Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy słuchacie się "głosu ludu"?


Gość RoMek95

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno każdy większy administrator z tym się boryka. Użytkownikom nie podoba się twój sposób działania, wybierania członków administracji, proponują otwarte ankiety do wyboru moderatorów, umieszczają w publicznych działach prywatne sprawy administracji i ogólnie syf robią co niektórzy. Moje pytanie, jak sobie z takimi radzicie? Ciężko wyjść z czegoś takiego z twarzą dyplomaty a nie dyktatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyjść z czegoś takiego z twarzą dyplomaty a nie dyktatora.

Admin to dyplomatyczny dyktator. I dobrze, żeby "lud" to wiedział. :D

Ostrzeżenie na PW, trzy publiczne, urlop, i żegnaj.

Nie oznacza to, że nie trzeba słuchać "głosu ludu". Miewają całkiem sensowne propozycje.

Jeżeli userzy, z którymi nie miałeś problemów, zaczynają się burzyć, to trzeba poważnie przeanalizować, czy nie popełniamy jakiegoś błędu.

Generalnie - warto stawiać na jakość i być konsekwentnym w zasadach, nawet jeżeli boli nie tylko usera, ale i ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba ustalić kto rządzi: ZAWSZE administrator. Użytkownicy muszą to wiedzieć, ale nie mogą się go bać.

Tu dochodzimy do kwestii jak rządzi: ZAWSZE mądrze. Tylko idiota myśli, że sam jest w stanie radzić sobie ze wszystkim i nie potrzebuje niczyjej pomocy. Pomocy nigdy za wiele, trzeba o tym pamiętać.

I tak mamy rzecz najważniejszą: ZAWSZE słuchamy uwag userów. Co nie oznacza, że spełniamy wszystkie ich prośby. Po prostu bywalcy naszego forum muszą wiedzieć, że ich głos też się liczy, a pomysły są brane pod uwagę, czy co ważniejszego - w ogóle wysłuchiwane. Kontakt na linii administracja - użytkownicy jest szalenie ważny dla rozwoju forum, więc nie można spychać użytkowników na dalszy plan.

Jednak powtórzę się raz jeszcze - ostateczny głos ma ZAWSZE administrator. Niestety, ale jest to osoba niepodważalnie najbardziej kompetentna na forum, a co za tym idzie - godna zaufania. Dobry zarządca forum wie kiedy powiedzieć dość i zadecydować o danej sprawie samemu, nie zważając na to co mają do powiedzenia użytkownicy, a oni muszą nauczyć się pokornie przyjmować decyzje administracji.

Tak to właśnie działa i nie przewiduję tu żadnych zmian. Na każdym forum ludzie tworzą społeczność i muszą ze sobą współżyć niezależnie od posiadanych rang.

  • Lubię to 3

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać żeby się zabezpieczyć przed niebezpiecznym buntem że jeśli admin nie ma serca egzekwowania regulaminu to powinna być przynajmniej jedna osoba która bez skrupułów rzuca warnami. Jeśli cała ekipa to będą miękkie kluchy to userzy nie będą ich szanować i wprowadzą własne rządy. Spotkałem się nie raz z czymś takim. Userzy powinni czuć respekt przed władzą na forum wiedząc że to ona jest tu prawem nie oni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zastanawiające jest, że poruszanie sprawę ostrzeżeń, a wg mnie to najmniej istotne zagadnienie w tym wątku i ogólnie na forum. Po co te wszystkie ostrzeżenia? Ja jakoś nie daję i forum się kręci. Czasem pojawi się ktoś 'oszołomiasty' to dostaje reprymendę na SB/PW, a jak dalej brnie w swoje nonsensowne zachowanie to go blokuję.

Odnośnie tematu: ładnie to godfather napisał, lepiej bym tego nie ujął. ZAWSZE ostateczną decyzję podejmuje administrator/właściciel forum. Tak było jest i będzie.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi ale powiedzmy że IZE targetuje w specyficzną grupę ludzi. Nie ma tu za dużo dzieci więc zachowanie jest ok. Wiem że jak sam byłem w gimnazjum to straszną uwagę przywiązywałem do ostrzeżeń jeszcze takich które biją po oczach w postach (takie czerwone paski jak przemie). To bardzo pomaga uspokoić userów którzy próbują szarżować w nie tą stronę którą trzeba. Oczywiście dziś nie przywiązuje takiej wagi, ale kiedyś strasznie. Sam targetuje w ludzi w wieku 12-20 więc jako tako doświadczenie z tym mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć ze kilka razy miałem sytuacje że za jakieś 10% dostawałem lamenty i żale na komunikator, które po mojej nieustępliwości przechodziły w wyzywanie mnie, a ja blokada i heja :D

nie rozumiem takich ludzi po co się męczą jak mają 1/10 bana, za takie gadanie tym bardziej im nie ściągam takich warnów i je mają dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dawanie GG w profilu na forum to jedna z najgłupszych rzeczy jakie zrobiłem... Strasznie to męczy.

