Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

unixstorm.org


danielk

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o opinie na temat unixstorm.org

Który pakiet z ich oferty to minimum dla IP.BOARD w najnowszej wersji + niewielki sklep internetowy. Forum bedzie rozwijane od początku, więc przez pierwszy rok nie spodziewam się zbytnich transferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z czystym sumieniem polecę firmą UnixStorm, właściciel Michał jest naprawdę osobą na odpowiednim miejscu, rzeczowe podejście do klienta, serwery (zarówno www i gier) najwyższej jakości, a dodatkowo lokalizacja ATMAN.

Sam korzystam z konta www - nie pod stronę, bo pod to mam VPS'a, ale tylko pod bazy MySQL - żaden inny hosting z którego korzystałem (a było tego "kilka") nie dawał sobie rady z naprawdę sporą ilością zapytań (zdarzało się do 300 na minutę, z X hostów)m tutaj najmniejszego problemu nie było i nie ma :) Uptime 99,99% i do tego gwarancja SLA.

@Edit

http://portek1.unixstorm.org/check_requirements.php - macie teścik, znając Michała po wiadomości do boku odpali na koncie własne php.ini - mnie to było i jest zbędne ;D

Edytowane przez Portek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja muszę niestety odświeżyć temat o tej firmie.

Sytuacja dość nie miła. Pewnego dnia forum zostało po prostu wyłączone. W odpowiedzi na maila dostałem informacje o atakach ddos, o których oczywiście nie zostałem wcześniej w żaden sposób poinformowany. Po prostu została zerwana umowa o świadczeniu usług hostingowych, bez żadnego wcześniejszego kontaktu ze strony hostingu co wydaje mi się jednak niezbyt na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę niestety odświeżyć temat o tej firmie.

Sytuacja dość nie miła. Pewnego dnia forum zostało po prostu wyłączone. W odpowiedzi na maila dostałem informacje o atakach ddos, o których oczywiście nie zostałem wcześniej w żaden sposób poinformowany. Po prostu została zerwana umowa o świadczeniu usług hostingowych, bez żadnego wcześniejszego kontaktu ze strony hostingu co wydaje mi się jednak niezbyt na miejscu.

Ogólnie jeśli ataki były notorycznie i to na Twoje forum, to każdy usługodawca wypowie umowę. Fakt, że powinni chociaż spróbować się bronić i wyjaśnić sytuację.

Jakie to forum? Jakiś warez, czy forum o grach?

Studio graficzne Zonic.pl | Polecane forum webmasterskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja muszę odświeżyć sprawę z tym hostingiem. NIGDY ale to NIGDY nie miałem problemu odnośnie tego hostingu, od 2 lat już korzystam z tego i wiele się przez to przewinęło jednak dzisiejszego dnia wszystko się zmieniło. Śpię sobie smacznie, godzina 10:00 na mojej Lumii przychodzi wiadomość E-Mail, myślę śpię dalej jednak już spać nie mogłem, godzina ja wiem... 11:30 czytam w telefonie tą wiadomość e-mail a tu taka treść:

Witam,

Informujemy, że od kilku dni notujemy regularne i duże ataki DDoS skierowane w Państwa stronę.

W związku z powyższym zobowiązujemy Państwa do natychmiastowej zmiany ustawień domen na serwery CloudFlare, które oferują bezpłatną ochronę przeciwko atakom DDoS lub wykupienie takiej usługi u nas - jest to koszt od 500 zł netto/m-c w górę.

W przypadku braku reakcji z Państwa strony tj. braku przekierowania domen na CloudFlare lub przejścia u nas na usługę, która taką ochronę zawiera, kolejny atak skierowany w Państwa stronę będzie skutkował natychmiastowym i permanentnym wyłączeniem Państwa usług, bez możliwości ich ponownego uruchomienia.

Aby uniknąć tej sytuacji, zalecamy przełączenie domen na CloudFlare w ciągu najbliższych kilku godzin.

Więcej informacji oraz rejestracja w CF: https://www.cloudflare.com/plans

Myślę to są jakieś żarty z ich strony... Wchodzę do DirectAdmina patrzę, transfer w normie nawet lepiej, patrzę obciążenie procesora, nawet 1/4 nie przekroczyło normalnej normy mojego planu więc... Chyba im się jednak coś potentegowało więc odpisałem do nich taką wiązankę:

Witam serdecznie. Otrzymałem od Państwa wiadomość odnośnie ataków DDoS na moją stronę WWW. Przepraszam bardzo i proszę wybaczyć za obrazę ale czy robicie Państwo ze mnie ostatniego debila czy tylko mi się wydaje? Obciążenie procesora nie przekracza 80 tak jak jest w moim planie. Transfer również jako tak nie przekracza normy a chyba ostatnio nawet rozmawialiśmy że jak takowe ataki będą to skoki tych wartości diametralnie podskoczą do góry. Oczywiście zainstaluje ochronę CloudFlare ponieważ to co otrzymałem w wiadomości e-mail przeraziło mnie i to doszczętnie... 500 zł m-c za ochronę mojej strony? Przecież to jest śmieszne... Proszę wyjaśnić mi jak Państwo zostali poinformowani lub jak takowe DDoSy się u Państwa pojawiają.

I teraz czekam na odpowiedź...

Nie wiem jakim cudem sobie to wymyślili i jak sprawdzić czy faktycznie jestem atakowany czy myślą że zarobią na człowieku 500 zł miesięcznie.

01001001 01010000 00101110 01000010 01101111 01100001 01110010 01100100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Właśnie kopiuje wszystkie pliki oraz bazy danych niemniej jednak na UnixStormie jestem opłacony jeszcze na 6 bite miesiące i szkoda mi tamto tracić... Domena również jest na UnixStormie i raczej nie da się jej "przerejestrować" na dH...

01001001 01010000 00101110 01000010 01101111 01100001 01110010 01100100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.