Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Projekt bazy danych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie jak parę osób wie, tworzę tzw. moduł Forum Gold do wymiany wirtualnej waluty dla gier Online. Wykryto ostatnio poważny błąd związany z systemem płatności, ale nie o tym. Muszę napisać projekt bazy danych, opiszę o ocb poniżej.

Muszę pobrać wszystkie możliwe transakcje ( dodam je via ACP znając strukturę bazy ), podział je na przelewy i SMS ( DotPay ), więc nie da się tego zrobić w jednej tabeli, dlaczego? Czy przelew wymaga posiadanie numeru SMS czy wiadomości? Nie sądzę i pola w DB już są wypełnione NULL'ami. Myślałem, aby pobierać via klucze dane z tabel dotyczących SMS i np. innych operatorów? DotPay to na razie standard, ale nie wiele różni się od innych operatorów, mimo to np. muszę pobrać regulamin inny lub umowę lub nazwa, którą user może wybrać podczas wybierania operatora.

Pozdrawiam,

Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

KK, ale tabelę do transakcji mam gotową :-) Chodzi o sposób ich prezentacji i wyboru. W jednej funkcji prezentuję 2 tabelki - pierwsza to przelewy, a druga to SMS'y. Następnie jeżeli użytkowników:

  • Przelewy - pokazuje mu informacje ( kwota, FG, operator, komentarz ) i zostaje przekierowany na DotPay
  • SMS'y - pokazuje mu informacje ( kwota, FG, operator możliwy do wyboru, komentarz ) i pokazuje mi się pole do wpisania kodu

Co to daje? To, że do prezentacji 2 tabel muszę zrobić LEFT JOIN do jednej z tych tabel. Nie wiem czy to dobry pomysł, wtedy właśnie miesza się wszelki syf w bazie danych ( NULL ), a chciałbym tego ominąć. Wg. mnie powinienem iść w ten deseń:

Tabela ibf_operators:

oid | operator_name | operator_desc

Tabela ibf_transfers:

tid | fg | price | status | comment | date |

Ale wtedy układ SMS się robi podobny? Teraz rozumiesz o co mi chodzi? Chciałbym to zamknąć prezentację w 1 zapytaniu, aby odwoływał się jedynie do kluczy w danych tabelach i z nich pobierał dane. Informacje o operatorach będą mi potrzebne dopiero w potwierdzeniu, ponieważ tam będzie ComboBox ( z C# :-) ) i w nim lista możliwych operatorów i na tej zasadzie dostarczał odpowiednich danych do strony z potwierdzeniem. A na dodatek w nie dalekiej przyszłości planuje dodać obsługę telefonów domowych, ułatwiłoby mi to pracę, jeżeli bazy nie trzeba by od nowa robić :-)

Pozdrawiam!

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.