Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Allegro * pl - nowy wygląd


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

jak już pisałem na shoutboxie od dziś Allegro prezentuje się w nowym layoucie. Myślę, że to może być ciekawa dyskusja.

Jak dla mnie największym minusem, choć nigdy z tego nie korzystałem, są wyróżnienia na stronie głównej, które kosztują jakoś koło 100zł, a więc nie mało. By je zobaczyć należy przewijać stronę, co wynika też z czcionki chyba 16px, by do nich dotrzeć. Poprzednio było minimalistycznie, fajnie, czytelnie. Teraz jest za dużo tego wszystkiego. Wiadomo, że przyzwyczajenie zrobi swoje, ale z tego, co wyczytałem bo oni nie konsultowali się nawet z głównymi zainteresowanymi, czyli ... nami w tej sprawie. Niby są te działy dla społeczności, no ale..... Tam więcej pisania między użytkownikami niż obsługą Allegro.

Cóż, pozostaje życzyć rozwagi i choć wydaje się, że jest na to za późno, to brania pod uwagę opinii klientów już nie teraz ( choć kto wie ), ale w przyszłości.

Zmiany wizualne oceniam na minus, zmiany funkcjonalne - na wielki plus.

co Wy sądzicie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląd allegro jest teraz za bardzo "cukierkowy" wygląda jak choinka w lato ;) źle dobrane kolory pomarańcz i czerń / szarość wedle mego uznania nie komponują się miało być web 2.0 a jest kiszka i nic więcej... Nowe logo jest do bani, nic ciekawego nie prezentuje sobą, zmienili czcionkę i to wszystko. Ciekawą innowacją są zakładki w których możemy podzielić aukcje na kup teraz, wszystkie i tylko aukcje (;)).

Przedtem wygląd był lepszy, niemniej jednak na plus można zaliczyć nowe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany nowym wyglądem. Po kilku minutach od tego pomarańczowego koloru mam mroczki w oczach. Generalnie nowa odsłona jest dla mnie dużo lepsza od poprzedniej, mam wrażenie większej czytelności, ale kolorystyka i nowe logo - kiepścizna

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy design allegro jest fatalny. Elekty podświetlenia aukcji (podczas najechania myszką) mnie dekoncentruje. Co do nowych funkcji jest to oczywiście plus, ale co do wyglądu,

totalnie zawalili sprawę. Chcieli pewnie zrobić prawie jak WEB 2.0, ale coś nie wyszło. Jeszcze te obrazki na głównej. No ktoś nie miał pomysłu...

Podzielam zdanie TRACKER`A, matma4u, oraz DawPi`ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak na to patrzeć. Nowi uzytkownicy allegro wedlug mnie beda zadowoleni. W oczy rzuca się : zaloguj się , zarejestruj się , jak korzystac? Layout jest słaby i nie zachwyca. Moze cos jeszcze zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaryzykuję stwierdzeniem, że mi się podoba ;)

Oczywiście, nikt nie lubi zmian. Sam musze walczyc z moimi użytkownikami przy każdej zmianie layoutu. Jednak zmiany wprowadzone na Allegro powinny być zaimplementowane już dawno temu. To co do tej pory było na głównej, to dopiero była sieczka:

http://media2.pl/pliki/allegro_pl.jpg

Setki reklam, linków polecających i brak pomysłu na promowanie nowych usług doprowadzały do oczopląsu powodując, że 3/4 strony głównej było bezużyteczne. Do tego zamiana kanciastych ramek na bardziej zaokrąglone również jest plusem - podobno ludzkie oko lubi zaokrąglenia. Niestety, niektórym właśnie to kojarzy się z cukierkowatością. Nie będę walczył z tym stwierdzeniem. Dla mnie to plus.

Nowe logo jest do bani, nic ciekawego nie prezentuje sobą, zmienili czcionkę i to wszystko.

A czego ty się spodziewałeś? Zupełnie nowego logotypu? W brandingu takich kolosów jak Allegro nawet zmiana czcionki jest ryzykowna. Ludzie, którzy nie słyszeli o zmianach mogą traktować nowe logo jako marną podróbkę. Poza tym otwarta dłoń ma symbolizować otwartość na użytkowników i łatwośc obsługi. To, że coś jest stare nie znaczy, że jest złe.

Ciekawą innowacją są zakładki w których możemy podzielić aukcje na kup teraz, wszystkie i tylko aukcje

To akurat wprowadzili już kilka lat temu ;) Ale Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym, że zmiany na Allegro spowodowały ułatwienie obsługi przeciętnemu użytkownikowi, który zaczyna zauważać funkcjonalność serwisu.

Do plusów zaliczyłbym ostatnio oglądane aukcje. Często się zdarza, że po zamknięciu zakładki chciałbym wrócić do przedmiotu, ale za cholerę nie mogłem go znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.