Jump to content

Hosting dHosting.pl - 1015% rabat! Zwiększamy rabat!

adrian218

Użytkownik
 • Content Count

  911
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

adrian218 last won the day on May 1

adrian218 had the most liked content!

Community Reputation

57 Dobra

About adrian218

 • Rank
  użyszkodnik
 • Birthday 06/21/1994

Kontakt

 • Gadu Gadu
  15854100

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Słupsk

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.4.x

Recent Profile Visitors

11,023 profile views
 1. Ok to tak, chcę sobie w widoku tematu dodać obrazek który będzie nawiązywał do tematyki tematu. Oczywiście obrazek będzie załączany podczas dodawania nowego tematu w danym dziale. Więc jak narazie , stworzyłem widget, który ma mi dodać obrazek na sztywno obok nazwy tematu. Zrobiłem zaczep do bitu, który odpowiada za wyświetlanie widoku forum. Odniosłem się do selectora, i po nim dodałem wyświetlanie obrazka. Według mojej logiki teraz na sztywno powinien pojawić się tam obrazek, no chyba że źle myślę. I moje zagwostki dotyczą też tego czy widget mi to ogarnie. Skoro to ma mieć nowe pole z możliwością dodania obrazka podczas wyboru tematu , to ten obrazek musi się gdzieś zapisywać logiczne. IPS pewnie posiada klasę która to umożliwia. Z tego co widzę baza danych nie będzie potrzebna. Wystarczy dodać obrazek według mnie oczywiście , prz zakładaniu tematu obrazek dostanie id 1 i pewnie , w widoku forum z tematem muszę się odnieść do niego poprzez jego id , i tutaj właśnie wracamy do hooka ale gdy to napisałem chyba sam sobie odpowiedziałem, że do tego będzie mi potrzebna mi aplikacja no chyba że w 4 hooki są tak skonstruowane, że podoła ?
 2. Co rozumiem pod hasłem nowe pole ? Chodzi mi o dodanie obrazka który będę sobie wybierał , podczas dodawania tematu i on mi się tam pokaże. Resztę zaczepienia w sensie. Jak na razie wybrałem sobie selector, pod którym ma dodać obrazek po lewej obok tego. Czyli musze jakoś inaczej się zaczepić żeby tam był obrazek ? hmm muszę widać trochę więcej nad tym posiedzieć i nawet nie wiem czy hook mi pozwoli zrobić to co chce. Bo oprócz tego zostaje, wtedy dodanie pola w widoku tematu , które będzie ostylowane w hooku , i dodane po selectorze, czyli pewnie jeszcze baza danych czli hook nie da rady jak rozumiem ?
 3. Witam próbuje sobie zrobić rozszerzenie które w widoku forum doda mi nowe pole z edycją poczas zakładania tematu. I tu pojawia się mój problem czy jestem w stanie osiągnąć to za pomocą wigetu, Jak narazie co mam to utworzyłem nowy widget znalazłem tak mi się wydaje bit odpowiedzialny za wyświetlanie listy tematów w danych forum forum display. I teraz chciałbym dodać tam pole to jak bym mniej więcej rozumiał no chyba. że się mylę to proszę o poprawienie mnie. Przy wybraniu bitu forumdisplay i dopisaniu się do \IPS\Theme\class_forums_front_forums mam takie coś : https://prnt.sc/sf9svp Próbuje dodać jak widać hooka, który w tym bicie odniesie się do bitu forum i po wybranym div doda tam obrazek. Tak to wygląda w trybie dev : https://prnt.sc/sf9vnc I tu moje pytanie co robię , źle czy hook tego nie da rady ogarnąć tylko aplikacja. Bo po zrobieniu tego powinienem mieć w tym miejscu obrazek ? Czy ja źle czytam doc do ipb ? https://prnt.sc/sf9wyh 0wdfsdfdsfdssdfsdf
 4. @DawPi mógłbyś doradzić jakaś prosta aplikacja, żeby podejrzeć sobie jak to od środka wygląda ?
 5. Witam tak sobie uczę ipb pod względem aplikacji I Doszedłem do formularzy: https://invisioncommunity.com/developers/docs/other-features/forms/overview-of-the-ips4-form-helpers-r57/ Mam , domyślny kontroler który po przejściu w link ma wyświetlać formularz. Czyli według dokumentacji, wrzucam do kontrolera coś takiego : $form = new \IPS\Helpers\Form; $form->add( new \IPS\Helpers\Form\Text('name') ); if ( $values = $form->values() ) { } \IPS\Output::i()->output = $form; a w pliku aplikacja.phtml. Muszę to jakoś wywołać czy to jest błędny tok myślenia ?
