Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dziwny problem z instalacją Win XP


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj u koleżanki miałem wgrać windowsa XP (bo ktoś jej wgrał 7 na starego kompa który tego nie uciąga). Teraz ma win 7 i normalnie czyta go z dysku itd. Gdy ruszę z płyty instalacyjnej win xp i przechodzę do kroku z wybraniem partycji to w okienku z wyborem pisze że nie ma żadnej partycji i nie ma gdzie tego zainstalować (tak jakby nie było dysku). Dysk jest sata i nie ma żadnych zworek. W biosie mogę ustawić master jako

  • 1
  • 2
  • 3
  • itd aż do liczby 39
  • cd/dvd
  • auto
  • not installed

Więc nie moge nawet ustawić aby master był HDD (przy ustawieniu auto widnieje "not installed)

Na primary (w biosie) widnieje nazwa napędu.

 

Pierwszy raz widzę taką sytuacje :o

 

Aha jeszcze jak podłączony był pendriwe to w okienku z wyborem partycji wyskoczyła mi tylko do wyboru partycja pendrive.

 

Spotkał sie ktoś z czymś takim?

 

 

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyłącz raid w biosie.

Przeszukałem cały bios i nie znalazłem niczego z nazwą raid :(

 

 

bios > integrated peripherals powinieneś mieć onchip/onboard sata type/mode i tam powinny być opcje jak legacy/native ide, na którejś powinno zaskoczyć

Jest coś takiego jak (piszę to z pamięci więc mogę coś poprzekręcać w nazwach)

Onchip sata ide

Onchip sata pata

 

Te dwie opcje są na Enabled

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle tego nie odbierz, ale dziwię się że a takim problemami nie zgłaszasz się na fora komputerowe tylko na IZE. Tam byś miał to rozwiązane w pierwszym poście ;) 

Muszę chyba o swoim problemie  z DPF napisać na tym forum babskiesprawy.pl  :icon_surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na takich forach jak IZE to nie dziwię się, że nikt ci nie odpisał :D 

 

nie wiem czy wiesz i zdajesz sobie sprawe ze na forach sa rozni ludzie i webmasterzy tez moga znac sie na hardware

 

Nie wiem , ale wiem, że na tym forum połowa userów to ludki z for komputerowych, admini, modzi etc.  i pewnie coś tak łykli wiedzy ;) 

 

Nie ma co ciągnąc tego tematu. 

Powodzenia w rozwiązywaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefcio1

A może wgrać najnowszą wersję biosa jeżeli takowej nie posiadasz i wtedy spróbować to zainstalować?

Jeśli to nie pomoże, to zapraszam na forum o tematyce informatycznej, tam na pewno pomogą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na takich forach jak IZE to nie dziwię się, że nikt ci nie odpisał :D

 

nie wiem czy wiesz i zdajesz sobie sprawe ze na forach sa rozni ludzie i webmasterzy tez moga znac sie na hardware

 

Nie wiem , ale wiem, że na tym forum połowa userów to ludki z for komputerowych, admini, modzi etc.  i pewnie coś tak łykli wiedzy ;)

 

Nie ma co ciągnąc tego tematu. 

Powodzenia w rozwiązywaniu problemu.

 

Co do pierwszego zdania to zawsze trzeba spróbować bo nóż, widelec ktoś miał już taki problem ;)

@Edit - Robisz ze mnie "mało inteligentnego" czy chcesz zaświrować wiedzą na temat forów komputerowych....

Ktoś Ci powiedział że nikt mi nie odpisał? Odpisali mi prawie wszędzie gdzie napisałem.

Ah no tak. Przepraszam że Cię nie poinformowałem o tym... :bleh:

 

Napisałeś "połowa userów to ludki z for komputerowych, admini, modzi" a tym samym sam sobie przeczysz :blink:

 

Dzięki :)

 

 

 

PS. Problem rozwiązałem w troche prymitywny sposób (wsadziłem zamiast dysku sata, dysk "zwykły" i poszło). Można zamknąć.

PS2. Dzięki za pomoc (jakąkolwiek) :)

Edytowane przez Mdx91

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyłącz raid w biosie.

Przeszukałem cały bios i nie znalazłem niczego z nazwą raid :(

 

 

bios > integrated peripherals powinieneś mieć onchip/onboard sata type/mode i tam powinny być opcje jak legacy/native ide, na którejś powinno zaskoczyć

Jest coś takiego jak (piszę to z pamięci więc mogę coś poprzekręcać w nazwach)

Onchip sata ide

Onchip sata pata

 

Te dwie opcje są na Enabled

 

Tu miałęs rozwiazanie ;)

Dajesz pata na disabled i smiga ;)

kilka lat temu miałem z tym problem.

Bedziesz miał na przyszłosc :P

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh miałem nie ciągnąć tematu, ale ... 
Masz wybiórczą zdolność czytania. O sarkazmie też pewnie nie słyszałeś. 
Zacytuję jeszcze raz 
 

Źle tego nie odbierz, ale dziwię się że a takim problemami nie zgłaszasz się na fora komputerowe

 
A teraz najzabawniejsze 
 

Nie wiem , ale wiem, że na tym forum połowa userów to ludki z for komputerowych, admini, modzi etc.  i pewnie coś tak łykli wiedzy  ;)

Nikt z widzą nie odpowie ci na tym forum bo będą szkodzić swoim forom. To strasznie dosadnie powiedziane ale tak.

