Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Krzaczki SB po aktualizacji


Chmielik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają te krzaki? Jak wyglądają w bazie? Aktualizację samego shoutboxa robiłeś? Kodowanie tabel np. postów zgadza się z kodowaniem tabeli wpisów sb?

Nie prawidlowy format języka powinien być język forum w formacie UTF.Radzę sprawdzić .

Woho, język forum w formacie... kodowania? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Tylko ó nie pokazuje i zamiast tego jest taki romb z pytajnikiem.

Kodowanie forum UTF i baza danych tak samo. Zmieniałem też na utf polish i latin1, ale nic to nie dało.

Coś chyba w plikach sb jest jakiś haczyk, ale nie mam pojęcia o co chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być problem niezgodności ShoutBoxa z najnowszym IPB 3.3.3 Przejawia się tym, że nie można pisać "ó" ale tylko na "Globalnym" Shoutboxie, czyli na Hook. A jak ktoś ma SB dostępny pod zakładką, czyli taki z aplikacji, to wtedy można normalnie pisać. Wiem bo mam identyczny problem i póki co, wyłączyłem "hook global shoutbox" i korzystam tylko z bazowego, z aplikacji. Myślę że to kwestia czasu, jak wyjdzie nowa poprawiona wersja SB, lub ktoś to zgłosi do Trackera IPSu i będzie poprawione w 3.3.4 (pod warunkiem że to problem IPB w co wątpię) Prędzej będzie update samego Shoutboxa. Podejrzewam że wszyscy mają ten sam problem z Global SB na IPB 3.3.3

U mnie na przykład gdy się pisze ó na globalnym SB, to wysyła pusty Shout. Nic nie ma. A na podstawowym z aplikacji, wszystko pięknie działa. Shoutbox najnowszy, oczywiście spolszczony, oczywiście w bazie wszystko się zgadza, oczywiście wszystko sprawdzane, przemielone i przebudowane szablony i aplikacje, odświeżone FURL, pamięć itd. To jest błąd SB. Może jakiś mózg forumowy coś na to wcześniej zaradzi.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A ja stawiam na inne kodowanie bazy danych niż reszty tabel forum i w momencie aktualizacji/instalacji pewnie tabele/pola z SB dostały kodowanie 'z góry' czyli bazy, które to jest inne od reszty. To bym sprawdził w pierwszej kolejności.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi a co powiesz na to że przed chwilą:

- Całkowicie odinstalowałem ShoutBox, usunąłem wszystkie tabele. Przebudowałem wszystko co trzeba.

- Zainstalowałem ShoutBox na nowo, w najnowszej wersji, nawet wybrałem opcję nadpisania tabel podczas instalacji, choć ich tam i tak już nie było, spolszczyłem, znów przebudowałem wszystko, nadałem uprawnienia itd. W tym momencie więc, ShoutBox powinien dostać swoje pierwotne tabele.

I dalej nie można wysyłać o kreskowanego ( ó ) w hooku Global Shoutbox.

W "bazowym" Shoutboxie, wszystko działa normalnie.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem:

Sprawdziłem nawet na innym (forum testowym) które nie jest zaktualizowane do 3.3.3 i jest w wersji 3.3.2

tam zainstalowałem ShoutBoxa, który na tym testowym Forum, jeszcze nigdy nie był instalowany. i tam wszystko działa poprawnie, na global hook ShoutBox, można wysyłać nieszczęsne o kreskowane. Odpada więc problem samego serwera. I jeszcze jedna rzecz: Gdy się pisze w Shoutboxie "odczepionym" z opcji "allow pop up Shoutbox" to wtedy też można pisać o kreskowane, nawet na IPB 3.3.3 Nie działa tylko i wyłącznie na Global Hook. Jak wspomniałem, to nie jest kwestia szablonu, bo na domyślnym IPB jest to samo.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za kolejny post pod postem, ale jest rozwiązanie tego problemu z ShoutBoxem, dla wszystkich. Okazuje się że to jednak zasługa najnowszego IPB (tak jak sądziłem) i rozwiązanie jest tutaj: http://invisionfocus.com/tracker/issue-613-accented-letters-disappeared-after-update-to-333/

a konkretnie:

Confirmed that this is an IP.Board issue. See Matt's post here. You need to redownload IP.Board 3.3.3 and get the new /public/js/ipb.js file and upload it to your site.

i działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.