Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Raporty różnicowe szablonów - jak to działa?


mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo co zrobiłem update z 3.3.4 na 3.4.3, a już wyszła wersja 3.4.4..
Oczywiście spędziłem cały weekend, żeby dostosować rzeczy ze starej skórki do nowej... A teraz widzę, że pod oficjalnym postem jest wygenerowany jakiś raport różnic w szablonie i znów mam rzeźbić, czy co?

W ACP  w stylach jest niby coś takiego jak Uruchom raport różnicowy, ale w ogóle nie rozumiem idei tego narzędzia. Według mnie, powinno ono wygenerować różnice, i zmerdżować nowe ze starym.
Ale tu pojawiają się zawiłości...

Moja domyślna skórka 3.4.3 (z dalszymi zmianami, które wprowadzałem do niej) wyrzuca mi kilka plików i informuje w niektóych z nich o konfliktach... Cokolwiek to znaczy.
Na chłopski rozum, zaznaczam taki plik z konfliktem i wybieram mu opcję "Automatyczne łączenie: nowy styl wygrał"... A potem jeszcze raz zaznaczam konfilktowy element (już niby bez konfilktu) i daję mu zapisz zmiany. (swoją drogę, trochę to dziwne, że pola select trzeba użyć na jednym polu dwa razy).

I co się dzieje? Nic. Przechodzę do tego bitu, sprawdzam wprowadzone zmiany - nic się nie zmieniło.

W takim razie generuję raport jeszcze raz (o dziwo znów pokazuje konflikt na poprawionym elemencie) i tym razem wybieram opcję "automatyczne łączenie: styl użytkownika wygrał", "zapisz zmiany".

d*pa, ta opcja też nic nie daje. To narzędzie ma czemuś służyć, bo nie rozumiem. Myślałem, że służy do wychwytania elementów zmienionych i dostosowania ich do nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja to tylko stosuję do tego, co napisałeś w ostatnim zdaniu. Nie wierzę w żadne automatyczne sprawdzacze i mergery. Jednak co oko, ręka i głowa to nic mi tego nie zastąpi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo jak napisał Mieciu, spędziłem chyba z dwa wieczory żeby ogarnąć to narzędzie. Myślałem. że tylko ja mam z tym problem, ale widzę, że nie koniecznie.

Dochodzi do tego, że przywaracam w szablonie bit do nowej wersji i rzeźbię od nowa. :(

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla potomnych powiem jak ja robię, żeby nie pieprzyć się z tym zbyt mocno.
 

Jeżeli wychodzi nowa wersja forum - instaluję sobie na localhostcie wraz ze wszystkimi appkami

W domyślnim skinie zakładam swoją grupę bitów, które includuję tylko w kilku głównych elementach szablonu domyślnego.

Tworzę nowy bit css, w którym nadpisuję domyślne style całego skina. Zwykle jest to zmiana kolorystyki i stylowanie moich elementów, które załączam dodatkowo do szablonu. Wszystko jest w osobnym bitcie, dlatego nie muszę ruszać stylu i przeszukiwać w nim zmian. Żeby nadpisać jakiś styl trzeba - albo dodawać !important dla paramentrów, albo prościej, przed każdą klasą dodać po prostu body. Przykład

chcę zmienić kolor bg #branding
Jeżeli zrobimy to w ten sposób w naszym nowym bitcie ze stylami

#branding {background-color:#000000;}

 

To nie zadziała, ponieważ ta klasa i tak zostanie nadpisana przez główny styl ipb, ... chyba, że zrobimy to w ten sposób:
 

body #branding {background-color:#000000}

 

 

Oczywiście to jest tylko css, ta informacja jest tylko dla mniej zaawansowanych. Ale za to bardzo wygodna. Ze starych styli możemy bez problemu kopiować nasze zmiany.

A moje bity szablonu includuję w szybki sposób:

 

{parse template="nazwa_mojego_bitu" group="grupa_moich_bitow" params=""}

 


Może się komuś przydać, jeżeli rzeźbi na domyślnym stylu i nie ma wielkiego pojęcia o tym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.