Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak przywrócić przypadkowo skasowanego usera?


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule :D

Admin na jednym forum mi się pospieszył ... krew Go zalała i chciał wywalić jedną mendę i skasować wszystkie jego posty i wątki.

Usera usunął ale nie czytał komunikatów jakie wyświetlał Mu panel admina...

User usunięty - posty zostały jako posty gościa( z gwiazdką).

Pomyślałam sobie: skoro w bazie id usera przy postach zostało ustawione automatycznie na 0 to, że sobie przerobię na id klienta wcześniej go przywracając, pokasuję co trzeba i znowu go wywalę ... ale...

Ale forum ewoluowało od opcji forum gdzie nie było logowania potem do fireborda, potem był smf i dopiero z smf dane były konwertowane do IPB to postów z przypisanym ID usera 0 mam o kilka tysięcy więcej ...

Boże spuść nogę i kopnij :D

Albo pomóż :D

ps. mam oczywiście oryginalne id pacjenta i nie każcie mi przywracać sobie wczorajszego backupu ... ;> plizzz

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do ACP i spróbuj dodać użytkownika o takiej nazwie jaka została usunięta - ale nie gwarantuje że to zadziała bo nie sprawdzałem

Ale to nie pomoże, już wiem, bo ID w postach ma wartość 0

Ewentualnie zrób tak, że dodaj nowego usera, który będzie miał ID np 1234 i w postach zmień ID z 0 na 1234, w linuksie to 10 sekund

A potem go skasuj i wszystkie jego posty(+ te ekstra kilka tysięcy :D )

W sumie to napisałem to samo co Ty powyżej :D

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zadziała matma4u, bo będzie miał inne ID niż ten poprzedni. Nawet jak zmieni id w bazie danych, to efekt będzie niewidoczny, bo się nie uda.

Edytowane przez Ramzes
  • Lubię to 1

<?php

include("home/ramzes/"); ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że masz tylko dwa rozwiązania: albo przywrócenie kopi bazy albo tak jak pisałaś zamiana id i utrata ekstra postów (ale może to w przyszłości zaprocentuje większym porządkiem w bazie)

w tych ID o wartości 0 może jest jakiś parametr typu Gość_nazwausuniętego użytkownika, bo to rozwiązałoby problem

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem ale zrobił bym tak.

Odpowiadam na pytanie zawarte w temacie :D

Zrób konto dla tego usera, a potem działaj i wykonaj takie zapytania:

UPDATE ibf_posts SET author_id='ID',author_name='NEW' WHERE author_name='OLD' AND author_id='0';
UPDATE ibf_topics SET starter_id='ID',starter_name='NEW' WHERE starter_name='OLD' AND starter_id='0';
UPDATE ibf_topics SET last_poster_id='ID',last_poster_name='NEW' WHERE last_poster_name='OLD' AND last_poster_id='0';

* OLD - stara nazwa użytkownika,

* ID - nowe ID użytkownika,

* NEW - nowa nazwa użytkownika.

Operacja spowoduje "przywrócenie usera" i przypisanie mu postów, tylko nie wiem czy po takiej operacji będzie można skasować mu posty itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie Gexem o te zapytania do bazy mi chodziło :D

Dzięki wielkie ... ale poczekam może na najjaśniejszego, żeby zatwierdził, bo jak coś spierdzielę to mi tatusie z tamtego forum głowę urwą :D

Matma... nie mogę dać w niepamięć postów z żadnego dnia na tamtym forum, zbyt dużo chłopaki serca wkładają w porady, to nie forum hobbystyczne, tylko życiowo-poradnicze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z każdej tabeli pousuwało ID usera, np w tabeli ibf_message_topics "trzyma" jego ID.

BTW znamy to ID, myślałem o założeniu przez SQL-a usera o takim (starym) ID i nazwie, a potem o mniej więcej takich zapytaniach jak GEXEM zapodał.

Tylko się zastanawiam, gdzie jeszcze jego stare ID skrypt zmienił przy usuwaniu na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zapytania dane przez Gexema - sam bym je podał, bo już to kiedyś robiłem. :D

One muszą zadziałać i działają. Z czym macie problem?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mamy z tym, że forum jest na nazwie i eksperymenty z bazą mogą się zakończyć blokadą serwera wskutek zbyt dużej ilości zapytań do bazy i forum siądzie na tyłku na co najmniej godzinę (sama kopia sql'a potrafi wszystko wywrócić do góry nogami) Dlatego pytamy, nie chcę nerwicować chłopaków. I tak mają masę swoich problemów.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Działaj z przywróceniem postów i tematów i nie zajmuj głowy limitami. A potem przechodź na dhosting.pl.

Post z przeszłości na identyczny temat: http://forum.invisionize.pl/index.php?showtopic=3275&view=findpost&p=22374

Dori i maxx - nie myślcie tylko przywracajcie, tego się w magiczny sposób samo nie zrobi. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy to wszystko.

Kogo mogę namawiam na uciekanie z nazwy. Myślę też o fundacji 'Akcja' o której mowa wyżej, chciałabym im dać serwery, ale muszę sobie wszystko jakoś poukładać, żeby nie przegiąć pałki i nie kucnąć znienacka, obecnie sponsoruję serwery 3 portalom... a Tatusiowie strasznie dużo trafiku żrą :D i wciąż się rozwijają :D

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaćmienie jakieś umysłowe normalnie. Przywracać usera po to, żeby usunąć wszystkie jego posty i tematy. Okazało się to bezsensem.

Ale zrobiłem to - o tak: założyłem nowego usera, polazłem do bazy i zmieniłem mu ID na stare, przepuściłem te 3 wasze zapytania i wsio się pokazało jak przed skasowaniem usera. Niestety "kasownik" w ACP nie skasował mi z niewiadomych powodów wszystkich postów i tematów. Zapuszczałem kilka razy, za każdym razem kasował kilka tematów i kilkadziesiąt-kilkaset postów, aż stanął na ok 500 postach i 2 tematach.

Wkurzyłem się i zrobiłem to, co powinienem od razu zrobić - poszedłem do bazy i przez proste "szukaj" wyłowiłem z ibf_posts i ibf_topics wszystkie jego posty/tematy i "deletem" je potraktowałem. Na koniec wróciłem do ACP i wywaliłem usera.

W zasadzie jest po temacie - zastanawia mnie tylko dlaczego "kasownik" ( Delete ALL Member's Posts/Topics...) nie usuwnął wszystkich postów i tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W zasadzie jest po temacie - zastanawia mnie tylko dlaczego "kasownik" ( Delete ALL Member's Posts/Topics...) nie usuwnął wszystkich postów i tematów?

Wg mnie nie dokładnie doczytałeś objaśnienia, jeden z nich mówi/pyta czy kasować tematy w których są posty i nie zaznaczyłeś tego i nie skasowało ich. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Linków przekierowujących po przeniesionych tematach też nie usuwa.

Jeśli ktoś włączy opcję by taki link się pojawił to normalne. A jeśli potem przeniesie już przeniesiony temat to fakt - nie usuwa.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.