Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przeniesienie forum z IPB na IPB (?)


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio za pomocą tego forum udało mi się nabyć licencję na IPB. Przymierzam się teraz do przeniesienia mojego obecnego forum na forum licencjonowane. Wiem, że wystarczy wgrać bazę pod nowy skrypt, ale wtedy otrzymuję mieszankę, która mnie nie zadowoli.

Pytanie więc brzmi: Czy mogę postawić czyste forum, wgrać do niego modyfikacje, pobawić się stylem itp. i dopiero wtedy podłączyć do niego swoja bazę danych zmieniając jedynie dane w pliku config? Albo jeszcze inaczej: Czy modyfikacje lub skiny ingerują w bazę, czy tylko w pliki?

Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, kiedy spędzę następne 3 tygodnie nad optymalizacją skryptu, wgram swoją bazę, a tam d*** blada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Takie podłączenia nie wchodzą w grę.

Myślę, że wystarczy jak zastosujesz się do tego: Licencja kupiona - co dalej.., następnie dodasz zmienione kody w plikach:

  • sources/classes/class_display.php
  • sources/components_acp/copyright.php

I innych, w zależności, jaką wersję miałeś wcześniej. Polecam do porównania program WinMerge.

P.s. witamy w legalnym świecie! :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. witamy w legalnym świecie! :)

Hehe, nawet nie wiesz jaka to ulga w psychice człowieka :)

Dzięki za link. Postaram się do niego zastosować. Jednak interesuje mnie to zdanie:

( pomijam fakt nadpisania plików forum na te już istniejące na FTP )

Jesli nadpiszę pliki na serwerze, to stracę wszystkie modyfikacje, prawda? Kurcze, nie wiem jak za to się zabrać...

@down, dzięki, postaram się to wprowadzić w życie. Jesli mi się nie uda, to się jeszcze odezwę ;)

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, ale nie pisałem tego pod zmodowane forum tylko pod 'czyste'. Ciebie obowiązuje to, co napisałem wyżej. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kod po komentarzu o 'Removing copyright may lead to criminal consequences" w class display, podmieniłem cały plik copyright.php i dalej wyświetla sie jedynie link do Twojego forum. Chyba pozostaje mi tylko zamknięcie forum na dwa-trzy dni i wprowadzenie wszystkich zmian krok po kroku :)

Swoją drogą - da się "zainstalować" IPB wskazując starą bazę, żeby od razu się do niej odniósł, ale jej nie nadpisywał? bo jeśli wgram jedynie pliki na FTP, to będę miał tam jeszcze większy bałagan w ACP, niż miałem :) A może dostanę "gołe" ACP? Właściwie wolałbym instalować wszystko od zera, żeby pozbyć się śmieci i niepotrzebnych modyfikacji. Tylko czy technicznie jest to wykonalne, żeby otrzymać czysty skrypt z wszystkimi postami i cała zawartością bazy?

EDIT: Zmęczony jestem i chyba głupoty wypisuję, ale zaryzykuję...

Załózmy, że nadpiszę swoje pliki z FTPa oryginalnymi. Co uzyskam? Czy po wejściu na moje forum pojawi się spis wszystkich tematów ze starej wersji w domyślnym skinie IPSu, czy może wymusi na mnie instalację boardu?

Jeśli uzyskam ten pierwszy efekt, to czy nie pozostaną w bazie jakieś pozostałości po modyfikacjach, które będą mi przeszkadzać? Ehhh, ciężko jest to opisać. Najlepiej chciałbym uzyskać gołe forum z zachowanymi wszystkimi postami i uzytkownikami itp.

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A możesz tak napisać pytania w punktach, bo zrobiłeś w tym poście niezły misz masz i sam już nie wiem na co Ci odpisać. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz tak napisać pytania w punktach, bo zrobiłeś w tym poście niezły misz masz i sam już nie wiem na co Ci odpisać. :)

Hehe, rzeczywiście spisywałem jedynie własne przemyslenia bez podania konkretów :)

1. Czy po nadpisaniu obecnych plików plikami nowymi (oryginalnymi/czystymi) na FTPie będę mógł korzystać z forum?

2. Jesli tak, to czy odczuję jakieś niedogodności spowodowane starymi modyfikacjami?

3. Jeśli nie, to czy mogę zainstalować goły skrypt wskazując przy lub po instalacji swoją bazę?

4. A może powinienem nadpiasać pliki i przeprowadzić upgrade?

Generalnie chcę zachować strukturę postów, uzytkowników i wszelkich informacji z bazy, otrzymując jednak "gołe" pliki na FTP.

Dzięki za zainteresowanie ;)

-----------

@down, OK - spróbuję rano porównać pliki. Najchętniej zrobiłbym pkt1, ale boję się tych błędów, o których wspominasz...

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - oczywiście, modyfikacje mogą przestać działać/powodować błędy.

Ad 2 - jw.

Ad 3 - nie możesz. Instalując skrypt tworzysz jakby nową siatkę, nową bazę, podpinając potem bazę wracasz de facto do punktu nr 1.

Ad 4 - a może najlepiej porównaj pliki i nie kombinuj jak koń pod górę? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WinMerge jest świetny. Pokazuje wszystko jak na dłoni!

Przeanalizowałem cały plik class_display, nadpisałem (jak już wspomniałem) copyright - a info o legalności jak było ukryte, tak nie chce się pojawić.

Anyway, wprowadziłem swój kod w Tools&Settings, dodałem w footerze Powered By IP.Board © 2009 IPS, Inc. i na tym skończę zabawę. Gdyby ktoś mnie podlinkował do IPSu, to oni sprawdzą moją licencję. Jedynie mogę gdzieniegdzie nie uzyskać supportu - ale mając ize niczego więcej mi nie trzeba :)

W sumie to tak jakbym używał scrackowanego Windowsa mając na obudowie naklejkę licencyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różnią wersje nulled od oryginalnej. Jedyne różnice, jakie zauważyłem, to copyright w stopce forum (które właśnie sie nie wyświetla mimo umieszczenia <%copyright%>) oraz łączenie poprzez anonymous.to z serwerami IPSu w ACP. Stopkę dodałem manualnie, anonymous mi nie przeszkadza, ale będę go sukcesywnie usuwał z plików.

Czy w obecnej chwili łamię jeszcze warunki licencji? Jeśli nie, to nie będę nic więcej kombinował :)

P.S. Forum jest down, bo tech-admin nawalił z przenoszeniem, więc możemy jedynie teoretyzować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.