Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Tagi w artykułach nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 dni testuje IP.Content, i dziś rano wyrzuciło pierwszy błąd. Gdy włączy się tagowania artykułów, po kliknięciu w nie wyskakuje takie coś.

There appears to be an error with the database.

There appears to be an error with the database.

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.

You can try to refresh the page by clicking here

Rozumiem ze nie moze połączyć sie z baza, odświeżanie nic nie pomaga. Przeinstalowałem wszystko bez wgrywania czegokolwiek i też to samo. W opcjach Contentu nie widzę czegoś podobnego co by można było pokombinować..

Na forum tagowanie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Rozumiem ze nie moze połączyć sie z baza, odświeżanie nic nie pomaga.

Źle rozumiesz. Nic dziwnego.

Daj log błędów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajemy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Mon, 05 Nov 2012 16:54:30 +0000
Error: 1054 - Nieznana kolumna 'ranking' w order clause
IP Address: 78.31.122.242 - /index.php?/tags/ccs/Adam/page__search_app_filters[ccs][searchInKey]__database_1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: SELECT r.*,xxx.* FROM ccs_custom_database_1 r LEFT JOIN ccs_database_categories cat ON ( r.category_id=cat.category_id )
LEFT JOIN permission_index p ON ( p.app='ccs' AND p.perm_type='categories' AND p.perm_type_id=cat.category_id )
LEFT JOIN core_tags_cache xxx ON ( xxx.tag_cache_key=MD5(CONCAT('ccs',';','records-1',';',r.primary_id_field)) ) WHERE r.category_id IN(1,4,5,2,3,6,7,8) AND (cat.category_has_perms=0 OR p.perm_view REGEXP ',4,|\\*') AND r.primary_id_field IN(1) ORDER BY ranking desc LIMIT 0,25
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	 | Function																	 | Line No.		 |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/applications_addon/ips/ccs/extensions/search/engines/sql.php		 | [search_engine_ccs]._searchDatabase										 | 131			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/classes/search/controller.php							 | [search_engine_ccs].search												 | 542			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications/core/modules_public/search/search.php				 | [iPSSearch].search														 | 659			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications/core/modules_public/search/search.php				 | [public_core_search_search].searchResults									 | 169			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsController.php									 | [public_core_search_search].doExecute										 | 306			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

rzuciło mi się w oczy polskie słowo ranking.. widać ten error wygenerowany był jak miałem spolszczenie, tylko jak pisałem wcześniej, usunąłem wszystkie pliki z serwera i zainstalowałem wszystko od nowa.

Edytowane przez DejaVu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No proszę Cię. :blink:

Dlaczego to chce sortować wg pola o takiej nazwie..? A powiedz mi - jaką wersję IP.Content posiadasz?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to nadal nie rozumiem, jak on może sortować po tym polu. W bazach w IP.C dodawałeś jakieś swoje pola (np. o nazwie i/lub kluczu ranking)?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w bazie nie robiłem, tylko dziś wszystko usuwałem przed ponowną instalacją. Instalowałem po wgraniu forum i contentu, co by za jednym zamachem sie zainstalowało.

Wcześniej miałem wgrane spolszczenie do forum i stare do contetntu, które moze mogło cos namieszać? Ale jak pisałem wcześniej, wszystko wykasowałem i wgrałem od nowa.

No nic, zainstaluje jeszcze raz na nowej bazie co by sie upewnić że nie tego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie, to nie wina spolszczenia.

A jak robiłeś to:

tylko dziś wszystko usuwałem (...)

I przed jaką:

(...) przed ponowną instalacją.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usuwałem, przez filezilla usuń wszystko co było w public_html i bazie danych usuwałem wszystkie tabele.

Przypomniało się ze ta filezilla kiedys miała problemy z zamianą plików.. może coś też z usuwaniem..

A instalowałem to tak że po wgraniu plików forum na serwer kopiowałem też pliki contentu i dopiero odpalałem instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sprawdź na innej instalacji. Bo to na pewno żaden standardowy błąd. A jeśli nadal wystąpi to tylko kontakt z IPSem Cię poratuje, bo ja w plikach i logice IP.Content grzebać znów nie zamierzam. :icon_confused:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo ściągnięte paczki instalacyjne, nowa baza danych, inny folder forum.. a błąd ten sam.. Ale jak to jest polski wyraz to nie chce mi się wierzyć że to wina złego contentu.. coś pewnie u mnie siedzi na rzeczy :/

Pisać do nich raczej nie będę bo się nie dogadam, tak więc pozostaje przeżyć tą jedną opcję mniej.

Jak kiedyś wpadnę o co chodziło to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A ja chyba już wiem - napisz skąd masz spolszczenie.

P.s. to jest, ale nie musi być polski wyraz. Ranking w ang. też jest.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to zgłoś do IPSu w trackerze. Wydadzą fixa lub nową wersję. Oczywiście ja bym wcześniej przejrzał zgłoszenia czy ktoś już Cię aby nie ubiegł.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Lepiej tutaj: http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ip-content/

I widzę, że już ktoś to zgłosił: http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ip-content/tags-search-result-in-driver-error-r39610 - rozwiązanie masz w pierwszym komentarzu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.