jeśli taka uwaga będzie w 'p.s.' - czyli zaraz pod tekstem pomagającym pytającemu. Bo jeśli post będzie się składać tylko z uwagi i linku do słownika, to takiego czegoś nie chcę. :)

Prosta sprawa - widzicie błąd, nie macie nic ciekawego do dodania do wypowiedzi - zaraportować. Kiedyś ogarniałem wszystkie błędy, ale teraz jest za dużo pracy i treści - może mi coś umknąć., a tak dzięki raportowi wszystko zostanie wyprostowane.

Także powtarzam - raport czyni mistrza. ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał czas, mógłbyś zrobić automatyczną poprawę tych słów, jest lista cenzurowanych słów, prawda ?

Można by zrobić coś w rodzaju:

żecz - Zamień na... > rzecz = Metodą dokładną :)

Przykładowa lista błędów:

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Już tak nie naprawiajcie świata. :)

Raportować błędy, a jeśli nie pasuje styl pisania to nie odpisywać - może się w końcu nauczy, że jeśli chce, by go szanowano, niech szanuje innych.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.