Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Logowanie do PA - błąd hostingu


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przez cały dzień nie mogę zalogować się do panelu admina. Po wpisaniu danych zwraca komunikat o treści

An error occured with the SQL server:

mySQL query error: SELECT * FROM ipb_admin_login_logs WHERE admin_success = 0 AND admin_time > 0 ORDER BY admin_time DESC LIMIT 0,4

This is not a problem with the IPS Community Suite but rather with your SQL server. Please contact your host and copy the message shown above.

 

 

 

Napisałem do hostingu o tym i w odpowiedzi dostałem to:

Witam,
Sprawdziliśmy Pana bazy danych w poszukiwaniu błędów w strukturze danych i wszystko wygląda prawidłowo. Być może przekroczył Pan limit jednoczesnych połączeń?

 

 

Potem wysłałem logi z folderu cache gdzie była linijka o takiej treści:

Error: 2006 - MySQL server has gone away

 

 

Co do limitu połączeń to nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Ruch (a co za tym idzie wysyłanie postów i tematów) nie zwiększył się a raczej zmniejszył. Przeleciałem oczywiście ftp szukając jakiś złośliwych kodów które mogą to powodować ale nic nie znalazłem. Z tego co wiem to nie mam możliwości sprawdzenia tych połączeń i może to sprawdzić tylko obsługa hostingu.

 

 

Pisząc ten wątek chciałbym prosić o pomoc w dogadaniu się z hostingiem bo na temat połączeń z bazą wiem niewiele (a wiadomo że jak klient się nie zna to można mu wcisnąć kazda bajkę). O co powinienem zapytać w tej sytuacji?

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to przepraszam Modów :P

Edytowane przez Mdx91

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Error: 2006 - MySQL server has gone away

 

 

Serwer baz danych zerwał połączenie. Albo padł i hosting nie chce się przyznać, albo rzeczywiście przekroczyłeś limit połączeń. W obu przypadkach polecam jedynie zmianę hostingu na wyższy pakiet lub innego usługodawcę.

 

 

Pisząc ten wątek chciałbym prosić o pomoc w dogadaniu się z hostingiem

jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to przepraszam

 

 

Mógłbyś wytłumaczyć swoją logikę? W jaki sposób temat, w którym chcesz rozmawiać o... rozmowach z hostingiem ma mieć cokolwiek wspólnego z problemami technicznymi IPB?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Error: 2006 - MySQL server has gone away

 

 

Serwer baz danych zerwał połączenie. Albo padł i hosting nie chce się przyznać, albo rzeczywiście przekroczyłeś limit połączeń. W obu przypadkach polecam jedynie zmianę hostingu na wyższy pakiet lub innego usługodawcę.

 

 

Pisząc ten wątek chciałbym prosić o pomoc w dogadaniu się z hostingiem

jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to przepraszam

 

 

Mógłbyś wytłumaczyć swoją logikę? W jaki sposób temat, w którym chcesz rozmawiać o... rozmowach z hostingiem ma mieć cokolwiek wspólnego z problemami technicznymi IPB?

 

 

Co do pierwszego to trochę nie rozumię jak mogłem przekroczyć tak nagle limit skoro stoję u nich ponad pół roku i nigdy takie sytuacje nie miały miejsca, a dodatkowo na forum nie dzieje sie dużo że cokolwiek mogłoby wysyłać tak dużo zapytań. Co do padnięcia hostingu to nie dowiem się pewnie czy padł czy nie, ale czy jeżeli padłby serwer to błąd byłby tylko po stronie PA (pisać i korzystać z forum można jak najbardziej)?

 

 

Co do drugiej sytuacji to myslałem nad założeniem tego tematu z Web & Hosting, ale piewszy raz widzę taki błąd, nie wiem czy bardziej nadaje się do supportu czy do Hostingu.

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się do PMA , zoptymalizuj wszystkie tabele, przy okazji możesz sobie usunąć zbędne wpisy np. logi botów wyszukiwarek i monitoruj czy problem będzie się powtarzał. Jeśli tak, pisz do administracji hostingu wklejając im treść błędu. Jeśli nadal będą się upierać przy swoim, no to jak pisał Amfidiusz czeka Cię przejście na wyższy pakiet lub zmiana hostingu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabele zoptymalizowałem i niestety nie przyniosło żadnych rezultatów. Czekam ogólnie na odpowiedź hostingu po wysłaniu logów. A teraz zauważyłem trochę dziwną (jak dla mnie) sytuacje. Otóż gdy przejdę na adres

strona.pl/admin/

to nie mogę się zalogować i po czasie wyskakuje komunikat z pierwszego postu, lecz gdy teraz przeszedłem pod adres ustawień w panelu czyli:

strona.pl/admin/index.php?adsess=55aa41072d4bd005c541d500f4be79df&app=core&module=settings&section=settings&do=settingsview

to zalogowałem się bez najmniejszych problemów.

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.