Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Moje pytania dotyczące IPB


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Mam zamiar kupić jakiś płatny skrypt na forum - wacham się pomiędzy IPB a vBulletin. Jaki macie znaczący argument za IBP?

Poza tym bardzo interesuje mnie kwestia obciążenia - który z tych skryptów jest wydajniejszy? Nie chcę kupować serwera dedykowanego pod np. 50k postów i 50 online, bo to bez sensu. Hosting mam w neteasy.pl, w jednym z mocniejszych sharedów na polskim rynku (b. dobry skrypt przyjmie nawet 0,5 mln odsłon m/c).

Tak więc proszę rozwiać moje wątpliwości, bo póki co do IPB przyciąga mnie tylko estetyka i wygląd :D

Pozdrawiam, Kukis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj Kukis, 'estetyka i wygląd' to tak jakbyś jadł na obiad ziemniaki i kartofle. :D

Poczytaj trochę o nowościach w IP.Board: Zmiany i nowości w wersji IP.Board 3.x, potem o zaletach i wadach IP.Board, by na końcu sięgnąć po demo. Myślę, że po tym wszystkim sięgniesz po IP.Board. :D

Kwestie wydajności obu skryptów są porównywalne.

Jeśli masz jakieś inne pytania to wal śmiało. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mogłem napisać o "estetyce wyglądu", fakt :D

Słyszałem, że wersja 3.0 jeszcze "zamula" - czy to prawda?

Wymagania - IP.Board wymaga bardzo dobrej maszyny o dużej mocy by pracować w optymalnych warunkach dla siebie i nie powodować niepotrzebnych 'zawieszeń' działania forum i tym samym utrudnień dla użytkowników.

Wy co posiadacie?

Kwestie wydajności obu skryptów są porównywalne.

Na korzyść którego? :D

I jeszcze czy można zoptymalizować jakoś IPB, żeby działało (obciążało) na poziomie MyBB? Nie chcę mieć zbytnio przeładowanego forum niektórymi funkcjami.

A skrypt planuję kupić na początku sierpnia, może wersję 3.0 poprawią co nie co. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim wybierzesz którykolwiek ze skryptów przeprowadź małe dochodzenie :D . Po pierwsze oceń wsparcie (polskie) dla każdego z nich, ilość dostępnych modyfikacji i łatwość ich instalacji (lub też nie). Zorientuj się jakie rzeczy potrzebne są Ci na forum i który ze skryptów ma je w standardzie, a które trzeba doinstalować i czy są dostępne (odpłatnie lub za free).

A jak już będziesz miał wszystkie informacje to wtedy dokonaj wyboru. Tylko nie sugeruj się opiniami typu : ten skrypt to kicha, działa jak żółw itp. Bo IPB i VB to dwa dobre skrypty, więc wybierając któryś z nich powinieneś zwrócić przede wszystkim uwagę na rzeczy o których pisałem powyżej.

Wiesz, nie można powiedzieć, który działa szybciej, bo to wszystko zależy od tego co i do czego będzie służyć forum, czy będziesz udostępniał pliki itp.

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Słyszałem, że wersja 3.0 jeszcze "zamula" - czy to prawda?

Zaraz po upgrade skrypt musi wypełnić bazę informacjami o śledzonych tematach i postach - to trochę zżera, ale potem jest tylko lepiej. :D

Wy co posiadacie?

www.dHosting.pl - polecam.

Na korzyść którego? :D

Słowo 'porównywalne' zostało użyte w kontekście 'prawie, że identyczne'. :D

I jeszcze czy można zoptymalizować jakoś IPB, żeby działało (obciążało) na poziomie MyBB? Nie chcę mieć zbytnio przeładowanego forum niektórymi funkcjami.

Np. jakich funkcji nie chcesz?

Bo mogę Cię zapewnić, że IP.Board nie jest przeładowane funkcjami. Powiem więcej - to chyba jedyny taki skrypt, który posiada bardzo, ale to bardzo zoptymalizowaną bazę funkcji, tworzonej na podstawie głosów społeczności, a nie ludzi go tworzących. Choinki powinno ubierać się raz w roku, a nie robić z nich skrypty for, które są do wszystkiego, a potem do niczego ( vide .. by przemo ).

A skrypt planuję kupić na początku sierpnia, może wersję 3.0 poprawią co nie co. :D

Cały czas to się dzieje. :D

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już będziesz miał wszystkie informacje to wtedy dokonaj wyboru.

Wiem, od zawsze IPB wygrywało u mnie w tych kwestiach, jednakże czytałem sporo negatywnych opinii na jego temat..

np. na

www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=66759

Dobra, w takim razie Wam zaufam i kupię IPB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I niech jeszcze to posłuży jako jedna z odpowiedzi:

vBulletin ma dużo więcej modów, bez problemu się je instaluje. Poza tym podobno jest bezpieczniejsze o konkurenta.

Minusem jest PL support, żeby znaleźć kogoś kto wykona skina pod ten skrypt jest bardzo ciężko.

Mam oba te skrypty, do gustu bardziej przypada mi ipb. Może też dlatego, że do tego skryptu przyzwyczaiłem się przez PiO.

:D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I ja jeszcze dodam, że do wersji IPB3.0 dostaniesz na naszym forum kompletne spolszczenie (w pełni darmowe), zarówno od strony użytkownika jak i ACP.

W dodatku tworzone przez kilka osób, stale sprawdzane, poprawiane. Spolszczeń typu 'my blog' => 'nowy blog' unikaj jak ognia. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja dorzucę swoje bo mam obecnie porównanie mniej więcej obu skryptów i suportów.

