Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jaki laptop - dylemat


Budyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie ;-)

Mam mały dylemat , czy brać takiego laptopa jak tu :

http://allegro.pl/laptop-msi-fx720-17-3-i5-2410-4gb-500gb-gt520-win7-i1621672362.html

+ USB 3.0

+ Matryca 17.3 HD+ podświetlana diodami LED (Błyszcząca)

+ Ram , teraz jest 4GB ale znalazłem taki sam ram w jednej kości (4GB) za ok 130zł

+ hm ? ;-)

- Chyba nie ma (jak za takie pieniądze)

Lub coś takiego :

http://www.komputronik.pl/product/121229/Laptopy/Laptopy_notebooki_/DELL_Inspiron_N7110_Core_i7_2630QM_-_nVidia_GT_525M_-_6GB_-_640GB_-_no_OS_czarny.html

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by napisać że do wszystkiego ;-)

Ale wiem , że takowego nie znajdę ( albo i mnie nie stać ;-) )

Filmy i muzyka (oglądanie i słuchanie) , gry (to bardzo rzadko ) , praca przez internet , ogólnie , zwykły szary użyszkodnik internetu :-)

Ps. Budżet 2500 do 4000zł

Edytowane przez Budyn

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mógłbym tak zrobić , ale chciał być kupić coś co będzie mi służyło przez parę lat.

W tej chwili mam Packard Bell (stary dobry , aż nadto wysłużony , matryca pada).

Największymi moimi kryteriami są USB 3.0(mam dysk zewnętrzny który się marnuje pod 2.0) i matryca 17" (Teraz taką mam , i nie wyobrażam sobie przejścia na coś mniejszego)

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry (to bardzo rzadko )

W tym wypadku, to chyba wszystko zależy od tego jakie gry..

Jeśli ma pracował długo na baterii - to albo dwie karty graficzne (zintegrowana i z VRAMem), albo tylko zintegrowana. W tym drugim wypadku nie zagrasz w zasadzie w żadną grę.

Drugim ważnym kryterium jest wielkość matrycy - czyli jak mobilny ma być sprzęt. Dla mnie optymalne jest 15 cali - ale być możesz potrzebujesz większej mobilności.

Przy mniejszych konstrukcjach niż 14 cali bardzo trudno o niezintegrowaną kartę graficzną. (Zwyczajnie problem z odprowadzaniem ciepła).

No i jeszcze jedna kwestia - marka notebooka. Generalnie - nie przywiązuj się do żadnej. To nie tak, że ASUSy są najlepsze a LENOVO do d*py.. Każda marka ma lepsze i słabsze konstrukcje.

Zwróć też uwagę na obsługę posprzedażną - serwis. Generalnie rzecz ujmując - od 5% do 10% z większości modeli trafia z takiego lub innego powodu do serwisu. Im szybszy serwis - tym szybciej dostaniesz komputer z powrotem. I koniecznie patrz czy gwarancja jest "door to door" - nie wszystkie takową posiadają.

To tak baaardzo pokrótce..

  • Lubię to 1
stop-elektrowni-w-gaskach-01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej za te pieniądze porządną stacjonarkę zbudować + jakiegoś taniego netbooka? Takiego kolosa i tak nie będziesz często przenosił, w pracy/uczelni i tak nie będziesz oglądał filmów czy grał, a za te pieniądze możesz bez problemu wyrwać lepszy sprzęt z co najmniej 24".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie będę grał , bo będę , ale jestem już przyzwyczajony do minimalnych detali.

Co do stacjonarki , przyznam że myślałem nad tym , ale raczej wolę coś bardziej mobilnego. Po prostu lubię chodzić po domu z laptopem , a nie być "uwięzionym w jednym miejscu".

to albo dwie karty graficzne (zintegrowana i z VRAMem), albo tylko zintegrowana. W tym drugim wypadku nie zagrasz w zasadzie w żadną grę.

Możesz pokazać mi jakiś przykład laptopa z dwoma kartami graficznymi ?

Przyznam że jeszcze takiego nie widziałem.

No chyba że Allieny po 10.000 zł + ;-)

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.