Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: zamknięcie procesu php po użyciu tagu galerii


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od tygodnia walczę z mega problemem czyli wywalaniem się procesu php po wejściu do jednego z wątku na forum.

Po wielu mozolnych próbach, kopiach bazy, upgrade software na serwerze itp doszedłem do konkluzji i znalazłem problem.

Z niewiadomych mi powodów użycie przez użytkownika (bo mi z prawami administratora to działa),

tagu sharedmedia=gallery:albums:nr_galerii_użytkownika, czyli to co można wybrać z menu "Moje media"

powoduje zrzucenie procesu php i dwa scenariusze.

1. Jeżeli taki tag był wstawiony już wcześniej, to są problemy z wyświetleniem wątku (w tym również mi)

2. Jeżeli użytkownik chce taki dodać, to powoduje to ciągłę zapisywanie wpisu (w logach procesy php są domykane)

Mówiąc uczcicie opadają mi ręce, bo nie wiem jak to ugryźć. Jak napiszę od Ipsu, to wiem, że mi odpowiedzą, że to nie ich działka..

Co radzicie ?

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na wszelki wypadek jeszcze dyskusja na WHT którą rozpocząłem http://www.webhostingtalk.pl/topic/39852-nginx-php-fpm-recv-error/ dotycząca tego co się dzieje w takim przypadku z serwerem.

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy wątek w sprawie. Na testowym forum po usunięciu galeri z ACP, oraz ponownym jej zainstalowaniu dodawnia tagów z galeriami funkcjonuje. No tylko że na produkcyjnym forum tego siłą rzeczy nie zrobię, bo polecą mi zdjęcia i wszystkie dane.

Jest jakieś wyjście na około ?

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go, w sensie wiem co po stronie php powoduje walnięcie procesu

Zeszło mi chwilkę, ale wyśledziłem to strace na danym procesie php-fpm. Wiadomo na 100%, że to galeria. No tylko ta wiedza mało mi dalej daje. :)

Zwlekam z wysłaniem tego do ipsu, bo wiem, że lubią przerzucić winę na stronę serwerową, a nie chcę się przepychać ticketami. Jak zgłaszać, to już konkrety.

W załączniku fragment który powoduje segm. fault. Zerknijcie proszę, może ktoś miał podobny przypadek...

gal.txt

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu, odpowiedź standardowa, ale mimo wszystko chciałbym raz jeszcze ten krok przejść. Powiedzcie mi czy dobrze myślę i robię.

Hello, did you update your skin and language pack for the new gallery version? that is most likely the cause here. They will both need to be updated with the current data for the new gallery.If this is a nginx issue, I'm afraid that's not something we support.

1. Update skinu Wygląd > Narzędzia - użyłem praktycznie wszystkich opcji (gdzieś jeszcze? Użyłem dodatkowo opcji w menu Pamięć podręczna)

2. Update jezyka - a tego nie wiem jak zrobić, ale na języku angielskim i tak nie dziala poprawnie..

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Ci pokażę na screenie:

post-13563-0-33671800-1349858417_thumb.p

Efekt, wszystkie szablony w katalogu cache/lang_cache/2 zostaną nadpisane.

Upewnij się że masz poprawne CHMOD katalogów! Cache (777) lang_cache (777) 2 (777) wszystkie pliki wewnątrz, również domyślnie mają CHMOD 777. Jeśli jest inaczej, zamień zbiorowo CHMOD wszystkich plików, z wyjątkiem index.html

PS- U Ciebie, pliki te mogą znajdować się na przykład w katalogu [1].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.