Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

facebook api graph i IP. Board


Kuchar
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Kuchar,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Kiedy wrzucam linki forum na silniku IP. Board na facebooka nie wczytuje zdjęć zawartych na danej stronie. Szukam rozwiązania w facebook api graph. Jak Wy się z tym uporaliście? Przykładowo kiedy wrzucam www.traderzy.pl nie wczytuje żadnych obrazków czy też loga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ustawione logo do ładowania na FB? Mowa o pliku meta_image.png.

 

Z tego co widzę to meta_image.png to logo IP.Board więc pewnie nie mam. Jednak zmierzam do tego aby automatycznie zczytywało wszystkie zdjęcia z danej strony, da się? A ewentualnie jak ustawić logo do ładowania na FB? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Możesz posiłkować się linkami do FB, gdzie to wygląda tak jak chcesz (może być inne forum, byleby IP.Board), bo nie do końca rozumiem, co Ty tam chcesz wczytywać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://scr.hu/0yf0/8u1iz  - plik mam załadowany jednak nie pobiera go. Coś źle robię? 

Zachowałeś takie same rozmiary tej grafiki? Coś mi świta że było ograniczenie co do wielkości. Może dlatego jej nie pobiera.

 

Rozmiary są odpowiednie - przynajmniej powinny być bo plik jest standardowy z IP Boarda. ich logo. W folderze /master również jest umieszczony ale nic z tego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z 50x50 jednak nic nie działa. Zainstalowałem szablon na nowym boardzie i hula zatem gdzieś "coś" mam, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dodatkowo uruchomiłem portal, który wrzucając na facebooka z poszczególnymi artykułami chciałbym aby zdjęcie wgrane do artykułu było zdjęciem tytułowym przy wpisie facebookowym. Wiecie jak to ustawić? Portal to: http://www.traderzy.pl/page/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Możesz posiłkować się linkami do FB, gdzie to wygląda tak jak chcesz (może być inne forum, byleby IP.Board), bo nie do końca rozumiem, co Ty tam chcesz wczytywać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z 50x50 jednak nic nie działa. Zainstalowałem szablon na nowym boardzie i hula zatem gdzieś "coś" mam, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dodatkowo uruchomiłem portal, który wrzucając na facebooka z poszczególnymi artykułami chciałbym aby zdjęcie wgrane do artykułu było zdjęciem tytułowym przy wpisie facebookowym. Wiecie jak to ustawić? Portal to: http://www.traderzy.pl/page/index.html

 

Dawid, chciałbym aby zdjęcia, które są w danym artykule wczytywało na fb przy wrzucaniu linku z niego. Poza tym cały czas mam problem z pojedynczym logiem, którego nie wczytuje w ogóle. Link invisionize.pl wklejając na fb generuje logo invisionize - u mnie kompletnie nic, a nie wiem gdzie szukać przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobra, logo to jedna sprawa, a to wczytywanie artykułu i zdjęć z niego to co innego - więc pytam o to drugie - gdzie to widziałeś? Na jakiej stronie FB, że wczytuje zdjęcia z forum opartym na IP.Board? Bo wiesz, to że Ty chcesz to nie znaczy, że FB ma zaimplementowaną taką funkcję - o to się rozchodzi, nie o skrypt forum, a to jak FB parsuje sobie takie wiadomości. Jeśli w nim nie ma takiej funkcji to nic z tym raczej nie zrobisz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, logo to jedna sprawa, a to wczytywanie artykułu i zdjęć z niego to co innego - więc pytam o to drugie - gdzie to widziałeś? Na jakiej stronie FB, że wczytuje zdjęcia z forum opartym na IP.Board? Bo wiesz, to że Ty chcesz to nie znaczy, że FB ma zaimplementowaną taką funkcję - o to się rozchodzi, nie o skrypt forum, a to jak FB parsuje sobie takie wiadomości. Jeśli w nim nie ma takiej funkcji to nic z tym raczej nie zrobisz.

 

Ok, dlatego pytałem czy idzie to zrobić. Jeśli nie to pozostaje jeden temat wczytywanie loga. Nie wiesz co może być powodem, iż u mnie to nie pracuje należycie? 

 

ipslink.pl masz na IP. Content prawda? http://scr.hu/0yf0/9uw63 - chodziło mi o to żeby podobnie jak Tobie wczytywało thumbnail więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiem jak FB sobie to dobiera, ale sprawdź taką prozaiczną rzecz jak ... nazwa loga. ;) Zmień obecną na logo.png na przykład i wtedy spróbuj tej funkcji na FB.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak FB sobie to dobiera, ale sprawdź taką prozaiczną rzecz jak ... nazwa loga. ;) Zmień obecną na logo.png na przykład i wtedy spróbuj tej funkcji na FB.

 

Takich tematów najbardziej nie lubie. Cholera wie o co chodzi... logo.png czy meta_image.png - nie ma znaczenia - nie działa.Coś gdzieś jest innego spieprzonego, tylko doszukać się takich detali  to jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie


Ponad miesiąc zabawy i suzkania błędu. Dla podsumowania dla innych użytkowników błąd tkwił w Admin CP under System -> System Settings -> Social Media and Sharing. Nie miałem ustawionej grupy odpowiedniej w Social Media i dlatego nie ściągało. 

 

Temat rozwiązany. Dzięki!
 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.