Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z IP.Gallery brak buttona do wgrywania zdjęci


Rekomendowane odpowiedzi

Wiotamy zapewne nie nadałeś odpowiednich uprawnień pokaż screen jak to wygląda i gdzie ten przyciusk powinien być.

 

 

EDIT: Usunąłem interpunkcję, żeby użytkownik mnie lepiej zrozumiał.

Edytowane przez Amfidiusz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi wiem w czym jest problem ale nie wiem jak go naprawić.
Błąd się pojawił gdy przeniosłem forum z katalogu do katalogu
Miałem na samym początku forum w katalogu głównym. Później przeniosłem do katalogu /forum - no i byłem troszę niezdecydowany i znowu przeniosłem do głównego. Wystąpił błąd z krzaczkami na forum poprzez galerię to ją odinstalowałem, po ponownej instalacji wyskakuje błąd:

Instalator

Witamy w instalatorze aplikacji
Zadanie Instalacja jest w toku...

Znalezione zostały następujące błędy:

· ALTER TABLE ipb_groups ADD g_max_diskspace INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_upload INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_transfer INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_views INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums_private TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums_fo TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_album_limit INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_img_album_limit INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_edit_own TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_del_own TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_img_local TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_movies TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_movie_size INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_gallery_use TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1', ADD g_delete_own_albums TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0';

Duplicate column name 'g_max_upload'

· UPDATE ipb_groups SET g_max_diskspace='0', g_max_upload='0', g_max_transfer='0', g_max_views='0', g_create_albums=0, g_create_albums_private=0, g_create_albums_fo=0, g_album_limit='0', g_img_album_limit='0', g_edit_own=0, g_del_own=0, g_img_local=0, g_movies=0, g_movie_size='0', g_gallery_use=1, g_delete_own_albums=0;

Unknown column 'g_max_diskspace' in 'field list'

· UPDATE ipb_groups SET g_max_diskspace='-1', g_max_upload='-1', g_max_transfer='-1', g_max_views='-1', g_create_albums=1, g_create_albums_private=1, g_create_albums_fo=1, g_album_limit='-1', g_img_album_limit='-1', g_edit_own=1, g_del_own=0, g_img_local=0, g_movies=1, g_movie_size='-1', g_gallery_use=1, g_delete_own_albums=0 WHERE g_edit_profile=1;

Unknown column 'g_max_diskspace' in 'field list'

· UPDATE ipb_groups SET g_max_diskspace='-1', g_max_upload='-1', g_max_transfer='-1', g_max_views='-1', g_create_albums=1, g_create_albums_private=1, g_create_albums_fo=1, g_album_limit='-1', g_img_album_limit='-1', g_edit_own=1, g_del_own=1, g_img_local=0, g_movies=1, g_movie_size='-1', g_gallery_use=1, g_delete_own_albums=1 WHERE g_is_supmod=1 OR g_access_cp=1;

Unknown column 'g_max_diskspace' in 'field list'



Okey także pomyślałem, że spróbuję naprawić bazę poprzez ACP > Diagnostyka >> Baza danych. Wchodzę tam no i proszę pisze mi:


Znaleziono błędy w bazie danych, wylistowano je poniżej. System ma spróbować naprawić to za ciebie?
Także klikam na:

System ma spróbować naprawić to za ciebie?

I wyskakuje kolejny błąd:

ALTER TABLE ipb_groups ADD g_max_diskspace INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_upload INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_transfer INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_max_views INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums_private TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_create_albums_fo TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_album_limit INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_img_album_limit INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_edit_own TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_del_own TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_img_local TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_movies TINYINT( 1 ) UNSIGNED default '0' NOT NULL, ADD g_movie_size INT( 10 ) default '0' NOT NULL, ADD g_gallery_use TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1', ADD g_delete_own_albums TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0';;
Zapytanie nieudane


No i właśnie tutaj kończy się moja przygoda z IP.Gallery - nie mam pojęcia jak naprawić. Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez xShellerinix

pod.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey dobra po spróbowaniu edycji i zapisaniu wgrupy mam taki komunikat:

 

 

There appears to be an error with the database.

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again. 