Co do spolszczenia to oba skrypty nie są całkowicie spolszczone, z tym, że z tego co zrozumiałem IPB nie da rady od strony ACP spolszczyć całkowicie bezinwazyjnie w przeciwieństwie do VB.

W VB praktycznie wszystkie mody instaluje się bezinwazyjnie i w obecnych wersjach jest ich bardzo dużo a w IPB 3 dopiero się takie rozwiązanie wprowadza. Sytuacja zapewne się zmieni jak wyjdzie VB 4 i będzie podobna do obecnej sytuacji z IPB 3 gdzie autorzy będą musieli adoptować modyfikację do nowej wersji oraz skórki (gdzie mają one być całkowicie przebudowane).

Ceny obu skryptów właściwie można porównać. Jednakrze dalsze utrzymanie kożystania z suportu i dostępu do nowelizacji troszkę się różni. W VB płaci się rocznie natomiast w IPB bodajże kwartalnie (dokładne ceny możesz sobie porównać u obu producentów).

Obsluga ACP hm jest troszkę prostrza w VB (ale to kwestja upodobań i przyzwyczajenia) jednak jest oparta na innych rozwiązaniach Bardziej przypomina ACP w MyBB 1.2.

Na razie IPB 3 w wersji 3 jest troche zbugowane i ma niedociągnięcia które zapewne w następnych wersjach zostaną usunięte.

No to teraz sprawa polskich suportów no i tu na plus jednak wypada ten suport Dawiego (heh puki nie będzie miał dość bycia sercem i motorem jego :D ). Na VB weedług moich spostrzeżeń jest dużo zbywania porównywania jak coś nie działa komuś, że jedzie na nullu. No podobna bardzo do suportu MyBB polskiego który znasz i zasady typu poczekalnie jak nie ten dział, zasady i regulaminy które cięzko przetrawić. Tutaj (kilku dniowe obserwacje i kilka prozaicznych i może głupich lamerkich pytań) bardziej bezinteresowna pomoc, przyjaźniejsza atmoswera i niekomercyjne podejście. Czyli jakoś nie zobaczyłem stawek Dawiego za napisany mod.

Ja bym Ci proponował pobranie z obu firm wersji trial które udostępniają firmy i przetestowanie sobie obu.

PS

Co do konwersji z MYBB do VB mogę się wypowiedzieć bo takowe robiłem i wychodzą dobrze. Pod warunkiem, że masz dobrą bazę wyjściową nie pomieszaną z kodowaniem. Najlepsze efekty są z kodowaniem UTF-8.

Edytowane przez Ktos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj Ktosiu :D Pozwolę odnieść się do niektórych fragmentów Twojej wypowiedzi.

Co do spolszczenia to oba skrypty nie są całkowicie spolszczone, z tym, że z tego co zrozumiałem IPB nie da rady od strony ACP spolszczyć całkowicie bezinwazyjnie w przeciwieństwie do VB.

Niestety. Liczę jednak na opamiętanie się w tej kwestii i wprowadzenie pełnej możliwości translacji.

Ceny obu skryptów właściwie można porównać. Jednakrze dalsze utrzymanie kożystania z suportu i dostępu do nowelizacji troszkę się różni. W VB płaci się rocznie natomiast w IPB bodajże kwartalnie (dokładne ceny możesz sobie porównać u obu producentów).

Oj, oj, nie wprowadzaj kolegi na złą drogę. W IP.Board raz, że się płaci nie co kwartał, a co dwa, czyli pół roku to jeszcze nie jest to konieczne - w przeciwieństwie do vB, gdzie opłatą musisz uiścić by legalnie korzystać z forum.

Obsluga ACP hm jest troszkę prostrza w VB (ale to kwestja upodobań i przyzwyczajenia) jednak jest oparta na innych rozwiązaniach Bardziej przypomina ACP w MyBB 1.2.

Dokładnie, o gustach się nie rozmawia. :-)

( panel IP.Board rządzi :D )

No to teraz sprawa polskich suportów no i tu na plus jednak wypada ten suport Dawiego (heh puki nie będzie miał dość bycia sercem i motorem jego :D ). Na VB weedług moich spostrzeżeń jest dużo zbywania porównywania jak coś nie działa komuś, że jedzie na nullu. No podobna bardzo do suportu MyBB polskiego który znasz i zasady typu poczekalnie jak nie ten dział, zasady i regulaminy które cięzko przetrawić. Tutaj (kilku dniowe obserwacje i kilka prozaicznych i może głupich lamerkich pytań) bardziej bezinteresowna pomoc, przyjaźniejsza atmoswera i niekomercyjne podejście. Czyli jakoś nie zobaczyłem stawek Dawiego za napisany mod.

Dzięki za miłe słowa - od paru lat nieprzerwanie ciągnę moje wsparcie do IP.Board i oby tak do końca świata. :D

Ja bym Ci proponował pobranie z obu firm wersji trial które udostępniają firmy i przetestowanie sobie obu.

Nie lubię jak ktoś ( lol :D ) pisze o czymś, co nie sprawdził. IPS nie udostępnia wersji trial, a jedynie demo na ich serwerze.

Najlepsze efekty są z kodowaniem UTF-8.

Amen.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, nie wprowadzaj kolegi na złą drogę. W IP.Board raz, że się płaci nie co kwartał, a co dwa, czyli pół roku to jeszcze nie jest to konieczne - w przeciwieństwie do vB, gdzie opłatą musisz uiścić by legalnie korzystać z forum.

Napisałem za wsparcie i dostęp do aktualizacji.

Co do VB to też po części się mylisz bo można wykupić licencję na rok albo płacąc drożej dożywotnią i wtedy płacisz rocznie za dostęp do wsparcia i nowelizacji lub nie płacisz i nie masz dostępu do wsparcia i aktualizacji ale masz legalną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.