Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ogólnie o IP.board


cosmialo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zarejestrowałem się na tym forum, aby uzyskać kilka informacji na temat tego forum itd.

Dostałem za zadanie zorientować się w temacie, czy jest możliwość połączenia systemu logowania na forum, blogi z jakiejś strony www.

Czy np. jest możliwość takiej integracji, że człowiek loguje się na mojej stronie i jeśli wejdzie na forum to zostanie on automatycznie zalogowany na login pod którym zalogował się na swojej stronie www (czyli de facto pomijamy rejestracje i logowanie na forum). To samo pytanie tyczy się bloga.

Czy ktoś robił już taki system i czy jest on możliwy, i ile np. mniej więcej czasu trzeba poświęcić, aby uzyskać pożądany efekt?

PS - licencja na te produkty jest roczna/miesięczna?

Z góry dziękuje za informacje, i z góry przepraszam za możliwe banalne pytania, ale muszę szybko przygotować ofertę klientowi i ufam, że na forum dowiem się najwięcej.

Pozdrawiam,

cosmialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witam,

Twój temat przenoszę do rozmów ogólnych o IP.Board.

Odnośnie integracji - najnowszy IP.Board, czyli ten aktualnie tworzony jest tak zbudowany by integracja z innymi skryptami była możliwie jak najprostsza. Są już nawet dostępne gotowe mostki do połączenia z, co w Twoim przypadku jest super, np. WP lub Joomla! Oto linki:

Natomiast kwestie licencji bardzo dobrze wyjaśniłem w moim poradniku pod adresem: Zakup licencji IP.Board lub innego dodatku.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

A co z API dla CMS'ów autorskich, a nie takich publicznych jak Joomla, WP czy Drupal.

Czy jest/będzie takie narzędzie, które umożliwi tylko jedne logowanie do serwisu www zamiast do 3 z osobna (www, forum, blog).

Macie jakąś wiedzę na ten temat? Czy wtedy jestem zdany na siebie i muszę sam kombinować i pisać taki skrypt pod swojego cmsa?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Możesz użyć do tego IP.Converge, ten moduł ma za zadanie właśnie ułatwić integrację dowolnego skryptu z IP.Board.

Podałem wyżej linki do niego oraz do gotowych mostków. Oczywiście taki mostek do innego skryptu należy napisać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integrował ktoś z Was już taki system do własnego CSM-a? Ile mniej więcej czasu Wam to zajęło?

Czy to bardziej złożony problem (nie znam kodów IP.Board), czy raczej prosta (czli średnio zawaansowana) sprawa?

Przepraszam za marudzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeszcze nie miałem przyjemności wprowadzać nic takiego w życie. Patrząc po kodzie mostka do WP to jest sporo roboty.

Istnieje również dokumentacja do IP.Converge w razie problemów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.