Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Widzisz swoje hasło?


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager
Firma zonealarm.com, przeprowadziła badanie wśród swoich klientów na tema używanych przez nich haseł internetowych i na tej podstawie przygotował dość ciekawą infografikę.

Więcej: http://antyweb.pl/top-20-najpopularniejszych-hasel/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał trafny komentarz do tych statystyk:

Hasło zwykłego usera: Justynka (no bo skąd ktoś ma wiedzieć, jak się nazywa jego żona)

Hasło lamera: hJ&kIU87^%$##fgH (i pochodne)

Hasło hakera: Justynka (bo jak ktoś chce, to i tak się włamie)

  • Lubię to 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczerze zdziwiony, że żadne z moich haseł się tu nie znalazły, bo jednego się spodziewałem. Znaczy - mocne! :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To sprawdz koniecznie czy istotnie jest mocne. https://www.microsoft.com/security/online-privacy/password-checker.aspx

Wolę to:

To, co podałeś mierzy chyba tylko długość hasła.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zawsze mozna haslo zmieniac codziennie, sluzy to zwiekszonej ochronie konta. Podobnie jest z kopia zapasowa systemu, smutna codziennosc administratora lub do pierwszej awarii systemu, wtedy jest jak znalazl a nie placz i zgrzytanie zebow.

"We are a way for the Cosmos to know itself."

Carl Sagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie to przesada, wystarczy że hasło jest dobre a nie trzeba go wcale zmieniać.

Ja staram się podawać rożne hasła, inne mam do serwisów takich jak banki, paypal, inne na fora i serwisy społecznościowe, jeszcze inne dla poczty. Tak oto używam 4-5 innych haseł, co na pewno zwiększa bezpieczeństwo. Jeśli jakieś forum zostanie zhackowane, to przynajmniej jest szansa że bezpieczne będą skrzynki pocztowe i finanse. Tak myślę, może to i głupie ale ja tak nie uważam.

Osobiście wychodzę z założenia, że to internet ma służyć mi, a nie ja jemu.

PS: Amfi. Nie kumam tego zdania, możesz to jakoś rozwinąć, co mają do tego hasła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmienianie hasła raz na kilka miesięcy nie jest bezcelowe. Bazy danych potrafią czasami wyciec z dużych serwisów typu Wykop czy Filmweb, nie mówiąc o mniejszych i niezabezpieczonych forach i portalach. Zmiana hasła powoduje wyciek kompletnie bezużytecznym dla tego, co sie włamał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dlatego najważniejszy jest sposób przechowywania hasła (plain or hashed etc.), aniżeli samo hasło, choć i to nie jest bez znaczenia.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym wszystkim jest. Prawdopodobienstwo jest bardzo male ze ktos zaatakuje nasze konto, chyba ze jest zlosliwy i zrobi to dla proznej zabawy. Ale gdy sie ma fizyczny dostep do peceta to lamanie hasel jest o wiele bardziej proste. W sieci mozna znalezc rozne programy ktore swietnie sobie radza z odczytywaniem plikow gdzie zapisywane sa hasla.

"We are a way for the Cosmos to know itself."

Carl Sagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.