Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ranga Vip


frankenstein

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ten temat pasuje do tego działu. Chcę zrobić na swoim forum rangę VIP jakie funkcje można dać vipom aby zachęcić ich do zapłacenia za taką rangę?

Myślałem nad działem tylko dla vipów ale nie mam pomysłu co tam może się znaleźć.

Czy jest jakiś dobry mod który zarządza vipami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział poświęcony ogólnemu rozwojowi forum. Co zrobić, by wycisnąć z niego jak najwięcej, jakie są sposoby monetaryzacji ruchu, rozwój i promocja forum. Oraz wiele wiele innych..

przeciez to dzial tyczacy sie tego forum :)

Pomoglem ? Podziekuj naciskajac " + " to nic nie kosztuje a dobrze o Tobie swiadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Cóż - jeśli ktoś decydowałby się płacić za coś takiego to raczej nie za większą skrzynkę PM tylko za wymierne korzyści - np. ciekawa i unikalna treść tylko dla nich - oczywiście w tematyce prowadzonego forum.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dział tyczący się tylko tego forum ale tu też można to wykorzystać :)

Z ankiety, którą przeprowadziłem 10zł na miesiąc to niby nie jest dużo na usera tylko trzeba im coś za to dać.

Np możliwość testowania jakiegoś oprogramowania tylko przez vipów lub gadżetu i sobie przesyłają między sobą.

Unikalne treści tylko dla nich lub dział w którym będą mogli mieć wpływ na rozwój forum aby czuli się ważni.

Pytanie tylko jak rozwiązać płatności najleprzy byłby jakiś system sms ale to pewnie mnóstwo papierków.

No i działalność gospodarcza raczej by musiała być aby urząd skarbowy się nie doczepił.

Moje pomysły na takie podstawowe funkcje to:

większa skrzynka na PM

możliwość edycji wpisów w shout boxie

więcej mega na zdjęcia w ip gallery (pytanie co się dzieje jak skończy im się abonament a zapełnią już całe miejsce)

dodatkowy dział tylko dla vipów

jak macie jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Darmowy system subskrypcji też będzie OK.

Pomysły pomysłami - dla mnie byłaby to sprzedaż ciągła, a zatem kwalifikuje się pod DG.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższa cena abonamentu sprawi, że wykupi to więcej osób przykładowo jeśli wykupi vipa 40 osób za te 10zł to mamy na opłatę za ZUS przez pierwsze 2 lata DG. Jeśli skusi się większa ilość to można odłożyć trochę grosza aby opłacić domenę + serwer.

Subskrypcja bardzo fajna i właśnie o taką burzę mózgów mi chodzi pewnie jest jeszcze kilka modów, które można zaoferować tylko Vipom.

Można też Vipom wyłączyć box z reklamami adsense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dlaczego akurat 10zł? ^^

Możesz podzielić to na miesiące/tygodnie/dni użytkowania rangi VIP. O co mi chodzi?

Np. Dasz listę cennika i wpłat (2zł - 2,44 z VAT - ranga VIP na 3 dni, 4zł - 4,66 z VAT - ranga na 6 dni itd..). Nie wiem, jaki masz tam pułap w cenniku, ale myślę, że coś skorzystasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem o tym VAT... 10zł fajnie wygląda ;) mogą być też różne rangi

ranga - Vip brązowy - 10zł - za miesiąć

ranga - Vip srebrny - 55 zł - za 6 miesięcy

ranga - Vip złoty - 100zł - za 12 miesięcy

To wszystko są jednak groszowe sprawy muszę wymyślić na czym jeszcze można zarabiać bo na chwilę obecną topię kasę w reklamę, konkursy itp. a zysk z reklam adsense to 50$ przez 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zysk z reklam adsense to 50$ przez 2 lata.

no nie mozliwe :)

wiesz na jakiej zasadzie dziala adsense ?

jesli masz np na forum 10 tematow i 20 uzytkownikow to mowiac ogolnie lepiej sobie te reklamy darowac

na duzych forach sa bardziej oplacalne np 2 tyg. 100 euro

Pomoglem ? Podziekuj naciskajac " + " to nic nie kosztuje a dobrze o Tobie swiadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat już chyba piąty raz i nadal nie rozumiem o co autorowi chodzi. Nie masz nic do zaoferowania, a chcesz żeby Ci ludzie płacili? Utwórz jedna rangę specjalną, daj jej maksimum tego, co możesz dać, ustal śmiesznie niską cenę i sprawdź jak rynek zareaguje. Nie wróżę sukcesu, ale jeśli się uda, to dopiero wtedy możesz dalej eksperymentować - podzielić rangi ze względu na czas trwania i tego, co oferują. Inaczej skończy się na tym, że spędzisz kilka nocy na wdrażaniu systemu, który może okazać się niewypałem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.