Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Drukarka, polecicie jakąś?


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie bardzo siedzę w temacie drukarek, choć szukałem to ciężko przeczytać wszystkie opinie na temat wszystkich drukarek.

Poszukuję jakiegoś wydajnego modelu drukarki, z tanimi tuszami. Tak w granicach 30-50zł za komplet zamienników (Kartridżów).

Drukarka możliwie w niskiej cenie, konkretnie nie wiem ile mogę dać. Bo jeszcze się zastanawiam, myślę że 200, 250 Max.

Ważne aby miała skaner.

Nie drukuję zdjęć, więc nie musi to być drukarka o super jakości wydruku.

Drukuję jedynie dokumenty, w większości czarno białe.

Dajcie jakieś propozycje :)

Nie obrażę się jeśli podacie link do Aukcji. :)

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 3 lata temu HP - wielofunkcyjne, pierwsze lepsze ze sklepu. nie spradzalem opini itd.

okazalo sie ze ma kartidze HP 21 i 22 ktore sie bardzo dobrze laduja. kupilem sobie zestaw tuszy (w buteleczkach) i jesli mam niski poziom ubieram rekawiczki uzupelniam tusz i gra gitara. za litr tuszy zaplacilem chyba 30 zl... wraz ze strzykawkami itd. po jakims czasie warto kupic na nowo orginalne tusze HP bo kartizdze sie zuzywaja. Jednak moj czarny zbiornik dziala 3 lata tak samo kolorowy (choc lekko sie psuje).

HP - F2280 to model, ma skaner i drukarke atramentowa kolor i czarno bialy oraz opcja kopiowania bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci prawie jednogłośnie polecane są Brothery. Ze względu na jakość druku, bezawaryjność i przede wszystkim niskie koszta eksploatacji. Najtańszy nowy model dostaniesz w granicach 300zł, a zamienniki kosztują... ekhem... 3zł za sztukę.

Jeśli nie drukujesz w kolorze, to możesz też zainteresować się laserami. Obecnie również można je dostać w cenie 300-400zł. Ale o nich kompletnie nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drukarkę to zdecydowanie laserowa. Druk jest trwały, szybko nanoszony. Polecałbym Ci się rozejrzeć za drukarką i osobną jakiś przyzwoity skaner lub za wielofunkcyjnym mono, ale obawiam się, że nie zamkniesz się do 250zł.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam szajsunga SCX-4300 (drukarka laser mono, skaner, kopiarka) i nie narzekam. :)

Mam to samo ;) Faktycznie przyjemny sprzęt, nie stwarza problemów. Jedyne czego nie wykapowałem to skanowanie dowodu (taka opcja niby jest), ale nieważne :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle propozycji, myślę że coś wybiorę :)

Zainteresował mnie Lexmark Impact S301. Jeden z userów wysłał mi na PW opis opinie o tym sprzęcie. W sieci niewiele na ten temat, ale pomyślę. W MM drukarka z zestawem tuszy to 199zł.

A parametry jak dla mnie wystarczające. I dobry skaner na którym mi najbardziej zależy :D

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem dotąd HP5L laser a ponieważ padł mi skaner kupiłem Samsunga SCX4600. Jakość dobra tyle że chodzi jak traktor - ale mam wszystko w jednym...

Jeżeli nie masz potrzeby robienia dużej ilości wydruków w kolorze to laser!

HP5L odstawiłem i wystawię na aledrogo, może ktoś da z parę złotych , jakoś mi głupio sprawną wyrzucać...

Edytowane przez jozefg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexmarka nie bierz. Ja miałem: oryginalne tusze są znacznie droższe od samego sprzętu, a zamienniki są niespecjalne. Ogólnie ja się zawiodłem na tym sprzęcie parę lat temu, więc odradzam, ale może to mój pech był ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zastanów się również nad wielkością urządzenia, ja kupiłem kombajn i nie miałem potem gdzie to wsadzić.

Takie małe pierdzikółko nie masz gdzie upchać: http://allegro.pl/h-i-t-hp-f2280-druk-skaner-kopiarka-i1359139246.html ?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat śmigam na urządzeniu wielofunkcyjnym Epson DX5000 drukuje przede wszystkim czarno-białe strony, od czasu do czasu jakiś kolorowy wykres itp.

Jestem bardzo zadowolony z niej, przed wszystkim bardzo niską ceną tuszy (kupuje zamienniki an allegro za niecałe 5 zł - np. http://allegro.pl/tusze-epson-dx4000-dx4450-dx5000-dx8450-d78-d92-fv-i1346383597.html ) Drukuje dużo i bardzo tanio. Jakość normalna, zdjęć nie drukuje ale myślę że by sobie poradziła)

Oczywiście teraz są nowsze modele tego urządzenia i sprawdź wcześniej po ile są tusze. Bo bawienie się w kupowanie dopełniaczy i napełnianie jest lekko irytujące. A tak wykładasz zużyty i wkładasz i finał.

Lexmarka nie bierz bo ich polityka firmy działa tak, że kupujesz bardzo tanio drukarkę (nawet po cenie wyprodukowania) a później przepłacasz za tusze.

HP średnie ceny ma, raczej tez nie za tanie przy kupowaniu tuszy.

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam brother DCP-150c sam używam, tusze są prawie za darmo http://allegro.pl/4-tusze-brother-dcp-150c-dcp350-357c-mfc235-lc-970-i1366675184.html

Ostatnio na allegro kupiłem zestaw 4x czarny 2x każdy z kolorów za 20zł więc serio oszczędność wielka, do tego skaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych czasach lepiej wybrać nowszy model bo wiadomo sprawniejszy lepszy itp, a epson z tego co widzę ma duża rozpiętość tych samych tuszy do rożnych drukarek ;)

tutaj możesz poczytać dobre recenzje produktów http://www.benchmark.pl/recenzja/recenzje/kategoria/drukarki,_skanery-94

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.