Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Bardzo częste samocznynne wylogowania


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch dni nie mogę praktycznie korzystać z forum. Podam prosty przykład. Loguję się na forum z najnowszego Firefoxa, korzystam tylko z jednej karty. Otwieram jakikolwiek temat, klikam odpowiedz, piszę posta i zonk "[#103133] Nie masz uprawnień na odpowiadanie na ten temat. ". Loguję się do ACP, próbuję wejść w jakiekolwiek miejsce i znowu jestem wylogowany. Nie jestem rozłączany, więc nawet fakt że mam zmienne IP nie jest przyczyną, bo IP się nie zmienia. Na innej przeglądarce - Operze - dzieje się to samo. Co ciekawe, dzieje się to w bardzo krótkich odstępach czasu, to nawet nie kwestia minut, tylko sekund, bo jak sobie skopiuję odpowiedź i loguję się ponownie, to gdy ją wkleję i chcę odpowiedzieć sprawia, że znowu jestem wylogowany. Czego to może być wina? Osobiście podejrzewam, że to nie wina skryptu, tylko serwera. Nie dość, że mamy bardzo lipny serwer, "właściciel" postawił na nim kilka dużych for, to jeszcze 3 dni temu otworzył na nim kolejny serwis, dosyć obciążający serwer moim zdaniem, bo polegający na dodawaniu obrazków. Właściwie problem z automatycznym wylogowaniem pojawił się zaraz po otwarciu tamtego dodatkowego serwisu. Może to mieć jakiś związek? Czy może problem leży gdzieś indziej? Wszelkie sugestie mile widziane, pozdrawiam :Tip-Hat:

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałoby przyobserwować tabelę ibs_sessions czy nie jest czyszczona, bo tam bym upatrywał przyczyn.

Sama z siebie jest czyszczona? Ciężko jest zrobić cokolwiek, jak notorycznie się ma komunikaty w stylu: [#20310] Twój kod bezpieczeństwa, używany do weryfikacji pisanej treści nie pasuje do wzorca. Proszę wróć, odśwież formularz i spróbuj ponownie. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serwer jest przeciążany to wiadomo, że może się sypać..

Masakra :blink: Nawet się nie mogę dowiedzieć, czy inni też tak mają, bo jak klikam "odpowiedz" to automatycznie dostaję błąd: [#103137] Nie masz uprawnień do przeglądania tego tematu. I mogę albo się zalogować po to, żeby mnie znowu wylogowało, albo dać sobie spokój O_o Na tym forum widziałem już różne błędy, od database error, po całkowite zaniki forum (tak jakby w ogóle nie istniało - ostatnio to norma) lub 504 error, ale takich cyrków to jeszcze nie widziałem :unsure: Cóż, w tej sytuacji nic chyba nie zrobię, skoro to nie wina skryptu :( Dzięki za pomoc, ale gdyby komuś przyszło do głowy jakieś inne wyjście z tej sytuacji, to proszę śmiało pisać :) Pozdrawiam

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ten kod błędu jest tylko tutaj:

			else if( (!$this->forum_by_id[$fid]['can_view_others'] AND !$this->memberData['is_mod'] ) AND ( $topic['starter_id'] != $this->memberData['member_id'] ) )
		{
			if( $return )
			{
				return false;
			}

			$this->registry->getClass('output')->showError( 'forums_no_view_topic', 103137, null, null, 403 );
		}

Możliwości:

wyłączone przeglądanie nie swoich tematów - wątpię, bo napisałeś, że odpowiadasz na temat, ew. nie jesteś modem i nie autorem tematu.

Dla mnie to tylko i wyłącznie braki pamięci na serwerze, gdzie są przechowywane pewne dane tymczasowe.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod błędu jest tylko tutaj:

			else if( (!$this->forum_by_id[$fid]['can_view_others'] AND !$this->memberData['is_mod'] ) AND ( $topic['starter_id'] != $this->memberData['member_id'] ) )
		{
			if( $return )
			{
				return false;
			}

			$this->registry->getClass('output')->showError( 'forums_no_view_topic', 103137, null, null, 403 );
		}

Możliwości:

wyłączone przeglądanie nie swoich tematów - wątpię, bo napisałeś, że odpowiadasz na temat, ew. nie jesteś modem i nie autorem tematu.

Dla mnie to tylko i wyłącznie braki pamięci na serwerze, gdzie są przechowywane pewne dane tymczasowe.

Obie możliwości odpadają, bo jestem administratorem. No nic, postaram się ustalić, czy komuś jeszcze się tak dzieje no i pozostaje poczekać aż właściciel otworzy jeszcze kilka bzdurnych serwisów na tym serwerze i serwer całkiem siądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia/optymalizacji tabeli od sesji.

Próbowałeś na innym komputerze/miejscu sprawdzać działanie tego? Miałem różne problemy już ale taki pierwszy raz widzę.

Dokonaj testów na przeglądarce w wersji portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia/optymalizacji tabeli od sesji.

Próbowałeś na innym komputerze/miejscu sprawdzać działanie tego? Miałem różne problemy już ale taki pierwszy raz widzę.

Dokonaj testów na przeglądarce w wersji portable.

Sprawdziłem: check status OK. Na wszelki wypadek zoptymalizowałem. Usunąłem wszystko z firefoxa tzn. zalogowania, ciastka i całą resztę... zalogowałem się na forum i po paru chwilach:

[#5031] W celu weryfikacji przesyłanych danych za pomocą formularzy stosujemy klucz weryfikacyjny. Obecnie użyty nie pasuje do wzorca. Wróć, odśwież formularz i spróbuj ponownie.

Zalogowałem się jeszcze raz, udało mi się nawet dwa tematy usunąć, a przy trzecim to samo :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.