Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Friendly URL Features bez "Ż"


kto

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kodowaniu forum jak mam ustawione iso-8859-2 to w tematach, forach, postach wszystko jest okej po za Frulem ;) Frul nie wyświetla mi pewnych polskich liter takich jak: Ż,Ź,Ł itp. :P A jeśli ustawie UTF-8 to wszędzie mam krzaczki wszędzie to mam na myśli litery wymienione wcześniej :) Więc wydaje mi się że kodowanie bazy mam na iso-8859-2 bo jak w ACP ustawiam UTF-8 to wszystkie znaki się psują :P Nie wiem już co robić :P

:racaok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Mylisz kodowanie bazy danych ( to o co pytam ) z kodowaniem forum w ACP, jeśli przy ISO-8859-2 działa Ci prawidłowo to znaczy, że masz bazę w innym kodowaniu niż utf-8. Jedyne, co możesz zrobić w chwili obecnej to przekonwertować bazę danych pod kodowanie utf-8. Nie jest to jednak takie proste.

Mnie samego też to czeka tutaj gdyż też jedziemy na kodowaniu latin2. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz kodowanie bazy danych ( to o co pytam ) z kodowaniem forum w ACP, jeśli przy ISO-8859-2 działa Ci prawidłowo to znaczy, że masz bazę w innym kodowaniu niż utf-8. Jedyne, co możesz zrobić w chwili obecnej to przekonwertować bazę danych pod kodowanie utf-8. Nie jest to jednak takie proste.

Mnie samego też to czeka tutaj gdyż też jedziemy na kodowaniu latin2. ;)

Być może i tak ja się nie znam na tym. A Mógł Byś opisać jak to zrobić?

:racaok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Obawiam się, że jeśli się na tym nie znasz to taki opis, który i tak się pojawi na forum, ale jeszcze nie teraz, nic Ci nie da. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Żyć dalej. Świat się naprawdę nie zawali z powodu paru znaków.

Po raz kolejny mówię: wstrzymajcie się jeszcze z upgrade'ami!

P.s. chciałbym pomóc, ale niestety nie potrafię jak na razie. Nie bardzo wiem jak ugryźć ten temat. Nowe pliki są dopiero od niedawna niekodowane.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

i jak ten problemik z kodowaniem pl znaków już coś wiadomy? :P

U mnie na forum po włączeniu friendly url - linki nie mają np. literek "ł" "ż" "ą" ... zamiast tego jest ten znak pominięty a chciałbym żeby był ten znak tylko bez ogonka

ł>l

ż>z

ą>a

Bardzo proszę o jakieś info jak można to popawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czytałem wcześniej o tym UTF-8 ale jakoś nie uśmiecha mi się przerabianie bazy która zajmuje kilka GB. Jest jakiś sposób na latine2 żeby to działało?

Sama naprawa bazy/optymalizacja trwa wieki wiec lepiej tego nie ruszać żeby się nie posypało.

Edytowane przez marcin554
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja znalazłem inną przyczynę... Ona nie zamieniał wszystkich polskich znaków na ich odpowiedniki. Czego to jest wina? Otóż serwera! Jeżeli macie możliwość instalujcie libiconv! On wiele więcej daję niż zwykły iconv, który jest na niektórych dystrybucjach Linux wadliwy. Oczywiście, niech libiconv będzie domyślnym konwerterem, a nie iconv, ale o tym chyba nie muszę przypominać? :-)

Pozdrawiam,

Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie tak, choć to, co napisał Largo to pierwsze słyszę, jednak nie opieraj się na tym, ja mało wiem o serwerach od strony administracyjnej. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tej konwersji na UTF-8 ktoś próbował to narzędzie: http://resources.invisionpower.com/index.php?appcomponent=downloads&showfile=2025 ??

Piszą że baza 200 MB może się konwertować kilka godziń. Moja ma kilka GB ;) Będzie zabawa... Ściąganie na dysk i zabawa z gżegżółką odpada, jakieś inne pomysły ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to tym iconv w miare szybko poszło, ale niestety wszystko się wykrzaczyło po zaimportowaniu bazy.

Wszystko miałeś w latine2 standardowo (przy kodowaniu iso) w IPB? czy jakieś tabele mają inne kodowanie?

Edytowane przez marcin554
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wszystko miałeś w latine2 standardowo (przy kodowaniu iso) w IPB? czy jakieś tabele mają inne kodowanie?

Możesz jakoś inaczej zapytać i napisać do czego dążysz? Bo nie wiem jak odpowiedzieć. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No nie ręcznie tylko skryptowo - i tak zmieniałem. Tyle, że to pół drogi, bo druga część to zmiana znaków w bazie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.