 6. Jakoś udało mi się sprawić. że tryb developera działa tylko teraz w wiki ipsu przy pluginie hello word jest taka wzmianka na początku: https://prnt.sc/s96adu
 7. Troszeczkę nie po drodze mi z racji posiadania własnego serwera w sieci domowej na osobnym pc. Ale sprawdze jeszcze wamp czy to aby nie wina mojej konfiguracji i dam znać.
 8. Tak to świeże forum. @DawPi nie masz może pomysłu co może wadzić ?
 9. Wersja PHP to jak na screenie: Co do znaków wszystko, ok serwer stoi na debianie. Konfiguracja wydaje się poprawna nez trybu dev działa wszystko ok. Co do znaków , sprawdziłem jeszcze z poziomu debiana i wszystko się zgadza już drugi dzień się zastanawiam gdzie jest błąd.
 10. A co ma do tego sytuacja w stanach skoro z tego co wiem po płatności licencja przedłuża się automatycznie.
 11. Tak dokładnie, ips mi tego nie sprawdzi bo bawię się na localu . Więć troszeczkę stanąłem w miejscu.
 12. Tak dokładnie wrzuciłem i po dodaniu do constant.php mam, takie info jak w pierwszym wątku.
 13. Enabling Developer Mode Follow these steps to enable Developer Mode on your installation: Download the Developer Tools, making sure you download the correct version for the version of IPS Community Suite you are using. Developer Tools for pre-release versions may be available, so you may need to download an older version from the "Previous Versions" section. Extract the developer tools and move them to where IPS Community Suite is installed, merging with the existing files. There is a root "dev" folder, and "dev" folders for each application. If you do not have every IPS Community Suite application installed, you should delete the folders you don't need from the Developer Tools folder before copying. The presence of Developer Tools for uninstalled applications may cause errors. If you do not already have a constants.php file in the root folder of your installation, create one. Add the following line to your constants.php file: <?php define( 'IN_DEV', TRUE ); For more information on how to use the tools which become available when Developer Mode is enabled, and for more information on developing for the IPS Community Suite, see the developer documentation.
 14. /* Loop methods */ $hasNonAbstract = FALSE; $hasNonStatic = FALSE; foreach ( $reflection->getMethods() as $method ) { if ( \substr( $method->getDeclaringClass()->getName(), 0, 3 ) === 'IPS' ) { /* Make sure it's not private */ if( $method->isPrivate() ) { trigger_error( "{$classname}::{$method->name} is declared as private. In order to ensure that hooks are able to work freely, please use protected instead. (PHP Coding Standards: Functions and Methods.4)", E_USER_ERROR ); } /* We need to know for later if we have non-abstract methods */ if( !$method->isAbstract() ) { $hasNonAbstract = TRUE; } /* We need to know for later if we have non-static methods */ if( !$method->isStatic() ) { $hasNonStatic = TRUE; } /* Make sure the name follows our conventions */ if( !preg_match( '/^_?[a-z][A-Za-z0-9]*$/', $method->name ) // Normal pattern most methods should match and !preg_match( '/^get_/i', $method->name ) // get_* is allowed and !preg_match( '/^set_/i', $method->name ) // set_* is allowed and !preg_match( '/^parse_/i', $method->name ) // parse_* is allowed and !preg_match( '/^setBitwise_/i', $method->name ) // set_Bitiwse_* is allowed and !in_array( $method->name, array( // PHP's magic methods are allowed (except __sleep and __wakeup as we don't allow serializing) '__construct', '__destruct', '__call', '__callStatic', '__get', '__set', '__isset', '__unset', '__toString', '__invoke', '__set_state', '__clone', ) ) ) { trigger_error( "{$classname}::{$method->name} does not follow our naming conventions. Please rename using only alphabetic characters and camelCase. (PHP Coding Standards: Functions and Methods.1-3)", E_USER_ERROR ); } } } I nic mi to nie mówi , kawałek kodu wziąłem z githuba, z nulledu ipb aż ciekawe że jest tam sobie , i porównałem ze swoim i niby to samo , może to że działam na localu ma jakiś wpływ ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.