 

Pisałeś na FPC lub tweaksie? Tam ci pewnie pomogą bo rada Prizmo ( bez obrazy) nie jest dobrą radą, a także nie jest dobrym rozwiązaniem twój sposób zw zmianą dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na FPC lub tweaksie? Tam ci pewnie pomogą bo rada Prizmo ( bez obrazy) nie jest dobrą radą, a także nie jest dobrym rozwiązaniem twój sposób zw zmianą dysku.

 

 

 

A ty jako zwykły szary user zamiast wygłaszać swoje zacne "wymowy",po prostu byś pomógł koledze w problemie,a nie udawał jako to nie obytego w temacie.

Zapewne miał wpaść do ciebie na forum i napisać ?

Zamiast pomóc było by po problemie,lepiej drążyć przegaduszki na poziomie Gimnazjum. 

ech żałosne.

Z mojej strony koniec off topu.

  • Lubię to 1

"Ale ja mam oryginalny klucz patrz!"

http://scr.hu/1p4s/in3pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładasz temat z problemem komputerowym, to wypada podać jego pełną specyfikację. Jaka to płyta, jaki dysk, jaki bios.... Rozwiązań jest kilka.

 

1. Wejdź do biosa , poszukaj opcji od dysków , wyłącz AHCI , ustaw go jako IDE w biosie i spróbuj zainstalować system. Jeśli to nie pójdzie to:

 

2. Jako że XP nie ma sterowników SATA we własnej instalce, musisz je dograć z dyskietki, lub jeśli nie masz napędu FDD:

 

3. Za pomocą nLite zintegrować je z systemem. Albo:

 

4. Tak jak zrobiłeś - załatwić zwykły dysk IDE jako partycję systemową i będzie śmigać. Ja tak mam u siebie :)

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prizmo agresywny jesteś. Pomogłem koledze radą by pisał na forum, które się specjalizuje w tematyce ;) Ciężko to zrozumieć? 

 

 

PS jurii( tak poza walką w temacie ) jest  jeszcze jedno poprawne rozwiązanie  :D . teraz wywołam wilka z lasu. Macsch na 200 % wie jakie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu miałęs rozwiazanie ;)

Dajesz pata na disabled i smiga ;)

kilka lat temu miałem z tym problem.

Bedziesz miał na przyszłosc :P

 

 

Ruszyło troche dalej ale i tak dysku nie wyszukało ;) Dzięki i tak :)

 

 

Nikt z widzą nie odpowie ci na tym forum bo będą szkodzić swoim forom. To strasznie dosadnie powiedziane ale tak.

 

To że Ty dbasz (za przeproszeniem) o tylko dupsko własnego forum to nie znaczy że ktoś nie miałby się podzielić wiedzą na innym forum (nawet o innej tematyce).

 

Pisałeś na FPC lub tweaksie? Tam ci pewnie pomogą bo rada Prizmo ( bez obrazy) nie jest dobrą radą, a także nie jest dobrym rozwiązaniem twój sposób zw zmianą dysku.

 

Jutro powinno zaindeksować Google moje tematy (albo już to zrobiło). Wpisz "Błąd odczytu dysku (sata)". Ty w ogóle czytasz cały temat czy wyrywasz teksty z kontekstu?

I bardzo proszę o uzasadnienie czemu zmiana dysku nie jest dobrym rozwiązaniem?

 

Przytoczę jeszcze moje słowa co do pierwszego zdania:

Napisalem dzisiaj temat na chyba wszystkich forach komputerowych.

 

I jeszcze ostatnie słówko do @dar55

 

Pomogłem koledze radą by pisał na forum, które się specjalizuje w tematyce ;) Ciężko to zrozumieć?

Trochę ciężko bo tak jak pisałem wcześniej na forum dla webmasterów nie siedzą tylko i wyłącznie webmasterzy (do tego każdy może mieć inną, obszerną wiedzę). Wiem że nie napisałem na Twoim forum i bardzo mi przykro... :)

Hmm... skoro prowadzisz forum komputerowe powinieneś się na tym dobrze znać a w tym temacie nie napisałeś nic pożytecznego... chyba moje słowa trochę wyżej nabierają większego sensu :P

 

 

A teraz co do tematu i do innych zainteresowanych ;)

 

Jeśli zakładasz temat z problemem komputerowym, to wypada podać jego pełną specyfikację. Jaka to płyta, jaki dysk, jaki bios.... Rozwiązań jest kilka.

Wiem, wiem sorki ale wyleciało mi z głowy pisać konfiguracje

 

1. Wejdź do biosa , poszukaj opcji od dysków , wyłącz AHCI , ustaw go jako IDE w biosie i spróbuj zainstalować system. Jeśli to nie pójdzie to:

 

2. Jako że XP nie ma sterowników SATA we własnej instalce, musisz je dograć z dyskietki, lub jeśli nie masz napędu FDD:

 

3. Za pomocą nLite zintegrować je z systemem. Albo:

 

4. Tak jak zrobiłeś - załatwić zwykły dysk IDE jako partycję systemową i będzie śmigać. Ja tak mam u siebie :)

 

Ad. 1. W tym rzecz że tego w biosie nie ma ale jest pod tab (ale to już inna bajka bo problem rozwiązany)

 

Ad. 2. Czytałem o tym ale nie mam nagrywarki ani stacji dyskietek :/

 

Ad. 3. To samo co wyżej ;)

 

Ad. 4. To jedyny najszybszy sposób :)

  • Lubię to 1

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.