You can try to refresh the page by clicking here

Okey patrząc w logi mam tam takie notki:
 

 

 


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Mon, 22 Apr 2013 20:58:57 +0000
 Error: 1054 - Unknown column 'g_max_diskspace' in 'field list'
 IP Address: 79.185.64.8 - /admin/index.php?adsess=442352b9883429c63d2c66b5343357f9&app=members&&module=groups&section=groups&do=doedit&secure_key=6d99a0c7c3a74b7ff1b458eaf97de5aa
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: UPDATE ipb_groups SET g_view_board=1,g_mem_info=1,g_can_add_friends=1,g_use_search=1,g_edit_profile=1,g_use_pm=1,g_pm_perday=0,g_is_supmod=1,g_access_cp=1,g_title='Administrators',g_access_offline=1,g_dname_changes=3,g_dname_date=30,prefix='<span style=\'color:red;\'>',suffix='</span>',g_hide_from_list=0,g_perm_id=4,g_icon='public/style_extra/team_icons/admin.png',g_attach_max=0,g_max_messages=50,g_max_mass_pm=6,g_pm_flood_mins=0,g_search_flood=0,g_promotion='-1&-1',g_photo_max_vars='500:170:240',g_dohtml=1,g_bypass_badwords=1,g_can_msg_attach=1,g_attach_per_post=0,g_rep_max_positive=100,g_rep_max_negative=100,g_signature_limits='0:::::',g_hide_online_list=0,g_displayname_unit=0,g_sig_unit=0,g_max_notifications=0,g_max_bgimg_upload=0,g_bitoptions=27197568,g_other_topics=1,g_post_new_topics=1,g_reply_own_topics=1,g_reply_other_topics=1,g_edit_posts=1,g_edit_cutoff=5,g_delete_own_posts=1,g_open_close_posts=1,g_delete_own_topics=1,g_post_polls=1,g_vote_polls=1,g_append_edit=1,g_avoid_q=1,g_avoid_flood=1,g_post_closed=1,g_edit_topic=1,g_topic_rate_setting=2,g_mod_preview=0,g_mod_post_unit=0,g_ppd_unit=0,g_ppd_limit=0,g_shoutbox_view=1,g_shoutbox_use=1,g_shoutbox_posts_req=0,g_shoutbox_posts_req_display=1,g_shoutbox_bypass_flood=0,g_shoutbox_edit=0,g_shoutbox_delete_own=0,g_shoutbox_view_archive=1,g_max_diskspace=0,g_max_upload=-1,g_max_transfer=-1,g_max_views=-1,g_create_albums=1,g_create_albums_private=1,g_create_albums_fo=1,g_album_limit=-1,g_img_album_limit=-1,g_del_own=1,g_edit_own=1,g_img_local=0,g_movies=1,g_movie_size=-1,g_delete_own_albums=1,g_gallery_use=1 WHERE g_id=4
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | /admin/applications/members/modules_admin/groups/groups.php                | [db_main_mysql].update                                                        | 693               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | /admin/applications/members/modules_admin/groups/groups.php                | [admin_members_groups_groups]._saveGroup                                      | 98                |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | /admin/sources/base/ipsController.php                                      | [admin_members_groups_groups].doExecute                                       | 306               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

 

 

Dodam, że próbowałem także nowej instalacji, bez skutku. Na forum nie mam sporo, także mógłbym wszystko od nowa zainstalować, ale chciałbym tylko zachować ustawienia w ACP, Fora i napisane tematu i uzytkowników, także zrobię kopię bazy danych tych rzeczy zainstaluje od nowa czysty skrypt i zrobie update bazy tylko powiedzcie mi ktore tabele są powiązane z uzytkownikami/forami i tematami. 
 

Edytowane przez xShellerinix

pod.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że próbowałem także nowej instalacji, bez skutku. Na forum nie mam sporo, także mógłbym wszystko od nowa zainstalować, ale chciałbym tylko zachować ustawienia w ACP, Fora i napisane tematu i uzytkowników, także zrobię kopię bazy danych tych rzeczy zainstaluje od nowa czysty skrypt i zrobie update bazy tylko powiedzcie mi ktore tabele są powiązane z uzytkownikami/forami i tematami. 

 

 

 

DawPi mógłbyś udzielić mi info na temat tego pytania? Czy myślisz, że to by się udało? Mam 2 uzytkowników mogę nawet skasowac tego drugiego. Chciałbym ogarnąć wkońcu to forum. 

pod.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nawet tak nie kombinuj, bo tak się po prostu tego NIE robi.

 

Skoro masz problem z jakim nie możemy sobie wspólnie tutaj poradzić to napisz do IPSu - zajrzy do tego od środka i coś na pewno poradzi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.