Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum IPB dla portalu tematycznego.


Profess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy i jesli wybrałem niewłaściwy dział to proszę o wskazówki w tym względzie. 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu kwestii zwiazanych z forum IPB dla portalu tematycznego, , który będzie oparty o komercyjny CMS.
Vortal ma skupić wokół siebie nie tylko zainteresowanych tematyką ale i specjalistów branży i będzie ważnym elementem serwisu. Istotne jest dla mnie bezpieczeństwo, użyteczność, prostota i lekkość konstrukcji portalu, z drugiej strony ważne są dla mnie niektóre zaawansowane funkcjonalności forum jak nadawanie rangi/wiarygodności użytkownikom, możliwość zapisu treści podczas pisania postu czy słownik poprawnej pisowni.

System CMS, który mam wdrozyć posiada ofertę własnego, dedykowanego forum, jednak jest ono dość proste i ubogie w porównaniu z IPB. Istotne jest dla mnie aby forum było profesjonalne, dlatego rozważam wybór IPBoard,

Starałem się przeczytać jak najwięcej ale nie wszystko znalazłem lub rozumiem, więc mam pytania i dylematy:

 

1. Intergracja - firma wdrażająca swój silnik twierdzi, że integracja z IPB nie jest możliwa, podejrzewam, że nie jest to kwestia bezpieczeńśtwa, tylko chcą mi sprzedać swoje forum. Czy można zintegrować IPB z takim CMS-em, bez utraty gwarancji, czyli we własnym zakresie ? Chodzi mi przynajmniej o jedną wspólną rejestrację i logowanie do portalu i forum jednocześnie oraz o wspólne przeszukiwanie zasobów portalu i forum jednoczesnie. I czy jest w ogóle możliwe zintegrowanie portali i forum do poziomu jednego CMS-a ?  

2. Bezpieczeństwo - w jakim stopniu implementacja forum z serwisem portalowym obniża poziom bezpieczeństwa, w stosunku do portalu z własnym dedykowanym foum.. ?

3. Funkcjonalności IPB - czy wspomniane "nadawanie i obniżanie rangi" przez innych użytkowników można ustawiać, np. tak,.że tylko równy lub wyższy rangą / poziomem użytkownik, może nadać lub odejmować innemu użytkownikowi poziom wiarygodności. ? Czy istnieją wspomniane opcje "zapisz" w trakcie pisania wątku / postu oraz czy jest słownik poprawnej pisowni ? Bo teraz ich tutaj nie widzę w panelu...

4. Tworzenie wątków z wypowiedzi pod artykułem - czy taka integracja forum IPB z innym serwisem jest w ogóle możliwa.. ?

 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze IPB.. ? Cenne będą wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest dostępny API: https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/api-methods/

2. Ostatnio IPB miał problemy z bezpieczeństwem, aczkolwiek aktualnie się uspokoiło po wydaniu paru łatek.

3 / 4. https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/api-methods/

 

Jeżeli Tobie się nie śpieszy, warto abyś z integracją poczekał na IPB 4. Bezsensu przepisywać wszystko od nowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ale nie jestem techniczny i nie znam na tyle dobrze angielskiego technicznego aby sam coś z tego wynieść. Samo API będzie zapewne pomocne programistom ale jak pisałem mam z nimi kłopot i chciałbym się dowiedzieć czy mam szansę zaimplementować IPB  do mojego portalu, niezależnie od nich. Krótko mówiąc, czy jeśli nie zechcą zainstalować IPB, to czy można we własnym zakresie bez ingerencji w ich silnik połączyć portal i forum IPB w taki sposób, żeby było możliwe chociaż wspólne logowanie i wspólne przeszukiwanie treści ?

 

W kwestii bezpieczeństwa ważne jest wszystko, backup oczywiście to podstawa, jednak spodziewam się, że serwis, który połączony jest z jakimś innym rozwiązaniem za pomocą wtyczki, może być mniej bezpieczny, to pytanie brzmi jak to zabezpieczyć ? Bezpieczeństwo to dla mnie priorytet. 

 

A czy jest chociaż funkcja zapisz.. ? To chyba jedna z ważniejszych funkcji na forum, taka maszyna jak IPBoard powinna chyba ją mieć..?

