Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

utrzymanie zalogowania / wylogowania na 2 różnych domenach


nook86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jest to wykonalne, bez gigantycznego nakładu pracy i kapitału ? :-)

temat w nawiązaniu do mojego poprzedniego.

po prostu myślę o rozwiązaniu takim:

portal pod domena.com.pl - artykuły, newsy

forum pod domena.pl

no i fajnie jakby komunikator i opcje forum działały pod dwoma adresami, np komentarze moznaby zostawiać na domena.com.pl do art i newsów

dzięki za info!

Edytowane przez nook86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to chodzi że mam już serwis pod adresem domena.com.pl na którym mam bardzo dobrze wypozycjonowane artykuły. Do tego domena wieloletnia.. i wolałbym żeby zostały tam adresy po staremu [tak to bym musiał zrobić portal.domena.com.pl wiec adresy by sie zmienily]

a czemu nie chce tam forum pod domena.com.pl/forum ? bo potem galeria bedzie pod domena.com.pl/forum/gallery i tak dalej inne aplikacje a mi sie to nie podoba

poza tym fajny pomysl z osobna domena na forum, latwiej ludziom wbijac po adresie krótszym :)

Edytowane przez nook86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod forum zrób subdomenę - forum.domena.com.pl - najlepsze rozwiązanie.

wiem że to pedantyczne zabrzmi ale nie będzie mi się podobało [chcialbym żeby te aplikacje byly na tym samym poziomie hierarchii:D]

forum.domena.com.pl/galeria

forum.domena.com.pl/blogi

Edytowane przez nook86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, to takie coś będzie możliwe. W wersji 3.4 ma pojawić się IPS Connect, on powinien to załatwić.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówie po englishu nie czytałem wątku - leń. To wykorzystam jak ktoś czytał.

Czy baza będzie userów dalej jedna? To umozliwi tylko trzymanie sesji [pewnie jakies klonowanie] dla wielu domen po prostu?

Akurat ze zintegrowanym portalem mega mi się nie śpieszy więc chyba spróbuję na 2 domeny różne uderzyć póki co.

Edytowane przez nook86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem swego czasu np robić takie coś że mam kategorię na forum powiedzmy pt Motocykle a mam serwis o różnych 2, 4 śladach itd. i żeby ta kategoria motocykle mogła funkcjonować jako osobne forum, z osobna grafiką domyślną [jednak na głównym forum gdzie mam wszystkie kategorie też działają posty i tematy]. Konkurencja się rozwija a ludzie lubią serwisy tematyczne, z klimatycznym wyglądem.

Edytowane przez nook86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.