Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Brak licencji w Client Area


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez GrzegorzOwczarek,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj (ok. 15 minut temu) chciałem zalogować się do Client Area i miałem problem typu zła nazwa użytkownika lub błędne hasło (wszystko na 100% było dobrze wpisywane). Potem wpadłem na pomysł żeby sprawdzić czy da się odzyskać hasło. - Nie dało się, ponieważ wyskoczyła informacja że dane konto nie istnieje co mnie bardzo zdziwiło i zaniepokoiło. W końcu udało mi się odzyskać hasło przez przypomnienie, lecz gdy zalogowałem się do Client Area to licencja wyparowała, zero śladu, nie ma nic. Napisałem email do www.invisionpower.com co jest grane i czekam na odpowiedź.

Proszę o pomoc. Mieliście też taki problem? Dodam że wszystko wcześniej było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nigdy nie rozumiem takich tematów - nikt oprócz IPSu nie jest Ci w stanie udzielić dobrej odpowiedzi. Pisałeś do nich w tej sprawie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiem takich tematów - nikt oprócz IPSu nie jest Ci w stanie udzielić dobrej odpowiedzi. Pisałeś do nich w tej sprawie?

 

Tak, napisałem email do nich.

 

Napisałem email do www.invisionpower.com co jest grane i czekam na odpowiedź.
Edytowane przez GrzegorzOwczarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to elegancko. My sobie możemy gdybać, ale u nich nic nie ginie w bazie i na koncie. ;) Może to jakiś bug w IP.Nexusie, który jednak dla mnie nadal jest świeżym produktem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki był klucz licencyjny. - ciekaw jestem czy oni myślą że ja takie coś pamiętam.

 

Klucz łatwo znaleźć w bazie danych, jeśli masz jakieś archiwalne zrzuty to znajdziesz bez problemu w nich.

 

W tym rzecz że jeszcze nie użyłem licencji (była nieaktywna) i chciałem ją aktywować w ten piątek. - nie wiem czy o to chodziło.

Na chwile obecną odpisali mi że poprzedni właściciel napisał do nich że została skradziona mu licencja a support odpisał mi że to ja ukradłem poprzedniemu właścicielowi licencję. Wysłałem im wszystkie potrzebne dowody że licencję kupiłem przez serwis allegro.pl . Na chwilę obecną czekam na ich odpowiedź. Jak myślicie jest możliwość odzyskania tej licencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Znów wałki na używanych licencjach. Generalnie mogą nie znać allegro lub nie uznać takiej transakcji. Transferowałeś licencję poprzez narzędzie w panelu IPSu czy dostałeś dane do konta? Jak drugi przypadek to może być problem.

 

P.s. kto jest takim sprzedającym? Jest u nas na forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wałki na używanych licencjach. Generalnie mogą nie znać allegro lub nie uznać takiej transakcji. Transferowałeś licencję poprzez narzędzie w panelu IPSu czy dostałeś dane do konta? Jak drugi przypadek to może być problem.

 

P.s. kto jest takim sprzedającym? Jest u nas na forum?

Licencji nie transferowałem. Dostałem dane i je zmieniłem (email i hasło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to serio może być problem. Najlepiej byłoby transferować, jako oficjalne narzędzie IPSu do takich spraw, a nie nieoficjalne i obarczone ryzykiem przekazanie danych.

Nie wiedziałeś o takiej możliwości czy chciałeś przyoszczędzić?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to serio może być problem. Najlepiej byłoby transferować, jako oficjalne narzędzie IPSu do takich spraw, a nie nieoficjalne i obarczone ryzykiem przekazanie danych.

Nie wiedziałeś o takiej możliwości czy chciałeś przyoszczędzić?

Wiedziałem o takiej możliwości, ale nie miałem wtedy środków na transfer i konta PayPal żeby przetransferować licencję. (25$ po ulicy nie chodzi :)) A nawet jeśli bym ją przetransferował to wtedy pierwszy właściciel nie mógłby jej odzyskać?

W dalszym ciągu support nie odpowiedział.

Na początku rozmowy z supportem pisałem z Collin S. a potem (aktualnie) z Lindy T.

Edytowane przez GrzegorzOwczarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Coliin idzie na pierwszy ogień. Lindy to zarząd, więc sprawę traktują poważnie.

Odnośnie transferu - wtedy byłoby OK. Wszak to ich oficjalne narzędzie do takich właśnie operacji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coliin idzie na pierwszy ogień. Lindy to zarząd, więc sprawę traktują poważnie.

Odnośnie transferu - wtedy byłoby OK. Wszak to ich oficjalne narzędzie do takich właśnie operacji.

Ale gwarancji że pierwszy właściciel nie odzyska licencję nawet po przetransferowaniu nie mam? Chyba jedynym i najlepszym sposobem jest kupić nową licencję prosto od invisionpower.com za 175$.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Po transferze raczej nie ma możliwości odzyskania licencji, gdyż taki transfer nie robisz Ty, jako kupujący, a on jako sprzedający, więc de facto zgadza się na regulamin i postanowienia, że taka operacja jest wiążąca dla obu stron.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną odpisali mi że poprzedni właściciel napisał do nich że została skradziona mu licencja a support odpisał mi że to ja ukradłem poprzedniemu właścicielowi licencję. Wysłałem im wszystkie potrzebne dowody że licencję kupiłem przez serwis allegro.pl .

 

Kwestią zasadniczą jest zatem to czy kupiłeś licke od rzeczywistego właściciela, czy od kogoś kto mu tą licencje ukradł.

Jeśli kupiłeś od złodzieja, to możesz już się pożegnać i z kasą i z licencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną odpisali mi że poprzedni właściciel napisał do nich że została skradziona mu licencja a support odpisał mi że to ja ukradłem poprzedniemu właścicielowi licencję. Wysłałem im wszystkie potrzebne dowody że licencję kupiłem przez serwis allegro.pl .

 

Kwestią zasadniczą jest zatem to czy kupiłeś licke od rzeczywistego właściciela, czy od kogoś kto mu tą licencje ukradł.

Jeśli kupiłeś od złodzieja, to możesz już się pożegnać i z kasą i z licencją.

W takim przypadku (jeśli tak jest/jeśli tak okaże się) sprawę zgłoszę do allegro i odpowiednich organów ścigania.

Ale zdaje mi się że osoba, od której kupiłem licencję była pierwszym właścicielem, ponieważ z tego co pamiętam napisał mi to a ja poprosiłem o napisanie tego w opisie przedmiotu na allegro przed zakupem.

Edytowane przez GrzegorzOwczarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Sprawa wygląda następująco.
Skontaktowałem się z drugim właścicielem licencji i opisałem jak sprawa wygląda. (ja jestem trzecim właścicielem - byłem)

Drugi właściciel licencji skontaktował się z pierwszym właścicielem licencji (są to koledzy) i opisał mu jak sprawa wygląda.
Pierwszy właściciel nic nie odpisał, zignorował prośbę oddania licencji. Ogólnie unika kontaktu.  :ph34r: 

Sprawa jest rozwiązywana polubownie z drugim właścicielem bez serwisu allegro i organów ścigania. (drugi właściciel sprzedał mi licencję)
Pieniążki za licencje już odzyskałem prawie całe. :)

Support dalej milczy, ticket zamykam.

Taka rada na przyszłość dla osób, które chcą kupić używaną licencję. - lepiej kupić nową. - jak dobrze pamiętam to były słowa P. DawPi.

 

 

Temat można zamknąć.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.