Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Roboty wchodzące na forum


makensis

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno hostingodawca zwrócił mi uwagę, że na forum wchodzi wiele robotów, które obciążają bazę i tworzą mnóstwo pustych zapytań: "na stronę wchodzą głównie te same połączenia chińskie sieci a jak je wytniemy przychodzą inne". Rzeczywiście zauważyłem, że niektórzy użytkownicy siedzący na forum posiadają w swoich profilach różne adresy www. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Macie pomysł jak mogę się ochronić przed tego typu atakami?

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba błąd leży w profilu - wydaje mi się, że boty kradną page rank, bo linki w ich profilach nie mają atrybutu nofollow jak w reszcie forum :(

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może strony które utrzymują bazę danych takich spambotów będą rozwiązaniem? Coś typu http://www.kloth.net...net/badbots.php czy http://www.stopforumspam.com/

Do tej drugiej strony chyba gdzieś nawet widziałem moda do IPB.

Jeśli ruch płynie z Chin, można też zablokować całe pakiety IP Chin, nie wydaje mi się żeby dużo osób z Chin wchodziło na polskie forum: http://www.parkansky.com/china.htm

Edytowane przez macsch15
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ataków ciąg dalszy, teraz boty z Islandii i Rosji. Czy to możliwe, że ktoś wykupił atak na moją stronę? Boty przeglądają forum, użytkowników etc. nie rejestrują się.

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś hooka podesłanego przez @Jaroslaw ? Jeśli to nie pomoże, to możesz pokusić się o blokowanie całego ruchu botów na forum (hook blokuje defacto tylko rejestracje), tyle że wtedy musisz napisać nową wtyczkę, albo pokusić się o modyfikacje tej. Jedyny minus wtedy jest taki że defacto będziesz musiał zaangażować bazę danych - nie wyobrażam sobie ciągłego odpytywania API któregoś z serwisów przy 100 użytkownikach online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.