Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nazwa wyświetlana i login


kodif

Rekomendowane odpowiedzi

W system - ustawienia - members - Username Restrictions mamy taką opcję:

Allow display names If enabled, the member can choose a "Display Name" that is separate from their "Log in UserName"

Fajnie, ale ja nie widzę gdzie ten user może ustawić sobie "Display name". W czasie rejestracji jest tylko jedna opcja: Nazwa wyświetlana, nie ma Loginu do wyboru.

Coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Co Ci się pojawia po wejściu na taką stronę:

http://adresforum.pl/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=displayname

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie w grupie "Administrator" (czy jak się tam Twoja grupa Administratora nazywa) ustaw sobie uprawnienia do zmiany nazwy wyświetlanej.

ACP-> Użytkownicy -> Grupy (wybierz swoją Administratora) "Zmiany nazwy wyświetlanej" ustaw: "Musi mieć 0 zatwierdzonych postów aby zmienić nazwę wyświetlaną". Sprawdź też ustawienie ogólne, od ilu postów użytkownicy mogą zmieniać swoje nazwy (w ACP) (domyślnie, 500 postów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakiś idiotyzm. We wcześniejszych wersjach, podczas rejestracji user wybierał sobie login i nazwę wyświetlaną i wszystko było jasne. Potem, zależnie od ustawień forum mógł to sobie zmieniać bądź nie. Teraz albo nowi użytkownicy zostaą pozbawieni takiej możliwości, albo starzy otrzymają raptem możliwość zmiany swojej nazwy wyświetlanej, jedno z dwojga.

Tak przy okazji, to zmieńcie w tłumaczeniu ten bit podczas rejestracji: "Nazwa wyświetlana" bo to na pewno nie jest nazwa wyświetlana tylko login.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zapoznaj się z działaniem ACP bo nie ma innych ustawień dotyczących Twojego rzekomego problemu. Komunikat który Ci się wyświetla, jasno i wyraźnie informuje o braku uprawnień dotyczących zmiany nazwy wyświetlanej.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semenedar, mam do czynienia ze skryptem od numeru 1.3 Final i naprawdę nie musze się zapoznawać z acp bo znam go dobrze, również i tą opcję o której pisałeś.

Moim problemem nie jest to że nie wyświetlił mi się jakiś komunikat że nie mogłem zmienić nazwy wyświetlanej

Problemem jest to:

Teraz albo nowi użytkownicy zostaną pozbawieni takiej możliwości, albo starzy otrzymają raptem możliwość zmiany swojej nazwy wyświetlanej, jedno z dwojga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest nasz problem, tylko budowy skryptu. Jak się nie podoba, pisz do IPS aby go specjalnie na Twoje życzenie przebudowali, albo zleć płatną modyfikację, albo poradź sobie prostymi metodami używając myślenia. Wystarczy znieść limit 500 postów w ustawieniach ogólnych w ACP, ustawić jednolite uprawnienia dla wszystkich Grup. Wtedy wszyscy raptem będą mieli takie same możliwości dotyczące zmiany swojej nazwy wyświetlanej. I nowi Użytkownicy i starzy. Skoro masz skrypt od pierwszych wersji, to nie rozumiem jaki masz problem z jasnym i czytelnym komunikatem dotyczącym braku uprawnień. Ani to błąd, ani to problem żaden.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. Jeszcze raz :

Nie mam problemu z jasnym i czytelnym komunikatem.

Nie mam zamiaru pisać do IPS żeby przebudowywali coś na moje życzenie, wolałbym, żeby nie rozpieprzali tego co było zrobione w najprostszy z możliwych spoosobów.

Widzę że nie rozumiesz, więc Ci wyjaśnię jeszcze raz. W poprzednich wersjach skryptu (o których nie masz pojecia bo pracujesz na nim raptem od kliku miesięcy) użytkownik PODCZAS rejestracji wybierał sobie login i nazwę wyświetlaną. I tak miał już do końca, bo na forum nie pozwoliłem na zmiany nazwy wyświetlanej. Teraz nowy użytkownik nie może mieć dwóch różnych nazw z prostego powodu bo NADAL nie zgadzam się aby zmieniali sobie nazwy.

Capito?

Z mojej strony EOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem co znaczy wybór nazwy wyświetlanej który jest różny od loginu podczas rejestracji, chociaż na tym skrypcie działam dopiero od wersji 3.2.3 Piszesz w dziale pomocy dotyczącej skryptu w wersji 3.3.X więc nie widzę powodu, dla którego miałbyś wspominać jak to było kiedyś lepiej a teraz jest gorzej. Więc sobie ustaw tak, że Użytkownik może tylko raz zmienić nazwę wyświetlaną, co 9999999 dni i będziesz miał to samo. Z tą małą różnicą, że Twoi Użytkownicy będą zmuszeni do wybrania sobie tej nazwy po rejestracji. Wystarczy pomyśleć, ale to bywa uciążliwe.

Capito?

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik może tylko raz zmienić nazwę wyświetlaną, co 9999999 dni i będziesz miał to samo.

tak myślałem.....

1. wiesz, jest zasadnicza różnica pomiędzy zmianą nazwy która może nastąpić w dowolnym momencie, np po napisanu 98 postów, a nazwą wyświetlaną przydzieloną od razu po rejestracji, czyli od pierwszego postu

2. hipotetycznie, po takiej zmianie użytkownicy którzy sa na forum od 8 lat również sobie zmiena nazwę (tylko raz)

Wystarczy pomyśleć, ale to bywa uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co ty chcesz właściwie osiągnąć? Zmieniać w niedowolnym momencie? Chcesz wrócić do wersji 1.3 Final? Twoja rzecz. Bo w ten sposób to mogę mielić jęzorem przez osiem kolejnych podstron. W tej wersji 3.3.X jest tak jak jest i według tego co jest podpowiadam Ci możliwe ustawienia. Skoro uważasz się za fachowca to nie pytaj, tylko radź sobie :D Co to kogo obchodzi jakie chcesz mieć poszczególne uprawnienia Grup, Twoje "hipotetycznie" i kiedy kto może sobie tę nazwę zmieniać? Widzisz gdzieś tu jakiś błąd skryptu? Piszesz temat:

W system - ustawienia - members - Username Restrictions mamy taką opcję:

Allow display names If enabled, the member can choose a "Display Name" that is separate from their "Log in UserName"

Fajnie, ale ja nie widzę gdzie ten user może ustawić sobie "Display name". W czasie rejestracji jest tylko jedna opcja: Nazwa wyświetlana, nie ma Loginu do wyboru.

Coś przeoczyłem?

A ja coś przeoczyłem? Czy teraz już widzisz gdzie Użytkownik może sobie zmienić display name, czyli nazwę wyświetlaną? Czy zostało Ci wyjaśnione że takiej opcji w 3.3.X podczas rejestracji nie ma? Czy nie dostałeś pomocy jak sobie z tym poradzić za pomocą innych sposobów? Bo jaśniej się chyba nie da wytłumaczyć prostych rzeczy? Trzeba było tam swoje obiekcje zamieścić na samym początku. Zamiast podziękować za pomoc, jeszcze masz problem że w 3.3.X nie jest jak w 1.3 a co mnie to interesuje? Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku nie pytałem o to gdzie może sobie zmienić, pytałem gdzie może sobie wybrać, ustawić (choose)

Gdzie się zmienia wiem od dawna, sądziłem że skoro pojawiła się opcja, dotyczyć będzie właśnie rejestracji, bo tam się wybierało nazwę wyświetlaną

Inaczej rozumiem wybieranie a inaczej zmianę nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.