 

Generalnie projekt jest bardzo opóźniony, jednak nie znaczy to, że musi być coś robione na siłę, ważne aby było zrobione z głową i profesjonalnie. Jest jednak zawsze okres bezwaładu, po pojawieniu się nowej wersji, czyli faza realnych testów przez użytkowników, wyłapanie błędów itd..., to też potrwa. 

Czy gdybym obecną wersję zaimplementował, a później chciał migrować do wersji 4, to nie przniosę automatycznie zawartości ..? Co oznacza, że bez sensu przepisywać wszystko od nowa.. ?.

 

I czy mógłbyś wyjaśnić jakie najważniejsze zmiany zajdą w wersji 4 ? Bo spodziewam się, że będą to jakieś poważniejsze zmiany :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dziękuję za odpowiedź ale nie jestem techniczny i nie znam na tyle dobrze angielskiego technicznego aby sam coś z tego wynieść. Samo API będzie zapewne pomocne programistom ale jak pisałem mam z nimi kłopot i chciałbym się dowiedzieć czy mam szansę zaimplementować IPB  do mojego portalu, niezależnie od nich. Krótko mówiąc, czy jeśli nie zechcą zainstalować IPB, to czy można we własnym zakresie bez ingerencji w ich silnik połączyć portal i forum IPB w taki sposób, żeby było możliwe chociaż wspólne logowanie i wspólne przeszukiwanie treści ?

Nie jesteś techniczny, a pytasz czy jest to możliwe. Po co? Jest to możliwe, ale dla kogoś kto ma o tym pojęcie.

 

A czy jest chociaż funkcja zapisz.. ? To chyba jedna z ważniejszych funkcji na forum, taka maszyna jak IPBoard powinna chyba ją mieć..?

Zapisz co?

 

Czy gdybym obecną wersję zaimplementował, a później chciał migrować do wersji 4, to nie przniosę automatycznie zawartości ..? Co oznacza, że bez sensu przepisywać wszystko od nowa.. ?.

Zawartość przeniesiesz. @Macsch15 miał na myśli ten mostek który stworzysz do połączenia obu serwisów.

 

I czy mógłbyś wyjaśnić jakie najważniejsze zmiany zajdą w wersji 4 ? Bo spodziewam się, że będą to jakieś poważniejsze zmiany :)

Za dużo pisania. Poczytaj sobie oficjalny blog IPSu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedź ale nie jestem techniczny i nie znam na tyle dobrze angielskiego technicznego aby sam coś z tego wynieść. Samo API będzie zapewne pomocne programistom ale jak pisałem mam z nimi kłopot i chciałbym się dowiedzieć czy mam szansę zaimplementować IPB  do mojego portalu, niezależnie od nich. Krótko mówiąc, czy jeśli nie zechcą zainstalować IPB, to czy można we własnym zakresie bez ingerencji w ich silnik połączyć portal i forum IPB w taki sposób, żeby było możliwe chociaż wspólne logowanie i wspólne przeszukiwanie treści ?

Nie jesteś techniczny, a pytasz czy jest to możliwe. Po co? Jest to możliwe, ale dla kogoś kto ma o tym pojęcie.

Właśnie dlatego pytam, bo nie jestem programistą ale jestem decydentem, trudno podjąć decyzję o kluczowych funkcjonalnościach, nie wiedząć jakie są mozliwości i jakie mogą być skutki. 

 

A czy jest chociaż funkcja zapisz.. ? To chyba jedna z ważniejszych funkcji na forum, taka maszyna jak IPBoard powinna chyba ją mieć..?

Zapisz co?

 

(...) ważne są dla mnie niektóre zaawansowane funkcjonalności forum jak nadawanie rangi/wiarygodności użytkownikom, możliwość zapisu treści podczas pisania postu (...) 

 

Czy gdybym obecną wersję zaimplementował, a później chciał migrować do wersji 4, to nie przniosę automatycznie zawartości ..? Co oznacza, że bez sensu przepisywać wszystko od nowa.. ?.

Zawartość przeniesiesz. teez miał na myśli ten mostek który stworzysz do połączenia obu serwisów.

I czy mógłbyś wyjaśnić jakie najważniejsze zmiany zajdą w wersji 4 ? Bo spodziewam się, że będą to jakieś poważniejsze zmiany :)

Za dużo pisania. Poczytaj sobie oficjalny blog IPSu.

