Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jakiego forum, brakuje w sieci ?


Gość CiociaSamaRozkosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CiociaSamaRozkosz

Witam,

Już od roku, kręci mnie - założyć jakieś forum, które pomoże użytkowniką rozwiązać swój problem. Wiem wiem, jest w sieci tego mnóstwo, ale da się dobrze wypromować, jeśli masz się dobre zaplecz, i wiele pomysłów. Tutaj chciałbym się dowiedzieć opini, o jakiej interesującej tematyce można zrobić forum - zaplecze jest ;). Jeśli, ktoś poszukuje kompetentnej osoby do jakiegokolwiek projektu internetowego, chętnie podejme sie wyzwania ;)

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownikom! Skąd ostatnio wzięła się moda na te "ą" w niewłaściwych miejscach -_-

Można zostać baletnicą, ale powiedzieć baletnicom, a nie baletnicą.

Nie ma sensu zakładać forów na temat gier. Nie ma też sensu zakładać forum, którego tematyka nie będzie Cię interesować.

Polecałbym Anime + Manga (jeśli się na tym znasz) lub filmy. Dobrych stron o książkach, których wygląd byłby miły dla oka też dużo nie ma.

  • Lubię to 1

IPBFangorn.net - szaty graficzne IP.Board. Ostatni projekt - Esmona. Zaglądaj do nas również na profilu Facebook IPBFangorn.net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, jest w sieci tego mnóstwo, ale da się dobrze wypromować, jeśli masz się dobre zaplecz, i wiele pomysłów. Tutaj chciałbym się dowiedzieć opini, o jakiej interesującej tematyce można zrobić forum - zaplecze jest ;). Jeśli, ktoś poszukuje kompetentnej osoby do jakiegokolwiek projektu internetowego, chętnie podejme sie wyzwania

Jeśli ma się dobre zaplecze i wiele pomysłów. Wtedy nie trzeba pytać o to jakie założyć forum, tak? Słowo "zaplecze" to akurat bardzo ważne słowo. Poprzez zaplecze, możemy rozumieć posiadanie szeregu usług online, np blogów z preclami (czyli tekstami określonej treści, które indeksują się na odpowiednie frazy kluczowe), gdybyś więc takie posiadał, to nie szukałbyś tematu dla forum, bo posiadane zaplecze, byłoby już ukierunkowane na konkretny temat. Mówiąc o zapleczu, być może masz na myśli fakt posiadania jakiegoś hostingu, albo serwera. A to żadne jest "zaplecze".

W odróżnieniu od innych, nigdy nikomu nie wytykam błędów, bo zdaje się że to jest forum dla ludzi którzy działają na skrypcie od IPS a nie forum nauczycieli języka ojczystego. Gdybym miał tak u siebie gonić ludzi za błędy, to pewnie bym połowę zniechęcił do pisania postów. Wiedza o tym, przydaje się również tym, którzy chcą mieć duże forum, jest więc jak najbardziej w temacie.

Do Autora jeszcze, po co założyłeś ten temat? Oczekujesz burzy mózgów, lawiny pomysłów? Czy mało to napisano już poradników o tym, jak założyć własne forum? I przy okazji do autora tematu i kolegi "Lawliet" jednocześnie. Nie ma jeszcze skryptu IPB 3.3.3 w oficjalnej pełnej wersji do pobrania a zdaje się że macie taki w profilu ustawiony jako posiadany.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od roku, kręci mnie - założyć jakieś forum, które pomoże użytkowniką rozwiązać swój problem. Wiem wiem, jest w sieci tego mnóstwo, ale da się dobrze wypromować, jeśli masz się dobre zaplecz, i wiele pomysłów. Tutaj chciałbym się dowiedzieć opini, o jakiej interesującej tematyce można zrobić forum - zaplecze jest ;). Jeśli, ktoś poszukuje kompetentnej osoby do jakiegokolwiek projektu internetowego, chętnie podejme sie wyzwania ;)

Jest jedna prosta zasada. Jeśli chcesz założyć forum aby pomagać użytkownikom, ale nie wiesz jakiej tematyki ma ono dotyczyć - nie zakładaj forum.

Żeby prowadzić forum, trzeba mieć czas, pieniądze, pasję i mnóstwo zapału. Zainstalowanie forum, połączenie go z domeną, utworzenie kategorii i forów to kilka godzin roboty. A co potem? Nie wiesz nawet czego będzie dotyczyć to forum, a więc nie będzie to Twoja pasja. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że znudzi Ci się po tygodniu i stracisz tylko kasę na domenę, serwer i skrypt. Nie małą kasę.

I jeszcze jedno - w jakim języku miałoby być to forum prowadzone? Jeśli w języku polskim, to przy tylu błędach (użytkowniką, zaplecz, opini) w jednym poście - nie wróżę sukcesów.

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Chyba 3 powyższe wyczerpały wszystko, co bym chciał Ci przekazać wg mojego punktu widzenia i doświadczenia.

Ten temat tylko potwierdza radę, byś żadnego forum nie zakładał.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.