Skoro celujesz w 12-20 lat to się nie dziw.. Ja nie mam problemu. Bardzo rzadko ktoś napisze o pomoc na GG, 'bo na forum nie napiszem bo mi się straśnie śpieszy', więc taka osoba po odesłaniu na forum, jeśli napisze 'ale weź, proszę, pomusz tutaj' od razu dostaje bana na GG. Proste i skuteczne.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale użytkownicy nie mogą decydować np. o tym kto zostanie moderatorem, czy założeniem stronie konta na naszej-klasie. Miałem taki przypadek na swoim forum, że pojawił się ni stąd, ni zowąd jakiś user i założył temat z ankietą "czy hcecie konto na nk". Jestem cięty na takich użytkowników i na prawdę czasami ciężko wyjść z takiej sytuacji :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli administrator nie chce globalnego buntu na forum i masowych odejść, to nie widzę innego rozwiązania niż sugerowanie się propozycjami czy sugestiami użytkowników.

No nie za bardzo. To nie jest tak, że admin ma robić to co ludzie chcą. Admin robi swoje, a ludzie decydują czy chcą być na jego forum.

Jak już pisałem, społeczność na forum tworzą wszyscy użytkownicy, ale decyzje o jego rozwoju podejmuje admin. W przypadku, gdy podejmuje dobre decyzje ludzie zostają, jeśli złe to odchodzą. I wcale słuchanie użytkowników nie ma tu nic do rzeczy ;)

PS. jeśli ktoś zna "potencjalnego moda" lepiej niż admin to słaby coś ten admin ^_^

Edytowane przez godfather
  • Lubię to 2

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli administrator nie chce globalnego buntu na forum i masowych odejść, to nie widzę innego rozwiązania niż sugerowanie się propozycjami czy sugestiami użytkowników.

No nie za bardzo. To nie jest tak, że admin ma robić to co ludzie chcą. Admin robi swoje, a ludzie decydują czy chcą być na jego forum.

Chyba że admin nic nie robi, a użytkownicy nie mogą sie doprosić o jakąś rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I siedziałbyś na takim forum?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dla mnie to użytkownicy, a nie nowe funkcje. Jeśli jest dobra atmosfera, forum działa, można normalnie porozmawiać to niepotrzebny mi administrator, a ludzie do rozmowy.

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Bierz przykład z tego forum. DawPi nie wywyższa się, rozmawia z każdym jak z osobą na równym poziomie, każdy ma prawo głosu. Tak buduje się dobrą atmosferę, która z resztą tutaj jest ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

DawPi nie wywyższa się, rozmawia z każdym jak z osobą na równym poziomie,

Czasem się trzebą powymądrzać. Taki los niestety. :%-):

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to użytkownicy, a nie nowe funkcje. Jeśli jest dobra atmosfera, forum działa, można normalnie porozmawiać to niepotrzebny mi administrator, a ludzie do rozmowy.

DawPi, aleś dokopał. :D

Czyżbyś znowu miał jakieś "kłopoty osobiste"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz przykład z tego forum. DawPi nie wywyższa się, rozmawia z każdym jak z osobą na równym poziomie, każdy ma prawo głosu. Tak buduje się dobrą atmosferę, która z resztą tutaj jest ^_^

Wyjdź już bo DawPi nie będzie mógł usiąść jak mu wystajesz :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dla mnie to użytkownicy, a nie nowe funkcje. Jeśli jest dobra atmosfera, forum działa, można normalnie porozmawiać to niepotrzebny mi administrator, a ludzie do rozmowy.

DawPi, aleś dokopał. :D

Czyżbyś znowu miał jakieś "kłopoty osobiste"? ;)

Ę? No co. :szczerbaty:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Dla mnie to użytkownicy, a nie nowe funkcje. Jeśli jest dobra atmosfera, forum działa, można normalnie porozmawiać to niepotrzebny mi administrator, a ludzie do rozmowy.

DawPi, aleś dokopał. :D

Czyżbyś znowu miał jakieś "kłopoty osobiste"? ;)

Ę? No co. :szczerbaty:

A ja się pytam, kto moje posty usunął :o

Czekam na wyjaśnienie, jak nie to jutro w TVN'ie się spotykamy :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.