Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

błędne liczenie użytkowników


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Macsch15,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Skorzystałem z tutorialu z tego linku: http://forum.invisionize.pl/topic/31186-numer-uzytkownika-pod-zdjeciem-w-temacie/

 

Niestety coś jest nie tak, na dole na forum w statystykach jest (1518 Wszystkich użytkowników) a najnowszy użytkownik, który założył konto, po napisaniu tematu pod jego avatarem wyświetlane jest (Nr. Użytkownika: 1522). Nie wiem skąd wzięła się ta różnica 4 użytkowników. Niby to nic poważnego ale chciałbym żeby wszystko było liczone poprawnie.

 

Dodatkowo dziwi mnie, jest 3 użytkowników w grupie oczekujący, pomimo że takiej grupy nie mają zaznaczonej. Mają zaznaczoną grupę podstawową np Moderator a grupy poboczne Użytkownik, Admin FFA i Kobieta np. Nigdzie nie ma zaznaczonego oczekujący więc nie wiem skąd oni się tam wzięli.

 

Ktoś może miał podobny problem i potrafi powiedzieć co jest tego przyczyną?

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Nie wiem czy źle liczeni są użytkownicy na forum czy źle jest wyświetlana ilość w profilu przy poście?

Edytowane przez kamrostv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pododawałem jeszcze wszystkich użytkowników grup widocznych w panelu administracyjnym. No i wychodzi 1522 czyli tak jak jest pokazywane pod avatarem w poście (czyli to się zgadza). Czyli zostaje tylko pytanie dlaczego na stronie głównej na dole jest ta różnica 4 użytkowników i zamiast 1522 pokazuje 1518 ?

 

Edit:

W Zbanowany jest liczba "1" . Przez to logo Invisionize jest to niewidoczne dlatego piszę.

post-16968-0-11372900-1367729754_thumb.p

post-16968-0-45810700-1367729758_thumb.p

Edytowane przez kamrostv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To normalne. Identyfikatory użytkowników są tworzone w bazie danych poprzez dodatnią auto inkrementację, przez co przy usuwaniu użytkownika identyfikatory nie otrzymują inkrementacji ujemnej (identyfikatory się nie zmieniają).

ID 1 = Użytkownik

ID 2 = Użytkownik 2

ID 3 = Użytkownik 3

ID 4 = Użytkownik 4

Podczas gdy usuniesz Użytkownika 3, identyfikator Użytkownika 4 się nie zmieni i nadal będzie 4 mimo że użytkownika o ID 3 już nie ma.

Teraz gdy zarejestruje się Użytkownik 5, będzie on miał ID 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem pewny. Pododawałem użytkowników wszystkich grup i wyszło 1522 (tyle co jest w poście najnowszego użytkownika). Tylko na stronie głównej na dole jest pokazane Wszystkich Użytkowników 1518 a powinno być 1522 i to nie ma nic wspólnego z poradnikiem.

 

Dla pewności usunąłem z pliku UserInfoPane

<li class='post_count desc lighter'>

   Nr. Użytkownika: {$author['member_id']}

</li>

i nadal jest pokazywane o 4 użytkowników mniej. Nie wiem albo ja już coś mieszam albo jest jakiś błąd. Nie jest to nic strasznego ale mimo wszystko chciałbym to jakoś rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To normalne. Identyfikatory użytkowników są tworzone w bazie danych poprzez dodatnią auto inkrementację,

Inkrementacja to wzrost, więc takie jakby dodawanie. Dekrementacja to w tym przypadku odejmowanie. ;)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.