Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja Mybb na IPB problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

próbuję skonwertować moją bazę mybb na ipb... http://screenshooter.net/6605215/dryexgy

na początku zrobiłem backup obecnej bazy z mybb po wpisaniu jej danych w konwerterze otrzymywałem taki błąd : http://screenshooter.net/6605215/ukvwknm

gdy podałem dane do oryginalnej bazy mybb to wszystko działało i teraz naprawdę nie wiem co jest przyczyną, wychodzi na to że źle zimportowałem lub wyeksportowałem baze ale dlaczego ? ma ktoś jakieś pomysły? co może być przyczyną ? próbowałem na dwa sposoby eksportować - poprzez phpmyadmin oraz backup robiony z poziomu apc mybb.

Ciekawi mnie również co się stanie z podpiętą bazą mybb podczas konwersji - zostanie ona zmodyfikowana ? czy może transportowana do bazy z ipb a baza mybb zostaje nietknięta?

Z góry dziękuję za wszystkie sugiestie i pomoc, męczę się już kilka godzin, postanowiłem się Was poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Plik: admin/applications_addon/ips/convert/modules_admin/board/mybb.php

Znajdź:

       	 $this->actions = array(
               'emoticons'        => array(),

Zamień na:

       	 $this->actions = array(
          	 #'emoticons'        => array(),

Minus jest taki, że Ci emotikon nie skonwertuje, ale na Twoje potrzeby powinno wystarczyć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane są dobre w końcu gdyby były złe to konwerter nie widziałby tabel w bazie,

niestety nic to nie pomogło rezultat ten sam...

http://screenshooter.net/6605215/hfnkwyu konfiguracja i ...

http://screenshooter.net/6605215/uichuwh

wydaje mi się że błąd tkwi w imporcie lub exporcie bazy, może coś z kodowaniem zwaliłem? baze wyeksportowałem tak : http://screenshooter.net/6605215/piaanak a zimportowałem bigdumpem gdzie w configu ustawilem charset : utf8

a kodowanie w bazie wyglada tak : http://screenshooter.net/6605215/ywwsyts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, piszę o tym od początku tematu, czy jest tu ktoś kto faktycznie mógłby pomoc?

Odesłano mnie tutaj z PiO polecając ...szukam wsparcia a zamiast tego, dostaje pytania na które odpowiedzi już udzieliłem...

Edytowane przez Darkness88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Lol, nie wiedziałem, że znasz magiczną metodę zdalnej pomocy, by ktokolwiek wykonał za Ciebie ten backup. Nie wiem czego się spodziewasz, że jakiś magik siądzie wirtualnie obok Ciebie i Ci to zrobi? Skoro nie potrafisz tego wykonać to masz dwie opcje:

  • poszukać na necie, jak to wykonać prawidłowo (net to również nasze forum),
  • zlecić to komuś.

Bardzo się cieszę, że mamy taką opinię w internecie, ale zauważ, że Ty prezentujesz postawę wybitnie odbiegającą od standardów jakiejkolwiek pomocy.

Chętnie pomożemy, ale jeśli będziemy mieli możliwość - są pewne rzeczy które musisz wykonać sam.

A tak swoją drogą to wałkujemy przez dwie strony coś, co jest dla Ciebie oczywiste - to po co w ogóle zakładałeś ten wątek?

Gwarantuję, że konwerter działa, więc to żaden błąd ze skryptem czy konwerterem, a tylko i wyłącznie z Twoim nieumiejętnym postępowaniem w tej pracy. Jak widzisz, nie wszystko jest takie oczywiste i proste. Czasem trzeba posiedzieć dłużej, ale do tego potrzeba cierpliwości i samozaparcia - tego Ci chyba brak.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Kolego czytanie ze zrozumieniem się kłania, backupy wykonałem dwa na dwa różne sposoby o czym wcześniej wspomniałem, obstawiam że sposób exportu był niewłaściwy gdyż nie trybi dla IPB (pisałem już o tym kilka razy) i to jest moim głównym problemem po który tu się zgłosiłem.

Wcale nikt nie napisał że macie dobrą opinie, po przeczytaniu tego tematu można odnieść wręcz przeciwne zdanie, gdzie zamiast pomocy stara się przemądrzać jakiś hejter który reprezentuje to forum, po prostu powiedziano mi że to forum jest polskim wsparciem dla IPB, stopnia w jakim otrzymałem tą pomoc nie chcę oceniać...

Nie znam Ciebie, wiem że też nie w Waszym interesie jest żeby mi pomoc, ale skoro szczególowo opisuje swój problem to nie rozumiem po co pytasz po kilka razy o sprawy na które już odpowiedź udzieliłem.

Jeśli po "wałkowaniu" całej strony dalej nie rozumiesz w czym tkwi mój problem, pomimo tego że zasugerowałem to w pierwszym poście, to jest mi bardzo przykro i szczerze dla dobra tego forum mam nadzieję że pozostałe 52 tysiące postu nie mają podobnego metorycznego znaczenia. Zapewne zamiast konstruktywnej rady znów zaczniesz pluć krwią w moją strone, za zwrócenie Ci uwagi.

PS. jeśli w jakiś sposób czujesz się urażony to przepraszam, nie zarejestrowałem się tu by się kłócić tylko zasięgnąć pomocy. Jeśli ktoś jest w stanie udzielić porady co mogę robić źle podczas exportu/importu bazy to będę wdzięczny za sugestie.

Edytowane przez Darkness88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj z rana,

Cały czas mnie zastanawia dlaczego Ty próbujesz zrobić backup tej bazy na której masz zamiar robić konwersję.

Konwerter IPS'u nie usuwa bazy danych dawcy a jedynie kopiuje z niej dane, w pierwszym poście napisałeś że podając dane do oryginalnej bazy wszystko działa.

Dlaczego nie możesz zrobić konwersji opierając się na oryginalnej bazie danych mybb podając w formularzu konwertera dane do niej?

Pamiętaj o aktualnych backupach. :)

A tak poza tym, to kopię tej bazy instalowałeś na phpmyadmin'ie tego samego hostingu na którym masz oryginalną bazę, czy... localhoście?

Edytowane przez Macsch15
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.