Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Avatary


Petrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z avatarami. Konwersja przeszła cała ok i avatary były, aż do momentu gdy usunołem przema i przenioslem IPB do głównego katalogu. Na początku po prostu pokazywało napis (chyba zdjęcie), gdyż był inny odnośnik do starego folderu. Jak zmieniłem ścieżki w ACP do uploads to po prostu 95% avatarw zamieniło się na domyślne. Odziwo kilka jest tak jak było ...

Wszystkie cashe są wyczyszczone itd oraz w folderze uploads/profile są przekonwertowane wszystkie obrazki.

proszę o pomoc ;)

http://www.cs-kopytko.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ścieżkę (niżej, do "Other URLs and Paths") czyli "Upload URL" podałeś? To ta ścieżka którą podajesz jako URL w poprzednim poście? Zrób CHMOD o których pisał DawPi post wyżej i na wszelki wypadek przebuduj w ACP-> Narzędzia->Przeliczanie i Przebudowa: Przebudowa miniatur zdjęć Użytkowników.

Upewnij się czy wszystkie awatary po konwersji, znajdują się w odpowiednim folderze. Jak pisałeś, niektóre awatary "o dziwo" pozostały a część została wymieciona. Zlokalizuj więc te awatary które wyświetlane są poprawnie i porównaj ścieżki z tymi które wyparowały. Które awatary pozostały nie ruszone? Takie które Użytkownicy sami sobie zmieniali a nie "domyślne"? Nie były to przypadkiem awatary wyświetlane jako URL? Domyślam się, że problem, dotyczy to tylko Użytkowników którzy przeszli konwersję i każdy "nowy" który rejestruje się już na IP Board, nie ma kłopotu z awatarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś ważnego. Spójrz, tutaj jest poradnik konwersji DawPiego: http://forum.invisio...-do-ipboard-3x/

Jest tam bardzo istotna opcja "Salt" która podczas konwertowania awatarów ważna jest niesłychanie. Czy ustawiłeś "sól"? Tak się składa, że zarówno podczas konwersji z Przema, jak i Phpbb3 należało to zrobić. W przeciwnym razie, pomimo tego że stare awatary są obecne, IPB ich nie zobaczy.

Avatar salt (this is the string that all files in the avatars uploads folder start with, no trailing underscore - if not applicable, enter "."): - jeśli dostępne to należy wpisać 'sól', czyli nazwa, jaka jest dodawana na początku nazw plików z awatarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chmod 777 na uploads/ i uploads/profile/ i powinno być gites.

Mam ustawione na oba foldery chmod 777 (pisali mi o to już wyżej).

A ścieżkę (niżej, do "Other URLs and Paths") czyli "Upload URL" podałeś? To ta ścieżka którą podajesz jako URL w poprzednim poście?

Tak to ta ścieżka

Przebudowałem miniatury zdjęć już po raz 100 i dalej nic ;/

przykładowy link do jednego z avatarów, które zostały:

http://www.cs-kopytk...-10925.jpg?_r=0

A to jest ciekawe. Avatar, ktory znikł, jest na 100% w folderze jednak jak z górnego linku podmienie tylko 10925 na 10022 to pokazuje, że nie ma takiej strony. Jednak jak wykasuje -thumb to avatar się pokazuje. Co to jest to thumb?

http://www.cs-kopytk...-10022.jpg?_r=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej, pytałem o "Salt". W przypadku Przema i Phpbb3 awatary na serwerze, mają przedrostek. Np: 8957497594_(nazwa-awatara) te cyferki i podkreślnik, to właśnie jest "sól". To nie ma znaczenia że awatar jest we właściwym folderze. Jeśli użyjesz teraz w przebudowie opcji "Usuwanie osieroconych zdjęć" to zapewniam Cię, że zobaczysz coś dziwnego. A będzie to informacja, że te 95% awatarów nie ma Użytkownika i są właśnie usuwane. (Podczas gdy wcale usuwane nie będą i nic się w widoku forum nie zmieni). To będzie oznaczało że nie ustawiłeś "Salt". Thumb, to jest miniatura zdjęcia, widoczna, gdy np na stronie głównej widzisz awatar Użytkownika. Mówiłem Ci, abyś miniatury również przebudował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że teraz, prościej Ci będzie wystosować ogłoszenie, aby każdy sobie sam swój awatar wgrał od nowa. Wtedy na pewno będą się prawidłowo wyświetlały a wojna z odzyskiwaniem nie jest tego warta. Jak mówiłem, każdy nowy, zarejestrowany User nie będzie miał już kłopotu z awatarem na Twoim forum. Również każdy, kogo "ręcznie" wyedytujesz w ACP lub poprzez jego profil (już pod IPB) również się "odświeży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jedno z wyjść, po prostu pozwolić użytkowniką dodawać avatary od nowa jednak jak opisałem w pierwszym poście jedno mnie dziwi.

Wszystkie avki były po konwersji, więc to nie raczej wina salta. Usunęły się dopiero gdy zmienilem katalog z ipb. Po prostu skopiowalem pliki z folderu /ipb/, usunąłem przema z głównego katalogu i przenioslem ipb go głównego. Avki się usunęły dopiero po tym jak usunąłem folder /ipb/ i zmieniłem w ACP ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego, gdy się przenosi forum, wtedy zawsze występują perturbacje z grafikami. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby na przykład podczas kolejnej aktualizacji skryptu, na przykład do kolejnej wersji IP Board, wszystko wróciłoby do normy z awatarami. Wszystkie możliwe operacje, masz już podane i nic więcej zrobić nie można, skoro ścieżki są poprawne, skoro wszystko odświeżałeś, przebudowałeś. Najprościej będzie, jak każdy sobie po prostu wgra swój awatar od nowa. To przecież nic trudnego i każdemu zainteresowanemu, zajmie ta czynność kilka sekund.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.