 

 Teraz rozumiem, ten mostek może dobrze działać dla wersji 3, a po migracji do 4, mogą się pojawić komplikacje.. ? Dziękuję za wyjaśnienie. Opis wers. 4 na blogu właśnie zacząłem czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawartość przeniesiesz. teez miał na myśli ten mostek który stworzysz do połączenia obu serwisów.

Poważnie?

 

Czy mam rozumieć, że implementacja portalu z forum nie jest taka oczywista, czy że mogą być kłopoty z przeniesieniem zawartości.. ?`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz rozumiem, ten mostek może dobrze działać dla wersji 3, a po migracji do 4, mogą się pojawić komplikacje..

Nie komplikacje. Nie będzie działać nic po prostu. IPB 4 ma znaczące zmiany w źródle.

 

Krótko mówiąc, trudna sprawa..., nie dość, że firma nie jest chętna do implementacji, to należałoby czekać do wersji 4, a to i tak nie oznacza sukcesu, bo zaraz pojawią się błędy, łatki itd. w nowej wersji 4... Czy jest podany jakiś bliższy, przewidywany termin wejścia wers.4...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Staram się wpłynąć na firmę wdrażającą oprogramowanie aby zintegrowali je jednak z IPB i w związku z tym mam pytanie do kolegów, którzy takie integracje mają za sobą - jakie elementy warto i są mozliwe do połączenia.. ? Czy prócz logowania/rejestracji da sie utworzyć wspólne konto i zarządzać nim z jednego CMS-a ? I czy jest mozliwa integracja wyszukiwarki do jednego poziomu wyszukiwania treści, słów, fraz..? Jakie inne funkcjonalności warto połączyć.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście, że się da, tylko to potrwa. Napisz może co by Cię interesowało, a my postaramy się napisać czy się na (na 99,9% będzie się dało).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Chciałbym możliwie najpełniejszej integracji, jednak zawsze priorytetem jest bezpieczeństwo i stabilność całego serwisu.

Najważniejsze aby wszystko działało jak należy, a przy tym aby możliwe było:

 

- wspólna rejestracja / logowanie do serwisu i forum

- jedno konto użytkownika do serwisu i forum

- zarządzanie kontem i funkcjonalnościami z jednej tablicy CMS

- wspólna wyszukiwarka dla serwisu i forum - zachowująca dokładne wyszukiwanie treści

- automatyczne tworzenie tematów, z komentarzy pod artykułami w portalu, z przeniesieniem tematu w sposób automatyczny w zdefiniowanej kategorii forum IPB 

- pełne zarządzanie kategoriami, wątkami i tematami oraz moderacja z poziomu jednego systemu(board'u) CMS

- połączenie tagów w artykułach z portalu, z tagami grup, kategorii i wątków na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe, ale to co napisałeś na pewno nie będzie proste, ani tanie.

Wiadomo, że za darmo się nie zrobi, ważne jest to, ze w ogóle sie da, to już dużo. A czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić ile na to trzeba czasu i jaki może być koszt.. ? Oczywiście na priv.

 

Jak sądzę niejeden użytkownik integrował jakiś swój vortal z forum IPB, ktoś może sie podzielić doświadczeniami.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sądzę niejeden użytkownik integrował jakiś swój vortal z forum IPB, ktoś może sie podzielić doświadczeniami.. ?

Czym tu się dzielić? :tease:

 

Rozumiem, że integracja to betka, dzień i po sprawie, prawie gratis.. ? A mój dostawca zrobił profesjonalny, rozbudowany produkt, ma lata doswiadczeń i nie umie zintegrować swojego oprogramowania z forum IPB..?? (No chyba, że nie chce ale płacę, więc dlaczego nie miałby chcieć..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To nie tak - może po prostu nie znać tego systemu. Ja też od tak nie podjąłbym się jakiejkolwiek pracy przy załóżmy vB, dżamli czy jakimkolwiek innym systemie, z którym mam nikłą znajomość.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - może po prostu nie znać tego systemu. Ja też od tak nie podjąłbym się jakiejkolwiek pracy przy załóżmy vB, dżamli czy jakimkolwiek innym systemie, z którym mam nikłą znajomość.

No chyba, że tak, dlatego tez pytam o doświadczenia kolegów...

DawPi, a czy mogę liczyć na odpowiedź, na moje pytanie.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.